Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Komornik on-line

Co jakiś czas wspominam na blogu o rozwiązaniach informatycznych pomagających wierzycielom w prowadzeniu ich spraw. Ale chyba nie pisałem jeszcze o programie Komornik on-line.

Nie będę oceniał tego programu jako informatyk, ale wyłącznie jako pełnomocnik wierzycieli. A muszę przyznać, że ta ocena wypada raczej pozytywnie.

Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie autorów programu:

Proponujemy Państwu moduł Komornik Online dla systemów Komornik SQL i Kancelaria Komornika, umożliwiający podgląd danych z wykorzystaniem przeglądarki internetowej.

Z programu Komornik Online korzystać mogą:

pracownicy kancelarii komorniczych (komornicy, asesorzy, pracownicy terenowi) z dostępem do danych w prowadzonych przez kancelarię sprawach egzekucyjnych,

wierzyciele, pełnomocnicy wierzycieli i dłużnicy z dostępem tylko i wyłącznie do spraw egzekucyjnych, w których występują.

W celu założenia konta złożyłem wniosek w zaprzyjaźnionej kancelarii komorniczej (uwaga, nie każda kancelaria komornicza tego używa, program jest odpłatny dla komornika). Po zalogowaniu otrzymałem dostęp do spraw, w których jestem pełnomocnikiem. Dostęp ten obejmuje wszystkie sprawy wg sygnatur (np. Km), pokazuje stan sprawy (np. „z wpłatami”, „z zajęciami”). Można też oczywiście przeglądać szczegóły sprawy, w tym dokonywane wpłaty i podział kwot. Cenne jest to, że można przeglądać dokumenty zwykle niedostępne dla wierzyciela, np. korespondencję z banku, w którym dłużnik ma rachunek. Jest też dostęp do danych w aktach i korespondencji w trybie online.

To funkcjonalność podobna do tej, jaka jest np. w portalu S24, gdzie też jest dostęp do dokumentacji spółki, ale żeby otworzyć i odczytać nową korespondencję konieczne jest posiadania podpisu kwalifikowanego. Do korzystania z komornik on-line nie potrzeba żadnego podpisu ani nawet ePUAP. Działa to więc podobnie jak Portal Informacyjny Sądów.

Po co o tym piszę? Otóż po to, by zachęcić Was, szanowni wierzyciele, do korzystania z tego rozwiązania. Daje dostęp do informacji, których brak często Was irytuje. Zamiast dzwonić do komornika sprawdźcie w Internecie.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jurek Październik 14, 2018 o 20:30

Currenda oferuje rozwiązanie systemowe: mpe.currenda.pl

Odpowiedz

bloger Październik 15, 2018 o 12:37

dzięki bardzo za pomocny artykuł

Odpowiedz

Iwona Grudzień 4, 2018 o 14:05

Witam. Mam problem z wypełnieniem wniosku o wszczęcie egzekucji (alimenty) . Płacone były bardzo nieregularnie a we wniosku trzeba podać termin od kiedy do kiedy nie są płacone alimenty. Jak ja mam wpisać skoro rok nie były płacone potem znowu rok płacone i teraz od kilku miesięcy znów nie płacone ?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 4, 2018 o 14:30

Iwona, musisz to opisać, chodzi m.in. o odsetki. Ale napisz tyle ile wiesz i pamiętasz.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: