Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Ogłoszenie o likwidacji Amber Gold

Przeczytałem właśnie komentarz pewnej Pani mecenas dotyczący likwidacji Amber Gold. Ma ona rację, tym bardziej, że pracuje  w kancelarii, z którą i ja kiedyś byłem związany.

Ale zacytowano taką oto jej wypowiedź (być może wyrywkowo), w kontekście tego, że należy czekać na ogłoszenie wzywające wierzycieli do zgłaszania wierzytelności wobec Amber Gold:

W sądzie rejestrowym trzeba pilnować swoich praw, żeby w odpowiednim momencie zgłosić się do spółki ze swoją wierzytelnością

Nie w sądzie, tylko w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Reguluje to art. 279 ksh:

Likwidatorzy powinni ogłosić o rozwiązaniu spółki i otwarciu likwidacji, wzywając wierzycieli do zgłoszenia ich wierzytelności w terminie trzech miesięcy od dnia tego ogłoszenia.

A ogłoszeń dokonuje się właśnie w Monitorze.

I wcale nie trzeba szukać tego w bibliotekach, tylko wszystko jest w Internecie – działa bowiem doskonale iMSIG. Super pomoc w dochodzeniu wierzytelności. Przyda się i przy Amber Gold.

Co może ten serwis?

Serwis iMSiG.pl umożliwia monitorowanie ogłoszeń i wpisów do Krajowego Rejestru Sądowego publikowanych w nowych numerach MSiG. Dla każdego podmiotu zarejestrowanego w KRS i każdej występującej tam osoby tworzone są odrębne kanały informacyjne, które można subskrybować w dowolnym czytniku kanałów RSS/Atom. Powiadomienia o nowych ogłoszeniach i wpisach do KRS mogą być także wysyłane na nasz adres e-mail (podany przy rejestracji w serwisie).

 

Reszta tutaj.

Wystarczy więc wpisać zapisać się na ogłoszenia o Amber Gold. Ale którą? Sp. z o.o. czy SA? Najlepiej wszystkie:

AMBER GOLD USŁUGI spółka z o.o., Gdańsk  80-755  Długie Ogrody  8-14  KRS  415860

AMBER GOLD spółka z o.o. Gdańsk  80-755  Długie Ogrody  8-14  KRS  322228

AMBER GOLD spółka akcyjna Gdańsk  80-755  Długie Ogrody  8-14  KRS  415403

AMBER GOLD OBSŁUGA spółka z o.o. Gdańsk  80-755  Długie Ogrody  8-14  KRS  409393

AMBER GOLD INVEST spółka z o.o. Gdańsk  80-750  Spichrzowa 15  KRS  310211

I wszystkie informacje dostaniemy na email. A pewnie będzie tego sporo….

{ 15 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Iwo Fisz | Blog o zagospodarowaniu przestrzennym Sierpień 16, 2012 o 14:12
Karol Sienkiewicz Sierpień 16, 2012 o 18:08

@No się wyjaśniło… Szanse na pieniądze maleją z każdą chwilą.

Odpowiedz

Krzysztof Sierpień 17, 2012 o 15:33

Moja mama ma dwie lokaty juz zakończone jedna 27-07 a druga 25- 07 jakie kroki może teraz podjąć gdyż pełno informacji w mediach a zero konkretów .

pozdr.
Krzysztof polowczyk

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Sierpień 17, 2012 o 15:54

@Krzysztof, niestety, niewiele. Pozostaje oczekiwać na upadłość i później zgłosić wierzytelność. Niestety, trudno na blogu doradzić w tak rozleglej sprawie…

Odpowiedz

Lidia Sierpień 21, 2012 o 14:31

ja również mam dwie lokaty,czy wystarczy czekać na ogłoszenie upadłości? gdzie potem zgłosić wierzytelność? czy nie należy teraz również zgłosić wniosek o upadłość? gubię się w tej sprawie!
pozdrawiam
Lidia

Odpowiedz

Krzysztof Sierpień 21, 2012 o 18:53

Ja złożyłem zawiadomienie do prokuratury …. więcej znalazłem tu :
polecam lekturę całego forum

http://ambergold.parabanki.info/viewtopic.php?f=5&t=303&p=6630#p6630

Odpowiedz

Lidia Sierpień 21, 2012 o 20:12

ja również złożyłam zawiadomienie do prokuratury, zgłoszenie wniosku o upadłość wierzycieli do sądu upadłościowego kosztuje 1000pln, zrezygnowałam z tej opcji.No oóż trzeba chyba czekać na ogłoszenie upadłości, co dalej?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Sierpień 21, 2012 o 22:28

@Lidia, coś drogo to zgłoszenie. Tak, trzeba czekać na rozwój wypadków. A potem zgłosić wierzytelność. Innej opcji na razie nie dostrzegam.

Odpowiedz

Lidia Sierpień 22, 2012 o 08:16

p.Karolu napisałam do Pańskiej Kancelarii w sprawie profesjonalnego wniosku co do wierzytelności,nie chcę przegapić tego faktu,liczę na odpowiedź.

Odpowiedz

Lidia Sierpień 22, 2012 o 09:05

to jest strona z opłatami naszego sądu upadłościowego
http://www.gdansk-polnoc.sr.gov.pl/srgdapn2/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=18
Opłaty sądowe (sprawy upadłościowe i naprawcze)
proszę sprawdzić, jeżeli się mylę byłoby ok

Odpowiedz

Rafał Sierpień 24, 2012 o 07:08

Witam,

jeśli to możliwe to bardzo proszę o praktyczna informację co dokładnie należny zrobić aby złożyć wierzytelność. Jestem oczywiście posiadaczem zakończonej już lokaty, która nie została mi wypłacona i zastanawiam się co z tym dalej zrobić, bo przecież gdzieś to zgłosić trzeba. będę wdzięczny za pomoc.pozdrawiam

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Sierpień 24, 2012 o 17:36

@Lidia, to opłata gdybyś Ty chciała ten wniosek złożyć do sądu. Samo zgłoszenie do upadłego nic nie kosztuje.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Sierpień 24, 2012 o 17:38

@Rafał, wszystko pisałem w http://www.wyborcza.biz
Link jest na blogu w przedostatnim wpisie.

Odpowiedz

Lidia Sierpień 25, 2012 o 19:05

p.Karolu, sprawa opłaty potwierdza moją niewiedzę…dla laika zgłoszenie wniosku do sądu, a jak Pan pisze „zgłoszenie do upadłego” to to samo, więc nie zgłosiłam!

Odpowiedz

Lidia Sierpień 27, 2012 o 11:29

to jest odpowiedź sądu na moje pytanie( jednak 1000pln)W odpowiedzi na Pani maila informuję, że wniosek o upadłość spółki Amber Gold Sp. z o.o. został złożony przez wierzyciela i zarejestrowany pod sygnaturą VI GU 173/12, ale decyzji w tej sprawie jeszcze nie wydano. Ma Pani prawo złożyć w swoim imieniu równorzędny wniosek do VI Wydziału Gospodarczego, Sądu Rejonowego Gdańsk- Północ w Gdańsku- koszt wynosi 1000 zł, a wniosek pisze się odręcznie tzn. nie ma gotowego, urzędowego formularza. Informację o tym, jakie formalności powinna Pani spełnić są poradą prawną, której nie mogę Pani udzielić, więc proszę o zapoznanie się z ustawą o postępowaniu upadłościowym i naprawczym.

Odpowiedz