Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Komornik. Enter.

Ustawa deregulacyjna, autorstwa Komisji Przyjazne Państwo, która weszła w życie 1 lipca, wprowadziła m.in. możliwość prowadzenia akt egzekucyjnych w formie elektronicznej.

Brawo. Panie z kancelarii komorniczych tonące w tysiącach tomów akt egzekucyjnych na pewno odetchną z ulgą. O ile nie będą musiały prowadzić obu rodzajów akt.

Ale czy zadowolony będzie również klient komornika, czyli Ty, Wierzycielu?

Za jakiś czas na pewno, ale nie przez najbliższe miesiące.

Po pierwsze już są wątpliwości co do wykładni tego przepisu.

Po drugie, wbrew zapowiedziom, uważam, że komornicy wcale nie są technicznie przygotowani do takiej rewolucji.

Po trzecie, zdecydowanie negatywnie oceniam Elektroniczne Postępowanie Upominawcze (EPU). Dlaczego tutaj miałoby być lepiej?

Ale bardzo chciałbym być w błędzie.

Komornik. Enter. Byle nie Komornik. ESC.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: