Akcja 100letniej spółki OZE!

Piękne papiery wartościowe to świetny prezent. A teraz wspieramy 29. Finał WOŚP! Zapraszam do licytacji pięknej akcji Pomorskiej Elektrowni Krajowej Gródek S.A. na 10.000 marek polskich. Pozycja znana każdemu kolekcjonerowi. Ale czy nie warto mieć takiej akcji na ścianie w gabinecie? Oprawionej w oldskulową ramę z czeczotki?  A może komuś z branży energetycznej czy OZE chcecie sprawić piękny prezent? WARTO! Kancelaria Sienkiewicz i Zamroch postanowiła wesprzeć WOŚP i przeznaczyć na aukcje ten piękny i rzadki papier wartościowy. 

Przedmiotem aukcji jest pięknie oprawiona akcja Pomorskiej Elektrowni Krajowej Gródek S.A. na 10.000 marek polskich, wyemitowana w 1924 r.

Piękny walor, który ozdobi gabinet albo będzie fantastycznym prezentem dla znawców z branży energetycznej. To kawał historii polskiej energetyki!

Elektrownia wodna w miejscowości Gródek przy drodze wojewódzkiej nr 239 to perła budownictwa hydrotechnicznego. Pracuje ona na bazie zbiornika retencyjnego powstałego przez spiętrzenie Wdy. W trzech sztolniach umieszczono turbiny Francisa w układzie poziomym. W budynku elektrowni zabudowane są trzy generatory synchroniczne z poziomymi układami wałów napędowych sprzężone bezpośrednio z turbinami.

Uruchomił ją uroczyście w kwietniu 1923 r. prezydent RP Stanisław Wojciechowski. Opiekę techniczną nad jej budową,  prowadzoną przez prof. Alfonsa Hoffmanna, sprawował prof. Gabriel Narutowicz, hydrotechnik o europejskiej sławie, pierwszy prezydent Rzeczypospolitej Polskiej! Do 1929 r. była największą i najnowocześniejszą polską hydroelektrownią. Zasilała powiat świecki ze Świeciem, Chełmno i Chełmżę, Grudziądz, Toruń, Gdynię.

Ramka ma wymiary ok. 35 cmx35 cm. Oprawa jest nowa, bardzo elegancka, rama z czeczotki.

Aukcja tutaj: >>>>

https://allegro.pl/oferta/akcja-pomorskiej-elektrowni-krajowej-grodek-s-a-10092963591

EDIT: Akcja została sprzedana za 738 zł! Bardzo nas cieszy, że kwota ta zasili konto WOŚ 🙂

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *