Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Rydzyk fizyk

O tym nie mogłem nie napisać. Sprawa przecież toczy się w Toruniu. I trąbią o tym wszystkie media.

Otóż toruński Sąd Rejonowy zlecił komornikowi egzekucję od ojca Tadeusza Ryzyka 3.500 tysiąca zł grzywny i 1.000 zł kosztów sądowych, zasądzonych od redemptorysty w procesie o prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy. Historia sporu opisana jest tutaj, trudno coś dodawać. No może tylko tyle, że areszt dla dłużnika do raczej teoria.

A poza tym coś mi się zdaje, że dłużnik skorzysta z innych środków „obrony” przed komornikiem. Będzie i skarga na czynności komornika i być może powództwo przeciwegzekucyjne… Zobaczymy. Ja bym nie ryzykował dalszych kosztów.

A poniżej z mojej kolekcji wzór obligacji emitowanej przez redemptorystów przed wojną na rynku w Holandii. Zakon ten zawsze wiedział, jak zdobywać pieniądze.

 

.

 

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech | blog o wekslach Styczeń 20, 2012 o 20:51

Uch uch, prowadzenie zbiórki bez państwowego zezwolenia, strrraszne przestępstwo. Od razu czuję się bezpieczniej, że mamy takie dobre prawo :/

Odpowiedz

Lech | blog o wekslach Styczeń 20, 2012 o 20:52

Przepraszam: wykroczenie:)

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Styczeń 21, 2012 o 10:54

@Lechu, temida jest ślepa 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: