Konstytucja biznesu. Mój nowy serwis prawny.

Czytelnicy tego bloga wiedzą, że jako radca prawny doradzam głównie przedsiębiorcom. Dlatego od pewnego czasu z dużym zainteresowaniem śledzę wszelkie informacje o tzw. Konstytucji biznesu, czyli pakiecie ustaw mających usprawnić prowadzenie biznesu w Polsce.

A zmiany prawne są konieczne. Ilość kuriozalnych rozwiązań bije chyba wszelkie unijne rekordy, podobnie jak ilość ustaw regulujących działalność gospodarczą. Im więcej przepisów tym mniejsza ich jakość. Dlatego od lat podejmowane były różne inicjatywy deregulacyjne. I prawdę mówić w ramach tych deregulacji udało się sporo rzeczy wyprostować czy ułatwić (i kilka zepsuć). Nadal jednak wiele rozwiązań czeka na poprawę czy wdrożenie, np. zasady prowadzenia kontroli.

Początkowo pakiet ustaw tworzących Konstytucję biznesu miał składać się z 6 ustaw, ale odpadła ustawa zmieniając przepisy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Obecnie zatem to „pięciopak”. Po jego wejściu w życie pojawią się 4 całkiem nowe, duże ustawy (w tym najważniejsza – Prawo przedsiębiorców), kilka ustaw zostanie uchylonych i ogromna ilość zmienionych. Sam zatem zakres zmian będzie naprawdę spory. Także ich znaczenie będzie duże, a przyjęte rozwiązania będę dotyczyć każdej niemal firmy w kraju.

I te właśnie przepisy chcemy – wraz z mecenas dr Karoliną Rokicką-Murszewską (również blogerką) omawiać w naszym nowym serwisie w sposób merytoryczny, wolny od wszelkich komentarzy pozaprawnych. Jeżeli interesuje Cię ta tematyka – zapraszam do lektury i subskrypcji.

KONSTYTUCJA BIZNESU

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły
Roszczenia wobec upadłego
Pozew z weksla od konsumenta

 1. Kamilka pisze:

  Bardzo ciekawe informacje dla wielu osób. Temat niezwykle ciekawy dla wszystkich prowadzących biznes. Na pewno będę odwiedzać bloga. Pozdrawiam.

 2. Kamila pisze:

  przydatne rzeczy

 3. henio_k pisze:

  Fakty, które cieszą i napawają optymizmem. Super wpis.

 4. Darek pisze:

  Ogólnie bardzo dobry pomysł z takim osobnym serwisem gdzie wszystko będzie odpowiednio opisane. Muszę się wczytać bo też się interesuje tematem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *