Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Nowelizacja kpc już obowiązuje

Minęły już prawie dwa tygodnie, odkąd w życie weszła nowelizacja kpc.

Pisałem o tym już Tobie na blogu w kontekście egzekucji i na pewno będę jeszcze pisał.

Zresztą pojawiły się już pierwsze problemy ze stosowaniem tych przepisów, a będą jeszcze większe.

Jeżeli jednak nie jesteś z procedurą cywilną za Pan Brat, to zapoznaj się tym tekstem. Jakiś czas temu wskazałem na zakres zmian, jakie wejdą w życie.

Jeśli coś Cię w tej materii zainteresuje, napisz proszę!

{ 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

gustaw Maj 16, 2012 o 11:45

te problemy były już znane i szeroko komentowane w trakcie prac legislacyjnych;) art. 207 i pisma przygotowawcze to będzie niezły zgryz dla procesujących się. A prof. Zieliński tak ładnie i prosto wyłuszczył istotę problemu. ale kto by Go słuchał?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Maj 16, 2012 o 12:44

@Gustaw, już jest niezły zgryz… A niedługo będzie czkawka, potem bóle brzucha a na końcu…

Odpowiedz

Jan Maj 16, 2012 o 13:59

Praktycznie co rok trzeba kupować nowy komentarz do KC i KPC -wydaje mi się, że trochę za często prawo u nas ulega zmianie.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Maj 16, 2012 o 14:04

@Jan, problem nie w ilości tylko w jakości. A książek już dawno nie kupuję – mam lexa i legalisa. Tam jest już niemal wszystko…

Odpowiedz

gustaw Maj 16, 2012 o 15:35

@Karol – ……rozwolnienie:)
a propos – Panie Karolu, spotkał się Pan może z błędami w przepisach LEXA i LEGALISA (rozbieżności pomiędzy Dz. U. a systemem informacji prawnej)?

Odpowiedz

Jan Maj 16, 2012 o 15:36

@Karol Sienkiewicz
Lex i legalis są za drogie dla osoby korzystającej jedynie sporadycznie z tych serwisów.
Czasami wchodzę na lex mobile -10 zł za godzinę ( płatne sms ).
Teraz natomiast chcę kupić:
http://www.infor.pl/oferta2012/nowe-zasady-skutecznego-dochodzenia-naleznosci-od-dluznikow.php
Warto?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Maj 16, 2012 o 17:08

@Gustaw, niestety tak, są błędy, czasami istotne. Najczęściej jednak to wychodzi po fakcie. Zdarzyło mi się, ale tylko przy okazji opinii prawnych, nigdy w procesie.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Maj 16, 2012 o 17:10

@Jan, nie wiem czy warto. Ze zrozumiałych względów mam mało okazji zaglądania do takich poradników…

Odpowiedz

Agnieszka Grudzień 30, 2016 o 14:45

Formy \”Tobie\” używa się na początku i na końcu zdania, z pewnymi wyjątkami, które nie wystąpiły w zdaniu \”Pisałem o tym już Tobie na blogu (..)\”.
http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/ci-czy-b-tobie-b;5696.html

Odpowiedz