Ksiądz jak prezes

Jednym z bardziej irytujących Cię zjawisk jest zapewne prezes spółki, Twojego dłużnika, który jeździ wypasionym autem, ale nie ma majątku. Zarówno on jak i jego spółka to zupełne golasy. Wypisz wymaluj Jerzy R. Komornicy rozkładają ręce.

Okazuje się, że podobnie jest z o. Rydzykiem. Niedawno wspominałem o wszczęciu przeciwko niemu egzekucji. Ale nie miałem racji. Dłużnik niczego nie zaskarżył. Po prostu nie ma żadnego majątku, więc komornik chyba umorzy egzekucję jako bezskuteczną… W sumie poseł Brudzyński niedawno ogłosił, że to ubogi zakonnik.

Wpisz w google frazę ojciec rydzyk maybach

Ale może to tylko bujda … na resorach?

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

 1. Maybach, nie maybach…

  Jak trzeba było, to ojciec Rydzyk był przedstawiany w mediach jako bogacz, oczywiście w sposób pejoratywny.

  Teraz, jak odmawia się miejsca na multipleksie, to rzekomo z uwagi na kiepską sytuację materialną.

  Wniosek? Nie wierzyć we wszystko, co widać w TV:)

 2. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Lechu, tylko komu wierzyć? Trust nobody….

 3. Jan pisze:

  @Lech
  Z tym multipleksem to moim zdaniem powinni mu dać możliwość wykazania się-na zbyt dużo reklamodawców i tak nie mógłby liczyć i sprawa rozwiązałaby się sama 🙂

 4. Miroslaw pisze:

  No właśnie i co zrobić jeżeli ma się takiego prezesa?

 5. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Mirosław, czytać tego bloga 8) A poza tym za mało szczegółów podałeś

 6. Nie wierzę w spiskową teorię dziejów – jeśli wniosek o koncesję nie spełniał wymogów finansowych to słusznie koncesji nie przyznano. A występował nie sam Rydzyk a zadłużona po uszy fundacja Lux Veritas. Zresztą grzywna kiedyś zostanie w końcu wyegzekwowana – wystarczy poczekać, aż przejdzie na emeryturę i ją zająć 🙂

 7. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Paweł, jasne, chodziło o fundację a nie o. dyrektora.
  Grzywny nie wyegzekwowane są umarzane, nie czeka się na poprawę sytuacji dłużnika.

 8. @Paweł: “Nie wierzę w spiskową teorię dziejów” – ale w ogólności, czy w tym szczególnym przypadku? 🙂

 9. Artur pisze:

  Można tu wrócić do dyskusji średniowiecznych na temat czy szata Jezusa była jego własnością, czy też jedynie była przez niego użytkowana. Twierdzę, że nie jest to dyskusja na temat tego czy o.Rydzyk jest właścicielem Maybacha, czy jedynie go używa, a raczej czy Kościół powinien być bogaczem kiedy jego wierni ubożeją. No i czy kapłan powinien w taki sposób stawiać siebie ponad prawem.

 10. @ Lech

  Nie wierzę i w ogólności, i w tym wypadku. Oczywiście, że nieprawidłowości się zdarzają, ale nie sądzę, żeby w tak drażliwej kwestii KRRiTv zamierzała się podkładać i nie przygotowała uzasadnionej decyzji.

 11. Jan pisze:

  Dlaczego komornik szuka majątku?
  A egzekucja z wynagrodzenia ? ( przecież każda osoba duchowna pobiera wynagrodzenie )
  Czyżby dostawał “najniższą krajową”???

 12. Wiadomość z ostatniej chwili – za Rydzyka zapłaciła posłanka PiS Anna Sobecka. Mam nadzieję, ze właściwe organy zachowają się zgodnie z prawem i po pierwsze ukarzą posłankę za popełnienie wykroczenie z art. 57 kw i orzekną przepadek wpłaconej grzywny na rzecz Skarbu Państwa co będzie oznaczać, że nie została ona zapłacona 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem danych osobowych jest Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń).

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem radcowie@radcowie.biz.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.