Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Monitor Postępowania Egzekucyjnego

Jakiś czas temu wspominałem o Portalach Informacyjnych Sądów Apelacyjnych. Rozwiązanie to działa, jest bardzo wygodne. Mam konta w kilkunastu sądach w czterech apelacjach (Gdańsk, Poznań, Warszawa i łódź), gdzie działam najczęściej i jestem bardzo zadowolony z tej funkcjonalności.

Żałowałem tylko, że nie ma podobnego dostępu do akt spraw komorniczych, a na tym zależy najbardziej moim klientom od dochodzenia wierzytelności, którzy są jednocześnie Czytelnikami bloga.

I wczoraj to się zmieniło. Otóż jeden z toruńskich komorników, z którym stale współpracuję – dr Tomasz Sobecki – poinformował mnie, że właśnie uzyskał prawo do testowania nowego narzędzia – Monitor Postępowania Egzekucyjnego. I zaprosił mnie do założenia konta numer 1.

Ten Monitor to program sprzężony z programem kancelarii komorniczej, dzięki któremu mam wgląd do prowadzonych przez komornika spraw, w których jestem pełnomocnikiem wierzyciela. I mogę dzięki temu przeglądać dokumenty spraw egzekucyjnych. Widzę co wyszło od komornika, jakie są wpłaty, jaka korespondencja przychodzi.

Np. w programie widzę wyniki zapytań w CEPIK. Widzę, czy zapytanie o OGNIVO dało rezultat. Wiem, co odpisał ZUS czy Urząd Skarbowy. Tam są po prostu pliki PDF które mogę pobrać. Wiem także, jakie ustalenia poczynił komornik w sprawie majątku.

Oczywiście, program nie jest doskonały, ma swoje mankamenty. Ale tak jak napisałem wcześniej – to jest faza testów.

Najważniejsze jest jednak to, że informatyzacja wymiaru sprawiedliwości dotarła także do komorników. I oby tak dalej!

portal komorników

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Krzysztof Maj 31, 2016 o 12:51

Były juz wcześniej podobne programy- komornik online, część Kancelarii go wykupiła,

Jak rozumiem ten program jest to program Rządowy związany ze zmianami w UOKSIE, które maja nastąpić?

Komornik online był dla Komornika płatny.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Maj 31, 2016 o 13:07

Krzysztof, problem w tym, że Komornik online nie był do końca legalny. Dlatego go zlikwidowano.

Odpowiedz

Mariusz Czerwiec 15, 2016 o 15:00

Korzystam do dzisiaj z komornika online. Zlikwidowano go, kiedy i dlaczego?

Odpowiedz

rewt Maj 31, 2016 o 21:45

Niczego nie zlikwidowano bo System komornik online cały czas działa i korzysta z niego wielu komorników oraz wierzycieli.

Na pierwszy rzut oka nie widzę też jakichś funkcjonalności tego nowego systemu Currendy których nie miał wcześniej komornik online.

Odpowiedz

Aleksander Maj 31, 2016 o 22:58

Testy testami, ale jak duże są szanse, że program wejdzie do powszechnego użytku? I kiedy orientacyjnie może to nastąpić?

Odpowiedz

Wiesław Czerwiec 4, 2016 o 12:33

Poszukuję porady w sprawie zgłoszenia wierzytelności. Otrzymałem z sądu wezwanie do zgłoszenia wierzytelności w związku z postępowaniem upadłościowym dłużnika rozpoczętym 12.04.2016 roku ( termin złożenia dokumentu – do 12.06.2016!). Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu zgłoszenia i ewentualnie wzór takiego dokumentu. Mam tytuł wykonawczy nakazu zapłaty z dnia 22.04.2014 roku. Dłużnik nie zrealizował faktury za 1 miesiąc pracy na umowę-zlecenie. Do jakiej kategorii zalicza się : kwotę głowną, odsetki, koszty sądowe. Jak liczyć odsetki? Czy muszę załączać odpisy nakazu zapłaty czy te dokumenty są u dłużnika?
Z poważaniem
Wiesław

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 9, 2016 o 16:08

Z tego co mi wiadomo, główną przewagą Monitora nad Komornikiem Online jest dostęp z jednego miejsca do wielu kancelarii.
Poza tym widziałem, że zarejestrować się można za darmo jako wierzyciel lub dłużnik. Pewnie są jakieś ograniczenia, ale do tego jeszcze nie przeszedłem.
Panie Karolu, jak ocenia Pan rozwiązanie? Warto się nad nim pochylić?

Odpowiedz

rewt Czerwiec 9, 2016 o 21:10

„Z tego co mi wiadomo, główną przewagą Monitora nad Komornikiem Online jest dostęp z jednego miejsca do wielu kancelarii.”

Nie żebym promował jeden system kosztem drugiego ale dostęp do spraw w różnych kancelariach Komornik Online ma od ponad roku.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: