Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Raport o Amber Gold

Temat AG jakby nieco ucichł, ale to pewnie dlatego, że proces nie lubi rozgłosu (w przeciwieństwie od niektórych uczestników tegoż procesu).

Ale nasze państwo czuwa i o AG nie przestaje myśleć.

Właśnie zapoznałem się z RAPORTEM pt. Analiza działań organów i instytucji państwowych w odniesieniu do Amber Gold sp. z o.o.

Sądzę, że i Ty powinieneś się z tym zapoznać. Dostępny jest tutaj.

Jest tam kilka ciekawych informacji. Nie będę tego streszczał. Zacytuje tylko parę zdań z podsumowania:

Kilkuletnia ekspansja działalności Amber Gold sp. z o.o. była wynikiem zbiegu błędów i zaniechań po stronie części instytucji i organów państwowych, które nie realizowały swoich kompetencji w sposób należyty.

O, popiół na głowę….

I jeszcze to:

Istotnym aspektem w dążeniu do unikania oszustw podobnych do działalności Amber Gold sp.  z o.o. jest również prowadzenie działań zmierzających do podwyższenia świadomości ekonomicznej i finansowej w niektórych instytucjach państwowych i społeczeństwie.

No właśnie, nie tylko w społeczeństwie, ale i w organach. Jakich:

W tym kontekście celowe jest podjęcie działań zmierzających do intensyfikacji programów szkoleniowych skierowanych do sędziów, prokuratorów, pracowników organów kontroli skarbowej i organów podatkowych, funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralnego Biura Śledczego, ukierunkowanych na. Szkolenia powinny obejmować w szczególności zagadnienia dotyczące zasad funkcjonowania podmiotów rynku finansowego, mechanizmów obecnych w działalności instytucji finansowych, sposobu oceny ich sytuacji ekonomiczno – finansowej oraz oceny składanych przez nie dokumentów finansowych.

W końcu ktoś wpadł na tak oczywisty pomysł! Na zachodzie od lat szkoli się sędziów czy prokuratorów z biznesu. U nas zaś mechanizm faktoringu potrafi budzić przerażenie… Chyba dlatego autorzy nie napisali, na co szkolenia te mają być ukierunkowane.

{ 12 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Przemek || Blog o postępowaniu egzekucyjnym Kwiecień 15, 2013 o 21:14

No co za bezczelne typy… Kto dał Ministerstwu Finansów prawo do wypowiedzi rzędu: “sąd zachował się poprawnie, podejmując decyzję o…”?? Ciekawe, który prezes sądu odważyłby się napisać w sprawozdaniu z działania “ministerstwo sprawiedliwości zachowało się poprawnie, przeznaczając fundusze na…”. Eh, ten nasz polski trójpodział…

Odpowiedz

Dorota Kwiecień 24, 2013 o 22:07

Panie Karolu,
Po zgłoszeniu wierzytelności cisza. Brak odzewu. Czy powinnam jeszcze coś zrobić? Czy została już ogłoszona lista wierzycieli?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Kwiecień 24, 2013 o 22:11

Dorota, ogłoszona? Ona nawet nie została jeszcze sporządzona. Jeżeli chcesz się upewnić, najlepiej zadzwonić do sądu lub syndyka (szkoda tylko, że syndyk ni zamieszcza jasnych komunikatów na stronie amber gold).

Odpowiedz

Dorota Kwiecień 24, 2013 o 22:39

Tak myślałam. Starałam się pozbierać psychicznie i unikałam jakichkolwiek informacji na temat AG. Teraz naszły mnie obawy, że może czegoś nie dopilnowałam. Panie Karolu dziękuję za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam Dorota

Odpowiedz

Anna Czerwiec 12, 2013 o 16:54

Panie Karolu
Czy kancelaria prawna powinna zwrócić mi opłatę sądową którą poniosłam za złożony pozew zbiorowy
przeciwko spółce Amber Gold jeszcze przed ogłoszeniem upadłości?
Pozew mojej kancelarii został przez sąd odrzucony z mocą ogłoszenia upadłości.Wydaje mi się ,że skoro stracił moc prawną i nie został rozpatrzony to także wszelkie opłaty z nim związane powinny zostać zwrócone może się mylę i taka opłata jest pobierana przez sąd jednorazowo i nie podlega zwrotowi?Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam
Anna

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Czerwiec 12, 2013 o 17:48

Niestety, nie mogę komentować poczynań innych prawników. Proszę po prostu zwrócić się do nich o pisemne wyjaśnienie.

Odpowiedz

Sergio Maj 21, 2014 o 14:50

Jakieś wieści…?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Maj 21, 2014 o 14:53

Sergio, nie prowadzę spraw przeciwko AG, wiem tyle co wszyscy z gazet i Internetu…

Odpowiedz

Damian Listopad 4, 2014 o 23:14

Witam
Mam pytanie (ponieważ nie doszukałem się na blogu) odnośnie prowadzonych teraz pozwów przeciwko skarbowi państwa odnośnie AG. Czy taki pozew ma na dzień dzisiejszy jakąś szansę na odzyskanie zainwestowanych pieniędzy? Oczywiście pomijamy straconą kasę do sądów i opłat administracyjnych kancelarii które będą się sprawą zajmować.

Pozdrawiam
Damian

Odpowiedz

Leokad Grudzień 6, 2016 o 13:06

Sprawa nieco utknęła w martwym punkcie, ale zapewne Komisja wszystko wyjaśni: \”Winien Tusk…\”

Odpowiedz

Accurate Lipiec 11, 2017 o 11:51

Swoją drogą ciekawe co spotka Tuska. Miejmy nadzieję, że wszystko zakończy sie pomyślnie.

Odpowiedz

arturADDD Grudzień 25, 2017 o 21:28

Jak ja się cieszę, że miałem wtedy tylko 2.000 zł na “inwestycje” … . Jaki człowiek głupi był. Niby znam się na finansach, ale dałem się zrobić jak dziecko. W sumie nie dziwię się tym, co wpakowali w ten przekręt oszczeności życia. Wyglądało to bardzo profesjonalnie. Tylko te spadki cen złota były jakieś podejrzane … . No nic młody byłem – już nie wierzę w darmowe obiadki ;).

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: