Czy nastąpi nacjonalizacja spółek kapitałowych?

Dzisiejszy wpis kieruję głównie do koleżanek i kolegów prawników (oraz do prezesów spółek). W nawale pracy trudno jest nam czasami czytać wchodzące w życie przepisy, a co dopiero mówić o projektach. Okazuje się jednak, że niektóre projekty są tak ważne, że mogą nagle wywrócić do góry nogami funkcjonowanie naszych klientów – spółek kapitałowych.

A chodzi mi o nacjonalizację spółek. Tak, tak, nie inaczej tylko nacjonalizację, do której może dojść w związku z planowanym pierwokupem akcji i udziałów przez Skarb Państwa. W związku z tym, że ten temat odbiega od tematyki tego bloga, skorzystałem z uprzejmości Karoliny Rokickiej i na jej blogu umieściłem wpis. Warto przeczytać, bo jeszcze jest czas na odpowiednią reakcję.

Poniżej dokument akcji spółki akcyjnej, która działała w branży rolniczej 🙂

allegro_3

Karol Sienkiewicz
Podobne artykuły

3 Komentarze do tego wpisu post

  1. Patryk pisze:

    Wartości narodowe, media narodowe, spółki narodowe… co zrobić.

  2. Melinda pisze:

    A życie w globalnej wiosce…

  3. Aplikant pisze:

    Nie wiem sam czy to dobrze, że rząd chce jak najwięcej spółek znacjonalizować. Trochę cofniemy się w czasie a wiemy, że teraz gospodarka w miarę systematycznie się rozwija, powoli ale cały czas do przodu. Ta zmiana może odwrócić cały ten proces.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem danych osobowych jest Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń).

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem radcowie@radcowie.biz.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.