Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Jaki adres pozwanego podać w pozwie?

Czy spotkałeś się już z wezwaniami z sądu o podanie adresu zamieszkania pozwanego? Tak się dzieje wówczas, gdy pozywasz dłużnika, który jest przedsiębiorcą i podasz adres działalności z CEIDG. A sąd sobie życzy (zgodnie zresztą z kpc) adres zamieszkania. I zaczynają się problemy….

Na szczęście tzw. Konstytucja biznesu to zmienia. Jak? O tym piszę w serwisie poświęconym tym nowym regulacjom.

Jaki adres przedsiębiorcy podać w pozwie

{ 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Daria_K11 Luty 7, 2018 o 12:31

W prawdzie nie spotkałam się z takim wezwaniem ale po przeczytaniu tego wpisu będę mądrzejsza i będę wiedziała jak postąpić w takiej sytuacji. Więcej takich wpisów, a wiedza i świadomość odbiorców będzie wyższa.

Odpowiedz

Kamil Luty 7, 2018 o 15:03

Jest to dla odmiany rzeczywiście dobra zmiana 🙂

Odpowiedz

Piotrek Luty 7, 2018 o 17:57

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją żeby sąd życzył sobie adres zamieszkania pozwanego przedsiębiorcy w sytuacji jasnego zapisu z art 133. Faktycznie pozostawienie w wymogach pozwu “wskazania adresu zamieszkania” jest trochę sprzecznę z ww. art, ale Sądy jednak interpretują te kwestie na korzyść powoda – w przeciwnym wypadku par 2a w art 133 nie miałby żadnego sensu 🙂

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Luty 7, 2018 o 18:59

Piotrek, a ja owszem, miałem takie wezwania, dlatego naprawdę cieszę się z tej nowelizacji.

Odpowiedz

Karina Luty 11, 2018 o 14:17

hmm ciekawa informacja

Odpowiedz

biuro rachunkowe Luty 28, 2018 o 12:18

Bardzo przydatne informacje, ostatnio właśnie się sam nad tym zastanawiałem.

Odpowiedz

Agnieszka Lisiecka Marzec 30, 2018 o 14:27

Świetny artykuł , naprawdę bardzo przydatny , czekamy na więcej takich informacji pozdrawiam! 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: