Egzekucja z Allegro.pl

Z serwisu Allegro korzystam od samego jego początku. Dlatego mam tam niski numer.  Kilkaset pozytywnych komentarzy, ale jest też jeden negatyw…

Teraz głównie kupuję walory do mojej kolekcji starych papierów wartościowych.

Ale ostatnio skutecznie wykorzystałem Allegro w egzekucji.

Otóż płatności z Allegro dokonywane są często poprzez system PayU.

PayU to taki system płatności, opisany np. tutaj. Dla Ciebie jednak najważniejsze jest to, że w pewnym momencie PayU staje się dłużnikiem Twojego dłużnika, który handluje przez Internet. Dzieje się tak, bo PayU musi mu przelać pieniądze zapłacone przez kupującego.

I chodzi o to, żeby zająć w PayU te wierzytelności.

Możesz spokojnie próbować zajęcia nawet wtedy, gdy nie wiesz, czy dłużnik coś tam sprzedaje. Najwyżej zajęcie nie będzie skuteczne.

Wykorzystaj taki wniosek:

Wnoszę o zajęcie wierzytelności przysługujących dłużnikowi wobec PayU SA, ul. Marcelińska 90, 60-324 Poznań, z jakiegokolwiek tytułu, w szczególności z rozliczeń związanych z korzystaniem przez dłużnika z systemów: www.payu.pl, www.payu.pl/sklepywww.paygsm.pl, www.placezallegro.pl.

A potem podziel się swoimi doświadczeniami!

 

{ 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Magda Maj 8, 2012 o 19:26

Dłużnik zaraz po wyroku zmarł a jego spadkobiercy przyjęli spadek o dobrodziejstwem inwentarza. Sąd powinien z urzędu polecić spis inwentarza ale tego nie zrobił. Sąd może czy musi ? Wierzyciel ma złożyć wniosek i zapłacić ? Czy powinien żądać od sądu ?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Maj 8, 2012 o 20:38

@Magda, to bardzo skomplikowany temat. Zadaj proszę to pytanie we wpisie np. o prawie kaduka.

Odpowiedz

Jacek Kwiecień 11, 2013 o 17:46

Dzisiaj przeglądałem akta u Komornika i się zdziwiłem PayU SA za odpowiedź że nie prowadzi usług dla dłużnika wystawia Komornikowi FV na 40zł netto (wiecęj niż ZUS ) powołując się na regulamin i tabelę opłat. (Wyjaśniam de facto to z Komornikiem ). Bo za chwilę zamiast 40 zł stwierdzą że odpowiedź bedzie kosztowała 300zł (wystarczy zmiana w regulaminie) W przypadku egzekucji skutecznej to w sumię zmartwienie dłużnika gorzej jak Komornik umorzy sprawę i obciąży wierzyciela.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Kwiecień 11, 2013 o 19:48

Jacek, to jakaś piramidalna bzdura. PayU SA NIE MA PRAWA naliczać takich opłat. Chętnie się z tym „rozprawię”. Masz może to pismo?

Odpowiedz

Jacek Kwiecień 11, 2013 o 20:19

Też tak uważam postaram się je ściągnąć jutro od Komornika i wyśle na mejla ze stopki:)
Swoją drogą szukałem dziś ich Tabeli opłat na stronie i nie znalazłem.

Odpowiedz

Alicja Październik 15, 2013 o 13:56

A propos sprzedaży na Allegro: http://prokonsumencki.pl/blog/sprzedajesz-na-allegro-sprawdz-czy-potrzebujesz-regulamin-sprzedazy-oraz-czy-spelniasz-obowiazki-informacyjne/ Trzeba się zastanowić, czy sprzedając na Allegro, sprzedawca może stworzyć swój regulamin sprzedaży, czyli czy może skutecznie związać klientami swoim warunkami sprzedaży, np. w zakresie sposobu i miejsca składania reklamacji, czy też np. momentu zawarcia umowy sprzedaży. Niby od lat korzystamy z Allego, a wciąż mamy pewne wątpliwości…

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Październik 15, 2013 o 14:07

Alicja, ja zaś na pewno korzystam z allegro dłużej niż większość użytkowników 🙂 I nigdy nie miałem problemów z takimi „regulaminami”. A ja się pojawiają kłopoty, to takich sprzedawców rzucam na pożarcie aplikantom 😉

Odpowiedz

Marcin Listopad 2, 2014 o 20:58

A co jeśli kupiłem towar przez payu i go nie otrzymałem. Czy mogę w jakiś sposób odzyskać pieniądze?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Listopad 3, 2014 o 09:38

Marcin, musisz wdrożyć procedurę reklamacyjną z allegro.

Odpowiedz

PaweL Wrzesień 1, 2015 o 12:45

Witam,prowadzę sprzedaż na allegro.Czy komornik może zająć moje konto PayU,skoro zajął juz konto prywatne na które PayU przelewa pieniądze za sprzedane przedmioty.
Proszę o szybką odpowiedż.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: