Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Ksiądz jak prezes

Jednym z bardziej irytujących Cię zjawisk jest zapewne prezes spółki, Twojego dłużnika, który jeździ wypasionym autem, ale nie ma majątku. Zarówno on jak i jego spółka to zupełne golasy. Wypisz wymaluj Jerzy R. Komornicy rozkładają ręce.

Okazuje się, że podobnie jest z o. Rydzykiem. Niedawno wspominałem o wszczęciu przeciwko niemu egzekucji. Ale nie miałem racji. Dłużnik niczego nie zaskarżył. Po prostu nie ma żadnego majątku, więc komornik chyba umorzy egzekucję jako bezskuteczną… W sumie poseł Brudzyński niedawno ogłosił, że to ubogi zakonnik.

Wpisz w google frazę ojciec rydzyk maybach

Ale może to tylko bujda … na resorach?

{ 12 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech | blog o wekslach Luty 25, 2012 o 04:43

Maybach, nie maybach…

Jak trzeba było, to ojciec Rydzyk był przedstawiany w mediach jako bogacz, oczywiście w sposób pejoratywny.

Teraz, jak odmawia się miejsca na multipleksie, to rzekomo z uwagi na kiepską sytuację materialną.

Wniosek? Nie wierzyć we wszystko, co widać w TV:)

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Luty 25, 2012 o 10:24

@Lechu, tylko komu wierzyć? Trust nobody….

Odpowiedz

Jan Luty 25, 2012 o 11:45

@Lech
Z tym multipleksem to moim zdaniem powinni mu dać możliwość wykazania się-na zbyt dużo reklamodawców i tak nie mógłby liczyć i sprawa rozwiązałaby się sama 🙂

Odpowiedz

Miroslaw Luty 25, 2012 o 13:39

No właśnie i co zrobić jeżeli ma się takiego prezesa?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Luty 25, 2012 o 16:00

@Mirosław, czytać tego bloga 8) A poza tym za mało szczegółów podałeś

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym Luty 25, 2012 o 17:57

Nie wierzę w spiskową teorię dziejów – jeśli wniosek o koncesję nie spełniał wymogów finansowych to słusznie koncesji nie przyznano. A występował nie sam Rydzyk a zadłużona po uszy fundacja Lux Veritas. Zresztą grzywna kiedyś zostanie w końcu wyegzekwowana – wystarczy poczekać, aż przejdzie na emeryturę i ją zająć 🙂

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Luty 25, 2012 o 18:01

@Paweł, jasne, chodziło o fundację a nie o. dyrektora.
Grzywny nie wyegzekwowane są umarzane, nie czeka się na poprawę sytuacji dłużnika.

Odpowiedz

Lech | blog o wekslach Luty 25, 2012 o 20:34

@Paweł: „Nie wierzę w spiskową teorię dziejów” – ale w ogólności, czy w tym szczególnym przypadku? 🙂

Odpowiedz

Artur Luty 27, 2012 o 11:05

Można tu wrócić do dyskusji średniowiecznych na temat czy szata Jezusa była jego własnością, czy też jedynie była przez niego użytkowana. Twierdzę, że nie jest to dyskusja na temat tego czy o.Rydzyk jest właścicielem Maybacha, czy jedynie go używa, a raczej czy Kościół powinien być bogaczem kiedy jego wierni ubożeją. No i czy kapłan powinien w taki sposób stawiać siebie ponad prawem.

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym Luty 27, 2012 o 11:15

@ Lech

Nie wierzę i w ogólności, i w tym wypadku. Oczywiście, że nieprawidłowości się zdarzają, ale nie sądzę, żeby w tak drażliwej kwestii KRRiTv zamierzała się podkładać i nie przygotowała uzasadnionej decyzji.

Odpowiedz

Jan Luty 27, 2012 o 11:35

Dlaczego komornik szuka majątku?
A egzekucja z wynagrodzenia ? ( przecież każda osoba duchowna pobiera wynagrodzenie )
Czyżby dostawał „najniższą krajową”???

Odpowiedz