Zgłoszenie wierzytelności do Amber Gold.

Pamiętaj, że zgłoszenia wierzytelności należy dokonać w terminie 3 miesięcy od dnia ukazania się ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Termin ten jeszcze się nie rozpoczął.

Ale zaglądaj na ten blog. Jak tylko ukaże się to ogłoszenia zamieszczę tutaj wzór zgłoszenia wierzytelności, który będziesz mógł pobrać i wypełnić.

Całkowicie bezpłatnie.

Ale to jeszcze kilka dni. Odrobina cierpliwości. W prawie upadłościowym nie obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

{ 23 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Irena Listopad 7, 2012 o 11:49

Prosze o informacje co to znaczy , że adwokat poswiadczający dokumenty musi być pełnomocnikiem. TZn. jak wypełnie sama wniosek i nie chce załączac oryg. to co wtwdy? Prosze o wyjasnienie tej kwestii

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Listopad 7, 2012 o 17:40

@Irena, to znaczy właśnie tyle. Jak sama robisz wniosek i chcesz go sama podpisać to dołączasz oryginały lub notarialnie poświadczone kopie.

Odpowiedz

Sławek Listopad 18, 2012 o 18:24

Panie Karolu
Jeśli wyślę oryginał dokumentu „POTWIERDZENIE ZAWARCIA DEPOZYTU TOWAROWEGO” i „CERTYFIKAT n. XXXX” to muszę jeszcze mieć jakieś odpisy potwierdzone notarialnie ?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Listopad 19, 2012 o 08:58

@Sławek, jak wyślesz oryginał, to nie trzeba wysyłać notarialnej kopii. To dość jasne. Ale oryginał warto zostawić, nie wiadomo do czego jeszcze się przyda. A koszt to raptem 6 zł + VAT za stronę.

Odpowiedz

Piotr Grudzień 4, 2012 o 22:45

A. Czy trzeba również dolączać 2 kopie informacji odnośnie zlożenia zeznania w Prokuraturze?

B. Czy dokumenty tzn oryginaly oraz kopie trzeba podpisywac dodatkowo? Czy tylko kopie? Jakis dopisek ze jest zgodne w oryginalem?

C. Przesylka ma byc jedna w ktorej maja znajdowac sie te wszystkie dokumenty? Czy maja byc 2 przesylki w jednej kopie, a w drugiej oryginaly?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 5, 2012 o 11:50

@Piotr: A – było, nie trzeba. B. nie trzeba, to było omawiane, C. skąd ten pomysł? W jednej kopercie.

Odpowiedz

Elżbieta Grudzień 10, 2012 o 20:53

Do której kategorii powinna zostać zaliczona wierzytelność depozytów z amber gold

Odpowiedz

Przemek || http://egzekucyjne.blogspot.com - blog o postępowaniu egzekucyjnym Grudzień 10, 2012 o 21:41

@Elżbieta, było już tysiące razy na tym blogu – IV.

Odpowiedz

Witold Grudzień 11, 2012 o 21:57

Córka moja przebywa poza krajem i nie będzie mogła złożyć wierzytelności osobiście .Czy może to zrobić ktoś z rodziny upoważniony ,czy np adwokat i w jaki sposób.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 12, 2012 o 08:14

@Witold, dobre pytanie. Pełnomocnikiem może być radca prawny lub adwokat. Ale może to też być członek rodziny: rodzice, małżonek, rodzeństwo lub zstępni strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia.

Odpowiedz

Witold Grudzień 12, 2012 o 19:07

W jaki sposób członek rodziny może stać się pełnomocnikiem ,musi to być notarialne czy w inny sposób, np. tylko upoważnienie dla członka rodziny.Dziękuję za informację .

Odpowiedz

Witold Grudzień 12, 2012 o 19:08

Czy takie pełnomocnictwo należy dołączyć do zgłoszenia wierzytelności?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 12, 2012 o 19:47

@Witold, pełnomocnictwo w formie pisemnej, bez notariusza. Oczywiście MUSI być zaąłczone do zgłoszenia – jak we wzorze. Do tego opłata skarbowa 17 zł.

Odpowiedz

Witold Grudzień 12, 2012 o 23:39

Reasumując ,zgłoszenie na córkę ,podpisane przez pełnomocnika z załączonym pełnomocnictwem ze znaczkiem, plus kopia( ksero )jako drugi komplet dokumentów.?.

Odpowiedz

Witold Grudzień 12, 2012 o 23:47

Czy forma pełnomocnictwa ogólnego będzie odpowiednia w tym przypadku?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 13, 2012 o 09:41

@Witold, prawie. Znaczków już nie ma, trzeba zrobić przelew. Powinno to być pełnomocnictwo procesowe, najlepiej rodzajowe, czyli do reprezentowania w tym postępowaniu upadłościowym. No i trzeba udowodnić to pokrewieństwo, np. aktem urodzenia, ale to musi być oryginał lub notarialna kopia (nie może być kopia poświadczona przez pełnomocnika nie będącego prawnikiem).

Odpowiedz

Witold Grudzień 13, 2012 o 19:13

Tak ,słusznie znaczki to historia ,ale na czyje konto zrobić ten przelew.?Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 13, 2012 o 20:00

@Witold, na konto urzędu miasta w którym jest sąd upadłościowy.

Odpowiedz

Witold Grudzień 13, 2012 o 20:35

Czyli Urząd miasta Gdańsk.

Odpowiedz

Przemek || http://egzekucyjne.blogspot.com - blog o postępowaniu egzekucyjnym Grudzień 13, 2012 o 22:50

@Karol, Witold: Panowie, powoli.
Pełnomocnictwo procesowe udzielone małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu jest wolne od opłaty skarbowej!

Odpowiedz

Witold Grudzień 14, 2012 o 22:41

Sprawdziłem,to prawda.Podziękowania dla pana Przemka.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 14, 2012 o 22:48

@Przemek, dzięki, z rozpędu potraktowałem wszystkich pełnomocników jednakowo 🙂 Zwolnienie wynika z załącznika do ustawy. Podobnie mają dyplomaci, którzy inwestowali w AG (ale pod warunkiem wzajemności).

Odpowiedz