Email z obwieszczeniem o sprzedaży nieruchomości

Bardzo cieszyłem się z powodu uruchomienia ogólnopolskiej bazy ogłoszeń o licytacjach nieruchomości. Teraz dla komorników to obowiązek. System działa, informacje są łatwe do wyszukania. Nawet zrobiłem sobie subskrypcję i codziennie otrzymuję email z danymi o licytacji, m.in. nieruchomości.

Kila dni temu otrzymałem taki email:

I tym co mnie zastanawia jest ogromna różnica w opisie. W jednym przypadku bardzo lakoniczny– tylko rodzaj prawa i cena. Ale już ostatnia pozycja opisana szerzej. I przyznam, że bardziej mi się podoba. Od razu wiem, czy mnie to interesuje czy nie i nie muszę klikać żeby sprawdzić. I chyba jako pełnomocnik wierzyciela wolę, by licytowana nieruchomość była „reklamowana” poprzez szerszy opis (który mógłby być jeszcze nieco dokładniejszy).

A jakie jest Twoje zdanie?

 

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły
Zajęcie nadpłaty podatku

 1. kjonca pisze:

  A ja mam pytanie, dotyczące ksiąg wieczystych prezentowanych w internecie. (na portalu MS)
  Weźmy np. BY1I/00004422/6. Tam jest informacja o wykreślonej hipotece przymusowej. Nie wiem tylko dlaczego tekst „NALEŻNOŚĆ GŁÓWNA WYNIKAJĄCA Z NAKAZU ZAPŁATY, ZWIĘKSZONA O NALEŻNE ODSETKI UMOWNE I ODSETKI USTAWOWE” jest powtórzony 10 razy. Nie chodzi mi o poradę tylko o krótką odpowiedź: „Tak ma być, a ty się dokształć”, lub „Nie, programista popełnił błąd” (co ja obstawiam, bo w innej księdze gdzie była wykreślona hipoteka łączna (na 2 nieruchomościach), zwykła i kaucyjna podobny wpis się zmultiplikował 4 razy)

 2. Karol Sienkiewicz pisze:

  @kjonca, przejrzałem tę KW, to jest jakiś błąd

 3. kjonca pisze:

  Dzięki. Napisałem do MS, zobaczymy co powiedzą.
  A co do szegółowości opisu, mogą być 2 teorie:
  1. Komornicy nie czują jeszcze tego, że jak bardziej rozreklamują nieruchomość to ją lepiej sprzedadzą, więc będą skuteczniejsi. Gdyby to była prawda, należy się spodziewać stopniowej poprawy opisów.
  2. (spiskowa) Niektóre atrakcyjne nieruchomości komornik chce opchnąć krewnym i znajomym kom^H^H^H królika. Wynikałoby z tego, że bardziej należy patrzeć na te ze skąpym opisem 😉

 4. kjonca pisze:

  Czy nadal przychodzą Ci emaile z obwieszczeniami licytacji komorniczych? Mi ok 27-28 września przestały

 5. Karol Sienkiewicz pisze:

  @kjonca, fakt, 26 września było ostatnie…

 6. Karol Sienkiewicz pisze:

  @kjonca, już działa 🙂

 7. kjonca pisze:

  Być może dlatego, że napisałem przez kontakt na stronie, że przestały przychodzić. Żeby nie było za dobrze, to teraz wypisać się nie można (a ja w celach „testowych” zapisałem się 3 razy 🙂 )

 8. Karol Sienkiewicz pisze:

  @kjonca, też napisałem 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *