Komornik on-line

Co jakiś czas wspominam na blogu o rozwiązaniach informatycznych pomagających wierzycielom w prowadzeniu ich spraw. Ale chyba nie pisałem jeszcze o programie Komornik on-line.

Nie będę oceniał tego programu jako informatyk, ale wyłącznie jako pełnomocnik wierzycieli. A muszę przyznać, że ta ocena wypada raczej pozytywnie.

Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie autorów programu:

Proponujemy Państwu moduł Komornik Online dla systemów Komornik SQL i Kancelaria Komornika, umożliwiający podgląd danych z wykorzystaniem przeglądarki internetowej.

Z programu Komornik Online korzystać mogą:

pracownicy kancelarii komorniczych (komornicy, asesorzy, pracownicy terenowi) z dostępem do danych w prowadzonych przez kancelarię sprawach egzekucyjnych,

wierzyciele, pełnomocnicy wierzycieli i dłużnicy z dostępem tylko i wyłącznie do spraw egzekucyjnych, w których występują.

W celu założenia konta złożyłem wniosek w zaprzyjaźnionej kancelarii komorniczej (uwaga, nie każda kancelaria komornicza tego używa, program jest odpłatny dla komornika). Po zalogowaniu otrzymałem dostęp do spraw, w których jestem pełnomocnikiem. Dostęp ten obejmuje wszystkie sprawy wg sygnatur (np. Km), pokazuje stan sprawy (np. „z wpłatami”, „z zajęciami”). Można też oczywiście przeglądać szczegóły sprawy, w tym dokonywane wpłaty i podział kwot. Cenne jest to, że można przeglądać dokumenty zwykle niedostępne dla wierzyciela, np. korespondencję z banku, w którym dłużnik ma rachunek. Jest też dostęp do danych w aktach i korespondencji w trybie online.

To funkcjonalność podobna do tej, jaka jest np. w portalu S24, gdzie też jest dostęp do dokumentacji spółki, ale żeby otworzyć i odczytać nową korespondencję konieczne jest posiadania podpisu kwalifikowanego. Do korzystania z komornik on-line nie potrzeba żadnego podpisu ani nawet ePUAP. Działa to więc podobnie jak Portal Informacyjny Sądów.

Po co o tym piszę? Otóż po to, by zachęcić Was, szanowni wierzyciele, do korzystania z tego rozwiązania. Daje dostęp do informacji, których brak często Was irytuje. Zamiast dzwonić do komornika sprawdźcie w Internecie.

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły
Roszczenia wobec upadłego
Pozew z weksla od konsumenta

4 Komentarze do tego wpisu post

  1. Jurek pisze:

    Currenda oferuje rozwiązanie systemowe: mpe.currenda.pl

  2. bloger pisze:

    dzięki bardzo za pomocny artykuł

  3. Iwona pisze:

    Witam. Mam problem z wypełnieniem wniosku o wszczęcie egzekucji (alimenty) . Płacone były bardzo nieregularnie a we wniosku trzeba podać termin od kiedy do kiedy nie są płacone alimenty. Jak ja mam wpisać skoro rok nie były płacone potem znowu rok płacone i teraz od kilku miesięcy znów nie płacone ?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *