Informacja o nieruchomościach dłużnika

Przez kilka miesięcy testowane było rozwiązanie polegające na umożliwieniu komornikom składania zapytań do systemu KW o nieruchomości dłużnika – zarówno po numerze PESEL jak i REGON.

Było ale się skończyło. Już nad tym ubolewałem.

Okazuje się jednak, że życie próżni nie znosi.

Do mojej Kancelarii przyszło wczoraj takie pismo od jednego z komorników:

pytanie o KW

Wierzyciel ma kilka możliwości w poszukiwaniu nieruchomości dłużnika. Np. poprzez geoportal i dostęp do KW poprzez stronę Ministerstwa Sprawiedliwości. Komornikowi można zlecić (lub zawnioskować) zwrócenie się do starostwa z zapytaniem o nieruchomości dłużnika.

Ale żeby tak w całym kraju?

Oczywiście, nie będę wybrzydzał i od razu kieruję do tego komornika wnioski o egzekucję!

{ 13 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

michal Lipiec 12, 2013 o 12:30

pieknie 🙂 ale czy wyszukanie kw dluznika w calym kraju ( nie przez serwer z Seszeli po adresie ) jest zgodne z przepisami ?????
oficjalnie ustawa ma byc uchwalona przez Sejm dzisiaj a przepisy wejsc w zycie dopiero 1 grudnia 2013.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 12, 2013 o 12:33

Oczywiście, że jest zgodne. Ale nie w każdy sposób… 🙂

Odpowiedz

michal Lipiec 12, 2013 o 13:11

to ze zrobi toi w jaki sposob kowalski to jego sprawa ale przez komornika funkcjonariusz publicznego ???
i wiesz ciekawe dlaczego tylko 100 zl 🙂 wedlug jakiego przepisu nalicza ta oplate
..bo mogl by za odnalezienie majatku wziac duzo wiecej 🙂

Odpowiedz

Krzysztof Lipiec 12, 2013 o 14:03

Ciekawe w jaki sposób ten komornik to robi? Rozumiem, czytając poprzednie wypowiedzi, że jest na to jakiś nie do końca legalny sposób?

Odpowiedz

michal Lipiec 12, 2013 o 14:11

kolego Krzysztofie zyjemy chyba w okreslonym porządku prawnym ……zreszta moze i nie 🙂

Odpowiedz

Kate Lipiec 12, 2013 o 16:04

Podejrzewam, że komornik robi zapytanie do Starostwa Powiatowego właściwego względem dłużnika albo do Sądu Rejonowego tylko dziwi mnie koszt 100 zł bo takie dwa zapytania to około 30 zł.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 12, 2013 o 16:44

Kate, pudło 🙂

Odpowiedz

Romek Lipiec 12, 2013 o 18:18

Nie widzę realnie takiej możliwości,a już miedzy bajki mozna włożyć koszty w kwocie 100 zł.

Odpowiedz

michal Lipiec 13, 2013 o 08:27

380 powiatow x 30 =11400 ….teoretycznie do zrobienia ….ale nie za 100 zl

Odpowiedz

Romek Lipiec 13, 2013 o 15:08

do Michała- dodaj 5,70 zł x 380, chociaż nie x 30 ,ale średnio x 6 zł, a ponadto juz widzę jak komornik pali się do takiej ilości korespondencji.

Odpowiedz