Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Nowelizacja kc wejdzie w życie przed półfinałem Mundialu

Czytam, czytam i nie mogę się nadziwić, że tak w sumie prostą sprawę można tak pokręcić (podobnie jak nie mogę się nadziwić niektórym wynikom piłkarskich zmagań). A chodzi mi o przepisy przejściowe do ustawy zmieniającej zasady przedawnienia roszczeń, która wejdzie w życie 9 lipca. Na szczęście 9 lipca to dzień bez piłki nożnej – 7 lipca Polska zagra w ćwierćfinale, a 10tego w półfinale (korekta z 24 czerwca – trochę przesadziłem z tym optymizmem).

Przepisy przejściowe – o czym informuję przy każdej okazji – są niezmiernie ważne, ponieważ dotyczą wpływu nowej ustawy na bieżące sprawy. A w tym przypadku wpływu ustawy na biegnące już terminy przedawnienia. A wpływ ten jest spory.

Nasze uwagi do tej ustawy postanowiliśmy zebrać w poradniku, który właśnie opracowujemy (w przerwach mundialowych rozgrywek). Poradnik ten pewnie za jakiś czas pojawi się na blogu. Ale jeżeli chcesz go otrzymać wcześniej – oczywiście jeszcze przed 9 lipca – zapisz się na nasz Biuletyn. Bo to właśnie subskrybenci tego Biuletynu otrzymają nasz poradnik w pierwszej kolejności.

A zatem – jeżeli interesuje Cię temat przedawnienia „po nowemu” kliknij tutaj:

Biuletyn Kancelarii

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Kaziu Deyna Czerwiec 21, 2018 o 11:43

Polska w półfinale 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: