Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Kim jest komornik w Holandii?

Przyznam, że nigdy nie byłem w Holandii, ale to nic straconego. Okazuje się jednak, że w Holandii zameldowanych jest obecnie ponad 100.000 Polaków! Liczba ta ciągle się zwiększa. Statystyka nie kłamie – są tam też Twoi dłużnicy. I dlatego właśnie zaczynamy współpracę z komornikiem w Holandii.

Holenderski komornik jest urzędnikiem mianowanym przez króla. Wykonuje czynności opisane przez holenderską Ustawę o komornikach sądowych, takie jak doręczanie pism sądowych i prowadzenie egzekucji. Jednocześnie komornik holenderski jest przedsiębiorcą, zajmującym się windykacją, udzielaniem porad prawnych i prowadzeniem pewnych postępowań przed sądem rejonowym.

Instytucja komornika holenderskiego jest więc swoistą hybrydą. Nie zmienia to jednak faktu, że kancelaria komornicza różni się bardzo od holenderskich firm windykacyjnych (nazywanych tam incasso bureau), których w Holandii jest tyle co grzybów po deszczu w polskich lasach. Kancelaria komornicza podlega kontroli ze strony Holenderskiej Rady Komorniczej i pomimo, że w teorii kontrola dotyczy jedynie czynności komorniczych, w praktyce wielokrotnie Rada orzekała w sprawach dotyczących innych czynności, uzasadniając że komornik jako zawód zaufania publicznego, zobowiązany jest działać według wysokich standardów. I bardzo dobrze. Jeżeli więc masz dłużnika w Holandii, poszukaj raczej komornika.

{ 12 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

kjonca Grudzień 9, 2014 o 13:43

Ale właściwie czym się to różni od sytuacji polskiego komornika? (Poza oczywiście tym, że nie ma u nas króla)

Odpowiedz

kjonca Grudzień 9, 2014 o 13:44

A przepraszam, umknęło mi to o prowadzeniu postępowań przed sądem i udzielaniu porad.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 9, 2014 o 13:45

kjonca, trochę się różni, będą inne wpisy w tym temacie.

Odpowiedz

Joanna Lazer Grudzień 10, 2014 o 02:37

Panie Mecenasie, a tu polecam coś o Francji 🙂 http://e-mida.pl/content/na-granicy-regu%C5%82-egzekucji

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 11, 2014 o 08:41
Joanna Lazer Grudzień 11, 2014 o 13:23

Panie Mecenasie, doprawdy nie wiem jak mogłam tego nie zauważyć. 🙂 Dziękuję, miło mi.

Odpowiedz

Marcin Grudzień 10, 2014 o 13:54

A ja byłem w Holandii, w ciężkim czasach, kiedy tutaj trudno było zarobić w miesiac tyle, ile tam lekką ręką można wyciągnąć w tydzień. I była tam cała masa Polaków – w o wiele gorszej sytuacji finansowej. Nie ukrywali się oni przed swoimi długami – przynajmniej nie wszyscy. Wielu z nich legalnie pracuje właśnie po to, by móc spłacić swoje długi.

Odpowiedz

Magda Grudzień 12, 2014 o 20:31

A coś o czeskim komorniku ?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Jarek Grudzień 12, 2014 o 23:55

Nie ma zmiłuj, jeśli ktoś się zadłużył… prędzej czy później ręka komornika go dosięgnie.

Odpowiedz

Marlena Czerwiec 27, 2015 o 02:37

Czy ma pan wiedzę jak i gdzie ustalić miejsce pobytu dłużnika w Holandii

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Czerwiec 28, 2015 o 13:11

Marlena, niestety, nie wiem.

Odpowiedz

Tłumacz Styczeń 25, 2018 o 08:50

Czyli jednak praca i funkcja komornika wygląda inaczej, aniżeli w naszym kraju. To ciekawe.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: