Egzekucja z Allegro.pl

Z serwisu Allegro korzystam od samego jego początku. Dlatego mam tam niski numer.  Kilkaset pozytywnych komentarzy, ale jest też jeden negatyw…

Teraz głównie kupuję walory do mojej kolekcji starych papierów wartościowych.

Ale ostatnio skutecznie wykorzystałem Allegro w egzekucji.

Otóż płatności z Allegro dokonywane są często poprzez system PayU.

PayU to taki system płatności, opisany np. tutaj. Dla Ciebie jednak najważniejsze jest to, że w pewnym momencie PayU staje się dłużnikiem Twojego dłużnika, który handluje przez Internet. Dzieje się tak, bo PayU musi mu przelać pieniądze zapłacone przez kupującego.

I chodzi o to, żeby zająć w PayU te wierzytelności.

Możesz spokojnie próbować zajęcia nawet wtedy, gdy nie wiesz, czy dłużnik coś tam sprzedaje. Najwyżej zajęcie nie będzie skuteczne.

Wykorzystaj taki wniosek:

Wnoszę o zajęcie wierzytelności przysługujących dłużnikowi wobec PayU SA, ul. Marcelińska 90, 60-324 Poznań, z jakiegokolwiek tytułu, w szczególności z rozliczeń związanych z korzystaniem przez dłużnika z systemów: www.payu.pl, www.payu.pl/sklepywww.paygsm.pl, www.placezallegro.pl.

A potem podziel się swoimi doświadczeniami!

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły
Zajęcie nadpłaty podatku

 1. Magda pisze:

  Dłużnik zaraz po wyroku zmarł a jego spadkobiercy przyjęli spadek o dobrodziejstwem inwentarza. Sąd powinien z urzędu polecić spis inwentarza ale tego nie zrobił. Sąd może czy musi ? Wierzyciel ma złożyć wniosek i zapłacić ? Czy powinien żądać od sądu ?

 2. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Magda, to bardzo skomplikowany temat. Zadaj proszę to pytanie we wpisie np. o prawie kaduka.

 3. Jacek pisze:

  Dzisiaj przeglądałem akta u Komornika i się zdziwiłem PayU SA za odpowiedź że nie prowadzi usług dla dłużnika wystawia Komornikowi FV na 40zł netto (wiecęj niż ZUS ) powołując się na regulamin i tabelę opłat. (Wyjaśniam de facto to z Komornikiem ). Bo za chwilę zamiast 40 zł stwierdzą że odpowiedź bedzie kosztowała 300zł (wystarczy zmiana w regulaminie) W przypadku egzekucji skutecznej to w sumię zmartwienie dłużnika gorzej jak Komornik umorzy sprawę i obciąży wierzyciela.

  • Karol Sienkiewicz pisze:

   Jacek, to jakaś piramidalna bzdura. PayU SA NIE MA PRAWA naliczać takich opłat. Chętnie się z tym „rozprawię”. Masz może to pismo?

 4. Jacek pisze:

  Też tak uważam postaram się je ściągnąć jutro od Komornika i wyśle na mejla ze stopki:)
  Swoją drogą szukałem dziś ich Tabeli opłat na stronie i nie znalazłem.

 5. Alicja pisze:

  A propos sprzedaży na Allegro: http://prokonsumencki.pl/blog/sprzedajesz-na-allegro-sprawdz-czy-potrzebujesz-regulamin-sprzedazy-oraz-czy-spelniasz-obowiazki-informacyjne/ Trzeba się zastanowić, czy sprzedając na Allegro, sprzedawca może stworzyć swój regulamin sprzedaży, czyli czy może skutecznie związać klientami swoim warunkami sprzedaży, np. w zakresie sposobu i miejsca składania reklamacji, czy też np. momentu zawarcia umowy sprzedaży. Niby od lat korzystamy z Allego, a wciąż mamy pewne wątpliwości…

  • Karol Sienkiewicz pisze:

   Alicja, ja zaś na pewno korzystam z allegro dłużej niż większość użytkowników 🙂 I nigdy nie miałem problemów z takimi „regulaminami”. A ja się pojawiają kłopoty, to takich sprzedawców rzucam na pożarcie aplikantom 😉

 6. Marcin pisze:

  A co jeśli kupiłem towar przez payu i go nie otrzymałem. Czy mogę w jakiś sposób odzyskać pieniądze?

 7. PaweL pisze:

  Witam,prowadzę sprzedaż na allegro.Czy komornik może zająć moje konto PayU,skoro zajął juz konto prywatne na które PayU przelewa pieniądze za sprzedane przedmioty.
  Proszę o szybką odpowiedż.

 8. Urszula pisze:

  Witam.
  Mnie komornik na zlecenie Payu zablokował konto niesłusznie. Dysponował tytułem wykonawczym.
  Nie rozumiem, na jakiej podstawie. Nigdy nie mialam zaległości finansowych. A wmówiono mi, ze jest inaczej. Po rozmowie z komornikiem okazało sie ze jedyne dane jakie sa zgodne to imię i nazwisko dłużnika. Reszta sie nie zgadza. Jakim prawem podjęto takie kroki? Bardzo sie zdenerwowałam. Środki miałam zablokowane. Payu nie tłumaczy sie, tylko twierdzi ze sprawa jest zamknięta. Jednak nie dla mnie.
  Czy działano zgodnie z prawem?

 9. Marta pisze:

  Witam.
  Przez przypadek został zakupiony przedmiot na allegro. Po zorientowaniu się napisałam maila do sprzedającego z przeprosinami i prośba o nie wysyłanie przedmiotu. Sprzedający stanowczo odmówił oraz nie przyjął przeprosin. Przez 3 miesiące nalegał abym zapłaciła za przedmiot którego nie chcę. Gdy stanowczo powiedziałam że nie zapłacę sprawa ucichła. Po miesiącu sprzedający jednak wysłał paczkę, paczkę te oczywiście od razu odeslalam. Po następnych 3 miesiącach ciszy sprzedający wysłał mi maila iż sprawa trafiła do sądu i muszę zapłacić mu 45 zł + opłaty sądowe + za każdy dzień zwłoki w uiszczeniu opłaty. Jak nie zapłacę przyjdzie komornik. Czy to zgodne z prawem że muszę zapłacić za coś czego nie mam? Dodam że największym problemem jest to iż nie mieszkam w Polsce. Przyszedł list z sądu którego nie mogę fizycznie odebrać. A co za tym idzie nie mam jak się odwołać.

  • Michał pisze:

   Marta, generalnie sprawa sądowa to jest właśnie czas, gdy możesz wykazać swoje racje i wskazać, dlaczego uważasz, że nie musisz płacić (np. bo jesteś konsumentem, druga strona to przedsiębiorca i odstąpiłaś od umowy).

 10. Rafał pisze:

  Witam,
  natrafiłem na Państwa bardzo ciekawy blog i mam zagadnienie dotyczące tematu wierzytelności.
  Mam niewielki co prawda ale jednak problem z kupującym na allegro. Problem z Kupującym który zamówił towar z opcją przesyłki pobraniowej z informacją aby wysłać szybko towar tego samego dnia(mimo iż w opisie aukcji była informacja ze wysyła odbędzie się w ciągu 3 dni) – poinformowałem kupującego ze wysyłka odbędzie się następnego dnia od zakupu i z planowaą dostawą na kolejny dzień. Kupujący poprosił aby mimo to wysłać towar i pomimo iż przesyłka dotarła na drugi dzień zgodnie z informacją która od nas otrzymał, kupujący odmówił przyjęcia przesyłki pobraniowej a ta wróciła do
  nas. W wielu interpretacjach dotyczących możliwści zwrotów można znaleźć informację iż w przypadku rezygnacji z umowy sprzedaży poza siedzibą firmy to kupujący ponosi koszty wysyłki, szczególnie jesli kupujący nie wybiera najtańszej opcji wysyłki i jak w tym przypadku kupujący wybrał najdroższą opcję jaką miałem dostępną – tą wersję potwierdziło również allegro iż mogę ubiegać się o zwrot kosztów od Kupującego – w związku z tym poprosiłem kupującego o zwrot kosztów wysyłki pobraniowej, oczywiście jest brak kontaktu z jego strony. Co w takiej sytuacji zrobić, w jaki sposób mogę wyegzekwować pokrycie
  kosztów przesyłki pobraniowej od kupującego. Kwota nie jest duża ale chciałbym spróbować ją wyegzekwować szczególnie iż kupujący posiada komentarze negatywne od innych sprzedajacych których również „wystawił” w taki sposób a którzy zapewnie z powodu niewielkiej kwoty nie egzekwowali należności wiec dla zasady i uczciwości chciałbym spróbować. Będę wdzięczny za odpowiedź i
  pomoc w tej sytuacji .

 11. Łukasz pisze:

  Witam mam problem z firmą od której kupiłem przedmioty o wartości 2200 zł na allegro. Jest to fizycznie istniejący sklep który wystawia też na allegro . Po zakupie okazało się że nie mają towaru na stanie… i czekam juz od 16.03. Ciągle słyszę że będzie że juz jedzie i nic. Czy w razie gdyby nie chcieli zwrócić pieniędzy można je odzyskać przez Komornika i jaka jest prowizja ?

 12. Marta pisze:

  Witam mam pytanie całkiem nie codzienne,ale może znajdzie się mądra głowa która na nie odpowie.
  Sprzedałam pani mieszkającej za granicą psa umowa kupna sprzedaży była zawarta drogą elektroniczną .
  W umowie tej zobowiązałam się na przygotowanie psa do wyjazdu za granice (paszport dodatkowe szczepienia itp) Pani za psa oraz za koszty przygotowania miła zapłacić przelewem .
  Ja ze swej strony się wywiązałam jednak przelewu nie otrzymałam ,pani napisała mi sms ,że z psa rezygnuje.Jak w takiej sytuacji stanowi prawo ?Według sporządzonej umowy pies jest jej własnością jednak ja nie otrzymałam zapłaty ani za niego ani za zlecenie. Co mogę z tym fantem zrobić ?
  I co mam prawo zrobić z psem który formalnie nie jest moją własnością i na dobrą sprawę po roku ktoś może przyjść z umową żądając wydania swojej własności?

 13. olek pisze:

  Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą ,wylicytowała na allegro duży towar i za dużą kwotę a nie wpłynęła zapłata . I nie odpowiada na @ i telefony . Jak napisać pozew o zapłatę i odbiór towaru?

 14. Adam pisze:

  Czy komornicy w ogóle zastanawiają się nad tym, co robią? Blokada konta jednoosobowej DG, to często wyrok śmierci dla firmy. Jeśli firma upadnie, to wierzyciele tym bardziej nie odzyskają swoich pieniędzy. To są jakieś totalitarne metody – doprowadzanie firm do bankructw. Teraz wyobraźmy sobie – ktoś ma pomysł na biznes, może spłacić długi dzięki temu, ale nie… bo zaraz jak k wejdzie na konto to pozamiatane. Kto to wymyślał? To państwo zmusza do kombinowania – firma na kumpla. Tylko jak firma na kumpla, to dlaczego nie majątek?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *