Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Trójka o dłużnikach

Od zawsze słucham radiowej Trójki. No, może od 20 lat.

30 maja była stała audycja „Za a nawet przeciw”. Można jej odsłuchać tutaj.

Jeden z ekspertów Pracodawców RP, przekonywał, że potrzebne jest lepsze egzekwowanie już istniejących przepisów:

O ile w sądzie w miarę szybko zapadnie wyrok korzystny dla wierzyciela, to potem egzekwowanie tych należności jest już dużo trudniejsze.

Inny podniósł, że problemem jest bardzo długa procedura sądowa dochodzenia wierzytelności.

To powoduje, że prawne instrumenty ścigania wierzycieli stają się mało skuteczne.

Słuchacze zaś chcą zaostrzenia przepisów.

Jestem za a nawet przeciw tym tezom.

Należy bowiem  pamiętać, że zdecydowana większość wierzycieli nie rozumie idei postępowania egzekucyjnego, swojej w nim roli oraz pozycji komornika. Oprócz zatem wprowadzania surowszych przepisów przeciwko dłużnikom warto zastanowić się nad edukacją przedsiębiorców – wierzycieli.

Dzięki wiedzy uda się pewne sprawy załatwić szybciej.

 

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

kjonca Czerwiec 1, 2012 o 13:13

No dobrze, to jaka jest idea postępowania egzekucyjnego (poza ściągnięciem pieniędzy), rola wierzyciela w tym i pozycja komornika?

Odpowiedz

gustaw Czerwiec 1, 2012 o 15:02

tylko kto ma interes w edukowaniu przedsiębiorców jeśli nie oni sami? a może firma szkoleniowa w tym zakresie to właśnie sposób na świetny interes?!?!? myślał Pan o tym;)?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Czerwiec 1, 2012 o 15:42

@Gustaw, wg mnie powinny to robić organizacje zrzeszające przedsiębiorców: Izby Przemysłowo-Handlowe, BCC, KPP, etc. A czy interes? Są takie oferty na rynku, ale szkoda, że efektów nie widać…

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Czerwiec 1, 2012 o 15:43

@Kjonca, właśnie ten blog jest temu poświęcony 🙂 Zapraszam do lektury.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: