Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Konstytucja biznesu. Mój nowy serwis prawny.

Czytelnicy tego bloga wiedzą, że jako radca prawny doradzam głównie przedsiębiorcom. Dlatego od pewnego czasu z dużym zainteresowaniem śledzę wszelkie informacje o tzw. Konstytucji biznesu, czyli pakiecie ustaw mających usprawnić prowadzenie biznesu w Polsce.

A zmiany prawne są konieczne. Ilość kuriozalnych rozwiązań bije chyba wszelkie unijne rekordy, podobnie jak ilość ustaw regulujących działalność gospodarczą. Im więcej przepisów tym mniejsza ich jakość. Dlatego od lat podejmowane były różne inicjatywy deregulacyjne. I prawdę mówić w ramach tych deregulacji udało się sporo rzeczy wyprostować czy ułatwić (i kilka zepsuć). Nadal jednak wiele rozwiązań czeka na poprawę czy wdrożenie, np. zasady prowadzenia kontroli.

Początkowo pakiet ustaw tworzących Konstytucję biznesu miał składać się z 6 ustaw, ale odpadła ustawa zmieniając przepisy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Obecnie zatem to „pięciopak”. Po jego wejściu w życie pojawią się 4 całkiem nowe, duże ustawy (w tym najważniejsza – Prawo przedsiębiorców), kilka ustaw zostanie uchylonych i ogromna ilość zmienionych. Sam zatem zakres zmian będzie naprawdę spory. Także ich znaczenie będzie duże, a przyjęte rozwiązania będę dotyczyć każdej niemal firmy w kraju.

I te właśnie przepisy chcemy – wraz z mecenas dr Karoliną Rokicką-Murszewską (również blogerką) omawiać w naszym nowym serwisie w sposób merytoryczny, wolny od wszelkich komentarzy pozaprawnych. Jeżeli interesuje Cię ta tematyka – zapraszam do lektury i subskrypcji.

KONSTYTUCJA BIZNESU

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Kamilka Styczeń 26, 2018 o 13:48

Bardzo ciekawe informacje dla wielu osób. Temat niezwykle ciekawy dla wszystkich prowadzących biznes. Na pewno będę odwiedzać bloga. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Kamila Styczeń 30, 2018 o 11:08

przydatne rzeczy

Odpowiedz

Bianka Styczeń 30, 2018 o 13:17

n i super

Odpowiedz

henio_k Styczeń 31, 2018 o 10:31

Fakty, które cieszą i napawają optymizmem. Super wpis.

Odpowiedz

Darek Luty 22, 2018 o 13:26

Ogólnie bardzo dobry pomysł z takim osobnym serwisem gdzie wszystko będzie odpowiednio opisane. Muszę się wczytać bo też się interesuje tematem.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: