Czy nastąpi nacjonalizacja spółek kapitałowych?

Dzisiejszy wpis kieruję głównie do koleżanek i kolegów prawników (oraz do prezesów spółek). W nawale pracy trudno jest nam czasami czytać wchodzące w życie przepisy, a co dopiero mówić o projektach. Okazuje się jednak, że niektóre projekty są tak ważne, że mogą nagle wywrócić do góry nogami funkcjonowanie naszych klientów – spółek kapitałowych.

A chodzi mi o nacjonalizację spółek. Tak, tak, nie inaczej tylko nacjonalizację, do której może dojść w związku z planowanym pierwokupem akcji i udziałów przez Skarb Państwa. W związku z tym, że ten temat odbiega od tematyki tego bloga, skorzystałem z uprzejmości Karoliny Rokickiej i na jej blogu umieściłem wpis. Warto przeczytać, bo jeszcze jest czas na odpowiednią reakcję.

Poniżej dokument akcji spółki akcyjnej, która działała w branży rolniczej 🙂

allegro_3

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły
Roszczenia wobec upadłego
Pozew z weksla od konsumenta

3 Komentarze do tego wpisu post

  1. Patryk pisze:

    Wartości narodowe, media narodowe, spółki narodowe… co zrobić.

  2. Melinda pisze:

    A życie w globalnej wiosce…

  3. Aplikant pisze:

    Nie wiem sam czy to dobrze, że rząd chce jak najwięcej spółek znacjonalizować. Trochę cofniemy się w czasie a wiemy, że teraz gospodarka w miarę systematycznie się rozwija, powoli ale cały czas do przodu. Ta zmiana może odwrócić cały ten proces.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *