Rydzyk fizyk

O tym nie mogłem nie napisać. Sprawa przecież toczy się w Toruniu. I trąbią o tym wszystkie media.

Otóż toruński Sąd Rejonowy zlecił komornikowi egzekucję od ojca Tadeusza Ryzyka 3.500 tysiąca zł grzywny i 1.000 zł kosztów sądowych, zasądzonych od redemptorysty w procesie o prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy. Historia sporu opisana jest tutaj, trudno coś dodawać. No może tylko tyle, że areszt dla dłużnika do raczej teoria.

A poza tym coś mi się zdaje, że dłużnik skorzysta z innych środków „obrony” przed komornikiem. Będzie i skarga na czynności komornika i być może powództwo przeciwegzekucyjne… Zobaczymy. Ja bym nie ryzykował dalszych kosztów.

A poniżej z mojej kolekcji wzór obligacji emitowanej przez redemptorystów przed wojną na rynku w Holandii. Zakon ten zawsze wiedział, jak zdobywać pieniądze.

 

.

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

3 Komentarze do tego wpisu post

  1. Uch uch, prowadzenie zbiórki bez państwowego zezwolenia, strrraszne przestępstwo. Od razu czuję się bezpieczniej, że mamy takie dobre prawo :/

  2. Przepraszam: wykroczenie:)

  3. Karol Sienkiewicz pisze:

    @Lechu, temida jest ślepa 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *