karol sienkiewicz blog

W wolnej chwili (a jadę właśnie pociągiem do Warszawy na spotkanie z klientem w sprawie dochodzenia wierzytelności) przejrzałem statystyki mojego bloga, żeby sprawdzić, co najbardziej Was interesuje.

No i okazuje się, że jednym z najczęściej poszukiwanych haseł jest

karol sienkiewicz blog

Ciekawe. Ale tak, potwierdzam, to ja jestem Karol Sienkiewicz i prowadzę tego bloga. No, chyba, że inny Karol Sienkiewicz też jakiegoś prowadzi.

Na dowód tego załączam zdjęcie z córką na nartach (Julka ma prawie 7 lat i nieźle już śmiga!).

 

A tak poza tym to skandal: przez prawie połowę drogi na trasie Toruń-Warszawa nie ma zasięgu Internetu (iPlus). A tyle się mówi o cyfryzacji….

 

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

 1. gustaw pisze:

  1. gustownie Ci w czerwonym
  2. wyjaśnij ostatecznie – czy TEN Sienkiewicz to Twoja rodzina?
  3. przejdź do operatora z fioletem w logo;)
  pzdr

 2. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Gustaw, czerwony jest bardzo praktyczny – dobrze mnie widać, jak mknę z prędkością … słonia:)
  Co do Henryka Sienkiewicza, to tak na imię ma mój ojciec. A co do TEGO Henryka, to mogę tylko powiedzieć, że moja rodzina też pochodzi z terenów dzisiejszej Litwy 🙂
  A operatora rozważamy przy każdej okazji – ale w kancelarii jest wiele telefonów i internetów, więc różne aspekty decydują.

  Dzięki za wpis!

  • Bożena pisze:

   Proszę o kontakt w/s możliwości złożenia sprawozdania finansowego przez pełnomocnika , w zarządzie jest wyłącznie osoba nie posiadająca PESEL (dot. spółki z o.o.)
   Pozdrawiam
   Bożena Ossowska

 3. Beata l. pisze:

  Karolu , jesli bywasz w Warszawie nadal – miałabym pare pytan tete-a-tete dotyczacych wierzytelnosci ich obsługi i egzekucji . Czy to realne i na jakich warunkach ? pzdr

 4. jadwiga pisze:

  Szanowny panie Karolu. B cenie sobie pana blog , wg mnie jest on b merytoryczny na dodatek prowadzony w sposob b wytonowany nawet powiedzialabym w sposob przyjacielski dla nas korzystajacych z tej formy pomocy . Mogloby sie wydawac ze moja sprawa odbiega od tematyki tego bloga , jednakze przynajmniej dla mnie wiaze sie ona bez[osrednio z tematem bowiem dotyczy dochodzenia wierzytelnosci od dluznika .Gdyby pan uznal , iz moge zamiescic tu moje pytanie to b prosze o pomoc . Pozwole wiec sobie prosic pana o komentarz ; ,, w praktyce zdarza sie , ze w czasie eksmisji komornik ustali , ze w lokalu mieszkaja osoby nie objete wyrokiem – najczesciej dzieci lub partnerzy eksmitowanych lokatorow . W takiej sytucji komornik wstrzymuje czynnosci na okres miesiaca , umozliwiajac lokatorom wykazanie prawa do zamieszkiwania w lokalu. Po uplywie tego okresu , eksmisja jest prowadzona rowniez wobec osoby nie objetej wyrokiem na podstawie tytulu wykonawczego przeciwko pozostalym lokatorom , bez koniecznosci prowadzenia kolejnej sprawy w sadzie ,, I tu rodza sie pytania b wazne dla mnie , mam prawomocny wyrok sadowy z klauzula wykonalnosci przeciwko jednemu dluznikowi , zlozylam pismo o udzielenie inf w trybie art 760/1/ kpc do kilku kancelarii komorniczych , potem bede ew skladala w sadzie wniosek o wyjawienie majatku, tu pewnie sobie poradze , natomiast drugi lokator przeciwko ktoremu dopiero zamierzam wystapic o eksmisje / konkubent dluznika/ mieszka nadal i na moje nieszczescie jest tam zameldowany na pobyt staly .CZy dochodzc swojej wierzytelnosci w spawie o opuszczenie mojego mieszkania musze skladac drugi pozew o eksmisje czy tez moge wnosic do komornika o eksmisje wszystkich z mojego lokalu , zaznaczam ze osoby mieszkajace w moim mieszkaniu nie chca wyprowadzic sie ani na dzien dzisiejszy nie posiadaja jakiegokolwiek tytulu prawnego , bowiem UMOWA ZOSTALA WYPOWIEDZIANA prawie 2 lata temu . Jesli pan mecenas uzna ze moje pytanie na tym blogu jest zasadne ze cos moze przyniesc innym to b b b prosze o odpowiedz . Pozdrawiam b serdecznie ,

 5. jadwiga pisze:

  Szanowny Panie Karolu. Bardzo prosze o odpowiedz na pytanie : czy jesli tak jak opisane jest to w nowelizacji art 913 & 2 pkt 2 zwroce sie do sadu z wnioskiem o wyjawienie majatku dluznika / przy braku odpowiedzi dluznika na wezwanie jego do uregulowania zaplaty wynikajacej z tytulu wykonawczego , wyslanego listem poleconym za potwierdzeniem odbioru / sad automatycznie przychyli sie do tego wniosku czy tez moze ten wniosek odrzucic lub zawiesic postepowanie . Bardzo zalezy mi na Pana opinii / jakich innych ewentualnie czynnosci musze dopelnic aby sad takie postepowanie wyjasniajace w stosunku do dluznika przeprowadzil / , serdecznie pozdrawiam Jadwiga

 6. jadwiga pisze:

  Przepraszam , zapomnialam takze zapytac ,czy skladajac wniosek do sadu o wyjawienie majatku dluznika , powinnam dolaczyc do wniosku tytul wykonawczy w oryginale czy tez moze to byc xero / wyjasniam , iz wniosek bedzie kierowany do tego samego sadu , w ktorym odbyla sie rozprawa o zaplate / jesli jednak bede musiala zlozyc tytul wykonawczy w oryginale , to co nalezy zrobic aby jednak taki tytul wykonawczy miec w celu ewentualnego zlozenia wniosku egzekucyjnego do komornika/ pozdrawiam Jadwiga

 7. Tomasz pisze:

  Panie Karolu .
  Komornik źle sporządził plan podziału sumy uzyskanej z egzekucji i przekazał kwotę 1.500.000zł
  wierzycielowi który nie powinien tego otrzymać złożyłem zarzut na sporządzenie planu podziału sumy uzyskanej z egzekucji i przywróciłem termin kwota sumy uzyskanej z egzekucji to 3.000.000zł co teraz zrobić powinien Sąd .Ostatnie pismo jakie złożyłem było w dniu 11.12 2013r
  i do dziś cisza .
  Tomasz

 8. Monika pisze:

  Witam. Mam problem. Wśród swoich dłuzników podatkowych posiadam takie którzy nie żyją. Jden z nich zmarł dnia 30.06.2013r. posiada dług za 2006-2014. czy za lata 2006- 2013 mogę dokonać wpisu do hipoteki na jego Księgę? Inni nie żyją nawet od lat 70 na dzień dzisiejszy na kontach podatkowych widnieją w przypadku wszystkich osób zaległosci za lata 2004-2008( wcześniejsze lata poprzednia księgowa przedawniała. Boję się że przez zasiedzenie staną się właścicielami ziemi a dług gminie zostanie. Za lata 2004-2008 nie były wysyłane decyzje wymierzajace podatek ani też upomnienia a co za tym idzie nie ma wystawionych tytułów wykonawczych. Dziękuję 🙂

 9. Monika pisze:

  Przez zasiedzenie właścicielami moga stać się samoistni użytkownicy gruntów 🙂

 10. werek pisze:

  Witam Pana,

  czytałem dziś w GW http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,16871757,Emocje_z_dlugami__rejestrami_i_windykacja__Jak_sprzedac.html#BoxBizTxt, Pana wypowiedź o możliwości sprzedaży wierzytelności alimentacyjnych.
  czy cesja wierzytelności aliemtacyjnych zaległych jest możliwa? Jest masa wyroków SN i innych sądów które stwierdzają przecież, że cesja wierzytelności z alimentów jest niedopuszczalna .
  Czy coś się zmieniło? Czy mógłbym np. od siostry w chili obecnej odkupić wierzytelność alimentacyjną i sam ścigać dłużnika ? Czy taka wierzytelność nadaje się ew. do potrącenia?

 11. Katarzyna pisze:

  Witam Pana,
  czy jest Pan w stanie przygotować Pozew w sprawie o zapłatę i odszkodowanie na wtorek??
  Nic wielkiego, ale termin upływa w najbliższy wtorek – wszystko jest gotowe – złożonw w sądzie z dniem 29 kwietnia 2016 roku, jednak nie na formularzu -…- otrzymałam Pismo z Sądu, że do najbliższego wtorku muszę złożyć na formularzu.
  Już rozumiem za co prawnicy pobierają honoraria -…- zapoznawanie się z orzecznictwem, przepisami prawa, kazusami i td. i tp. to jakiś koszmarny koszmar!!!
  Proszę o odpowiedź i pozdrawiam,
  z poważaniem: Katarzyna Węgrzyn.

 12. Katarzyna pisze:

  Bardzo Pana proszę o odpowiedź na powyższe zapytanie na mój adres mailowy.
  prześlę Panu również mój nr telefonu SMSem.
  Bardzo prosze o pomoc, bo niby już wszystko wiem, ale nie wiem, jak zmieścić w formularzu stosowną treść.
  W punkcie 8 mam przyzwolenie na dołączenie dodatkowej kartki A4 – a co z resztą punktów formularza SR”P” -?
  Proszę o pomoc i wycenę usługi oraz podanie mi tej wyceny SMSem na mój telefon.
  Z poważaniem: Katarzyna Węgrzyn.

 13. Romuald pisze:

  Dzień Dobry Panu
  Mam takie pytanie dotyczące przejęcia nieruchomości przez wierzyciela egzekwującego.
  Podczas drugiej licytacji ktoś wylicytował nieruchomość i sąd mu ją przybił.
  Ale licytant nie wpłacił różnicy między rękojmią a wartością wylicytowaną więc
  rękojmia mu przepadła.
  Moje pytanie to czy można przejąć tę nieruchomość po drugiej licytacji która się odbyła ale nie doszła do skutku.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem danych osobowych jest Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń).

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem radcowie@radcowie.biz.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.