Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Jerzy Rowicki raz jeszcze

Jeżeli z jakichś powodów potrzebujesz postanowienia o zakazie działalności Jerzego Rowickiego to masz problem. Ciężko będzie Ci uzyskać je z akt sprawy o zakaz.

Na szczęście jest wyjście z tej sytuacji. I poznasz je, bo zajrzałeś na ten blog.

Żeby uzyskać odpis takiego orzeczenia wystarczy złożyć wniosek do Sądu Rejonowego w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS, ul. Młodzieżowa 31, 87-100 Toruń o wydanie odpisu z akt rejestrowych LUCRUM sp. z o.o., KRS 0000342099. W tych aktach, na karcie 104 znajduje się to postanowienie. Złożył je chyba ZUS.

Uzyskasz ten odpis dzięki temu, że rejestr jest jawny.

Do wniosku musisz dołączyć 6 zł opłaty sądowej.

{ 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Przemek || http://egzekucyjne.blogspot.com - blog o postępowaniu egzekucyjnym Marzec 26, 2013 o 22:41

Z tego co widzę, Twoje zdjęcie z podlinkowanego posta z lipca 2012 r. też pochodzi z tych akt. Bo w rogu strona 104 😉

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Marzec 27, 2013 o 08:40

@Przemek, oczywiście, że tak, ale wtedy nie podałem, w jakich aktach to się znajduje 🙂

Odpowiedz

Przemek || http://egzekucyjne.blogspot.com - blog o postępowaniu egzekucyjnym Marzec 27, 2013 o 22:59

A tak na marginesie, to SR Toruń nie robi problemów z wydaniem odpisu orzeczenia wydanego nie przez nich, tylko przez inny SR? We Wrocławiu nie chcą odpisów „obcych” orzeczeń, znajdujących się w aktach de facto przez przypadek (tj. nie wydanych w tej sprawie) dawać.

Odpowiedz

Agniszka Marzec 27, 2013 o 11:09

Natknęłam się na Pana blog o „dochodzeniu wierzytelności” całkiem przypadkiem, szukając interesujących mnie informacji. Ponieważ mam pewien problem, z którym nie mogę sobie poradzić, postanowiłam się zwrócić do Pana. A więc, na początek przedstawię w czym rzecz:
W październiku 2012 roku złożyłam do komornika tytuł wykonawczy wraz z klauzulą wykonalności oraz odpowiednio wypełnionym wnioskiem o egzekucję zaległych i bieżących alimentów. Mój były mąż – dłużnik – obecnie przebywa i pracuje poza granicami kraju, lecz dokładnego adresu zamieszkania nie znałam, za to znałam nazwę zagranicznej firmy, którą podałam we wniosku. Jako adres zameldowania wskazałam jego ostatni adres pobytu w Polsce.
Rejestrowanie sprawy przez kancelarię komorniczą trwało dwa miesiące. W grudniu 2012 roku wreszcie po mojej telefonicznej i pisemnej interwencji nadano mojej sprawie numer. Poinformowano mnie, że po dwóch miesiącach w przypadku bezskutecznej egzekucji mogę starać się o przyznanie świadczenia z funduszu alimentacyjnego. W lutym wysłałam do komornika podanie o wydanie takiego zaświadczenia. Obecnie mamy koniec marca 2013 roku, a ja nie otrzymałam kompletnie żadnej odpowiedzi od komornika, mało tego ośrodek pomocy społecznej, z którego wypłacane są świadczenia również wysłał do komornika podanie o wydanie takiego zaświadczenia. Odpowiedzi brak. Za każdym razem jestem telefonicznie zbywana.
Zdobyłam adres zamieszkania dłużnika za granicą i wiem, że aby prowadzić egzekucję należy złożyć tytuł i wniosek do Sądu Okręgowego, ale nie mogę ponieważ tytuł znajduję się u powyższego komornika. Obecnie czekam na zwrot tytułu i nie mogę się doczekać. Trwa to zbyt długo. Moje interwencje telefoniczne są całkowicie olewane. Mogłabym złożyć skargę na czynności komornika, ale to przedłuży sprawę o kolejne miesiące. Co mogę zrobić w tej sprawie. Jak odzyskać ten tytuł wykonawczy. Nie mogę jechać osobiście, gdyż kancelaria znajduje się na drugim końcu Polski. Bardzo proszę o poradę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Marzec 27, 2013 o 17:06

@Agnieszka, to nie w tym temacie jest ten wpis. W Twojej sytuacji nie masz wyjścia, musisz albo czekać albo napisać skargę do Krajowej Rady Komorniczej, do wiadomości RPO i Wyborczej. Nie jest to może porada prawnicza ale działa.

Odpowiedz

Przemek || http://egzekucyjne.blogspot.com - blog o postępowaniu egzekucyjnym Marzec 27, 2013 o 22:57

A ja bym się pobawił bardziej „prawniczo” – skarga na przewlekłość (zawsze te 2-3 tysiące się przydadzą, a powinien SO przewlekłość stwierdzić), a następnie szybko wycofać wniosek, zabrać tytuł i posłać do innego komornika. Tylko tym razem wybrać go staranniej.

Odpowiedz

michal Marzec 28, 2013 o 23:09

Mysle ze skarga do Prezesa Sadu Rejonowego wystarczy ……..

Odpowiedz

Marcin Kwiecień 8, 2013 o 17:27

A może przejrzeć akta sprawy wystarczy? Ewentualnie wysłać profesjonalnego pełnomocnika, ażeby to uczynił. Z mojego doświadczenia wynika, że żadna skarga ani donos do gazety nie jest potrzebny bo zazwyczaj jest to po prostu kwestia „nadawania na innych liniach” i prosty człowiek nie jest w stanie zrozumieć języka egzekucji komorniczej. Ot dlaczego tak bardzo potrzebujemy radców prawnych! 🙂

Odpowiedz

przemysław Kwiecień 9, 2013 o 19:15

Witam

Mam pytanie dotyczące wszczęcia egzekucji przeciwko upadłemu (układowa), czy będąc wierzycielem hipotecznym mogę wszcząć egzekucję z wierzytelności przysługujących upadłemu z tytułu umów o roboty budowlane które zawarł po ogłoszeniu przez Sąd upadłości? .

Pozdrawiam

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Kwiecień 9, 2013 o 22:11

przemysław, ma to jakiś związek z Rowickim?
Z tego pytania nie bardzo wiem, co się stało. Upadły działał po ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej? Co do zasady nie prowadzi się egzekucji po upadłości, po to właśnie jest upadłość, by egzekucja była zbiorowa. Ale musiałbym wgryźć się w stan faktyczny.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: