Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Rydzyk fizyk

O tym nie mogłem nie napisać. Sprawa przecież toczy się w Toruniu. I trąbią o tym wszystkie media.

Otóż toruński Sąd Rejonowy zlecił komornikowi egzekucję od ojca Tadeusza Ryzyka 3.500 tysiąca zł grzywny i 1.000 zł kosztów sądowych, zasądzonych od redemptorysty w procesie o prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy. Historia sporu opisana jest tutaj, trudno coś dodawać. No może tylko tyle, że areszt dla dłużnika do raczej teoria.

A poza tym coś mi się zdaje, że dłużnik skorzysta z innych środków „obrony” przed komornikiem. Będzie i skarga na czynności komornika i być może powództwo przeciwegzekucyjne… Zobaczymy. Ja bym nie ryzykował dalszych kosztów.

A poniżej z mojej kolekcji wzór obligacji emitowanej przez redemptorystów przed wojną na rynku w Holandii. Zakon ten zawsze wiedział, jak zdobywać pieniądze.

 

.

 

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech | blog o wekslach Styczeń 20, 2012 o 20:51

Uch uch, prowadzenie zbiórki bez państwowego zezwolenia, strrraszne przestępstwo. Od razu czuję się bezpieczniej, że mamy takie dobre prawo :/

Odpowiedz

Lech | blog o wekslach Styczeń 20, 2012 o 20:52

Przepraszam: wykroczenie:)

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Styczeń 21, 2012 o 10:54

@Lechu, temida jest ślepa 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: