Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Likwidacja sądów?

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje likwidację ponad 100 sadów rejonowych. Chodzi o sądy małe, które zatrudniają poniżej 12 sędziów (o referendarzach się nie mówi).

Trudno to jednoznacznie ocenić, ale taka reforma chyba nie ma sensu, o ile będzie jedynym działaniem nastawionym na cięcie kosztów. Czy naprawdę tędy droga?

A tak na marginesie – to pomysł  nowego Ministra czy jeszcze poprzedniego? Kto zgadnie?

Ale skoro nie będzie sadów i ich prezesów (będą ośrodki zamiejscowe) to jak będzie z kancelariami komorników i nadzorem nad ich działaniem?

Nadzór sprawuje prezes. Po reformie skarga trafi do większego miasta, gdzie będzie sąd i jego prezes. Ale w większym mieście więcej spraw, to i dłużej wszystko trwa. Rozpatrywanie skarg także.

Reforma? Dziękuję…

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech Grudzień 8, 2011 o 20:55

A jak z gospodarczymi? Likwidują je w końcu? Kiedy? Jak?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 9, 2011 o 10:20

@Lechu, gospodarczymi sądami? Nie likwidują. Ale likwidują od maja 2012 postępowanie gospodarcze.

Odpowiedz

Lech Grudzień 9, 2011 o 16:07

Czyli? Nie będzie odrębnych postępowań gospodarczych, ale będą sądy gospodarcze?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 9, 2011 o 16:15

@Lechu, bingo. Dziwne, ale tak właśnie będzie…

Odpowiedz

Lech Grudzień 9, 2011 o 16:22

To nawet dobre rozwiązanie. Sędziowie nadal się będą specjalizować [;)] w sprawach przedsiębiorców, a odejdą wady postępowania gospodarczego, takie jak np. obowiązkowe wezwanie do zapłaty, albo prekluzja dowodowa; dobrze rozumiem?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 9, 2011 o 16:26

@Lechu, co do doświadczenia sędziów to taka jest intencja. Co do prekluzji to będzie to ujęte nieco inaczej (ale długo by o tym pisać)i będzie dotyczyć WSZYSTKICH postępowań.

Odpowiedz

Lech Grudzień 9, 2011 o 16:29

Napisz o tym; kiedyś 🙂

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 9, 2011 o 16:40

@Chętnie, ale na innym blogu 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: