karol sienkiewicz blog

W wolnej chwili (a jadę właśnie pociągiem do Warszawy na spotkanie z klientem w sprawie dochodzenia wierzytelności) przejrzałem statystyki mojego bloga, żeby sprawdzić, co najbardziej Was interesuje.

No i okazuje się, że jednym z najczęściej poszukiwanych haseł jest

karol sienkiewicz blog

Ciekawe. Ale tak, potwierdzam, to ja jestem Karol Sienkiewicz i prowadzę tego bloga. No, chyba, że inny Karol Sienkiewicz też jakiegoś prowadzi.

Na dowód tego załączam zdjęcie z córką na nartach (Julka ma prawie 7 lat i nieźle już śmiga!).

 

A tak poza tym to skandal: przez prawie połowę drogi na trasie Toruń-Warszawa nie ma zasięgu Internetu (iPlus). A tyle się mówi o cyfryzacji….

 

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

22 Komentarze do tego wpisu post

 1. gustaw pisze:

  1. gustownie Ci w czerwonym
  2. wyjaśnij ostatecznie – czy TEN Sienkiewicz to Twoja rodzina?
  3. przejdź do operatora z fioletem w logo;)
  pzdr

 2. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Gustaw, czerwony jest bardzo praktyczny – dobrze mnie widać, jak mknę z prędkością … słonia:)
  Co do Henryka Sienkiewicza, to tak na imię ma mój ojciec. A co do TEGO Henryka, to mogę tylko powiedzieć, że moja rodzina też pochodzi z terenów dzisiejszej Litwy 🙂
  A operatora rozważamy przy każdej okazji – ale w kancelarii jest wiele telefonów i internetów, więc różne aspekty decydują.

  Dzięki za wpis!

  • Bożena pisze:

   Proszę o kontakt w/s możliwości złożenia sprawozdania finansowego przez pełnomocnika , w zarządzie jest wyłącznie osoba nie posiadająca PESEL (dot. spółki z o.o.)
   Pozdrawiam
   Bożena Ossowska

 3. Beata l. pisze:

  Karolu , jesli bywasz w Warszawie nadal – miałabym pare pytan tete-a-tete dotyczacych wierzytelnosci ich obsługi i egzekucji . Czy to realne i na jakich warunkach ? pzdr

 4. jadwiga pisze:

  Szanowny panie Karolu. B cenie sobie pana blog , wg mnie jest on b merytoryczny na dodatek prowadzony w sposob b wytonowany nawet powiedzialabym w sposob przyjacielski dla nas korzystajacych z tej formy pomocy . Mogloby sie wydawac ze moja sprawa odbiega od tematyki tego bloga , jednakze przynajmniej dla mnie wiaze sie ona bez[osrednio z tematem bowiem dotyczy dochodzenia wierzytelnosci od dluznika .Gdyby pan uznal , iz moge zamiescic tu moje pytanie to b prosze o pomoc . Pozwole wiec sobie prosic pana o komentarz ; ,, w praktyce zdarza sie , ze w czasie eksmisji komornik ustali , ze w lokalu mieszkaja osoby nie objete wyrokiem – najczesciej dzieci lub partnerzy eksmitowanych lokatorow . W takiej sytucji komornik wstrzymuje czynnosci na okres miesiaca , umozliwiajac lokatorom wykazanie prawa do zamieszkiwania w lokalu. Po uplywie tego okresu , eksmisja jest prowadzona rowniez wobec osoby nie objetej wyrokiem na podstawie tytulu wykonawczego przeciwko pozostalym lokatorom , bez koniecznosci prowadzenia kolejnej sprawy w sadzie ,, I tu rodza sie pytania b wazne dla mnie , mam prawomocny wyrok sadowy z klauzula wykonalnosci przeciwko jednemu dluznikowi , zlozylam pismo o udzielenie inf w trybie art 760/1/ kpc do kilku kancelarii komorniczych , potem bede ew skladala w sadzie wniosek o wyjawienie majatku, tu pewnie sobie poradze , natomiast drugi lokator przeciwko ktoremu dopiero zamierzam wystapic o eksmisje / konkubent dluznika/ mieszka nadal i na moje nieszczescie jest tam zameldowany na pobyt staly .CZy dochodzc swojej wierzytelnosci w spawie o opuszczenie mojego mieszkania musze skladac drugi pozew o eksmisje czy tez moge wnosic do komornika o eksmisje wszystkich z mojego lokalu , zaznaczam ze osoby mieszkajace w moim mieszkaniu nie chca wyprowadzic sie ani na dzien dzisiejszy nie posiadaja jakiegokolwiek tytulu prawnego , bowiem UMOWA ZOSTALA WYPOWIEDZIANA prawie 2 lata temu . Jesli pan mecenas uzna ze moje pytanie na tym blogu jest zasadne ze cos moze przyniesc innym to b b b prosze o odpowiedz . Pozdrawiam b serdecznie ,

 5. jadwiga pisze:

  Szanowny Panie Karolu. Bardzo prosze o odpowiedz na pytanie : czy jesli tak jak opisane jest to w nowelizacji art 913 & 2 pkt 2 zwroce sie do sadu z wnioskiem o wyjawienie majatku dluznika / przy braku odpowiedzi dluznika na wezwanie jego do uregulowania zaplaty wynikajacej z tytulu wykonawczego , wyslanego listem poleconym za potwierdzeniem odbioru / sad automatycznie przychyli sie do tego wniosku czy tez moze ten wniosek odrzucic lub zawiesic postepowanie . Bardzo zalezy mi na Pana opinii / jakich innych ewentualnie czynnosci musze dopelnic aby sad takie postepowanie wyjasniajace w stosunku do dluznika przeprowadzil / , serdecznie pozdrawiam Jadwiga

 6. jadwiga pisze:

  Przepraszam , zapomnialam takze zapytac ,czy skladajac wniosek do sadu o wyjawienie majatku dluznika , powinnam dolaczyc do wniosku tytul wykonawczy w oryginale czy tez moze to byc xero / wyjasniam , iz wniosek bedzie kierowany do tego samego sadu , w ktorym odbyla sie rozprawa o zaplate / jesli jednak bede musiala zlozyc tytul wykonawczy w oryginale , to co nalezy zrobic aby jednak taki tytul wykonawczy miec w celu ewentualnego zlozenia wniosku egzekucyjnego do komornika/ pozdrawiam Jadwiga

 7. Tomasz pisze:

  Panie Karolu .
  Komornik źle sporządził plan podziału sumy uzyskanej z egzekucji i przekazał kwotę 1.500.000zł
  wierzycielowi który nie powinien tego otrzymać złożyłem zarzut na sporządzenie planu podziału sumy uzyskanej z egzekucji i przywróciłem termin kwota sumy uzyskanej z egzekucji to 3.000.000zł co teraz zrobić powinien Sąd .Ostatnie pismo jakie złożyłem było w dniu 11.12 2013r
  i do dziś cisza .
  Tomasz

 8. Monika pisze:

  Witam. Mam problem. Wśród swoich dłuzników podatkowych posiadam takie którzy nie żyją. Jden z nich zmarł dnia 30.06.2013r. posiada dług za 2006-2014. czy za lata 2006- 2013 mogę dokonać wpisu do hipoteki na jego Księgę? Inni nie żyją nawet od lat 70 na dzień dzisiejszy na kontach podatkowych widnieją w przypadku wszystkich osób zaległosci za lata 2004-2008( wcześniejsze lata poprzednia księgowa przedawniała. Boję się że przez zasiedzenie staną się właścicielami ziemi a dług gminie zostanie. Za lata 2004-2008 nie były wysyłane decyzje wymierzajace podatek ani też upomnienia a co za tym idzie nie ma wystawionych tytułów wykonawczych. Dziękuję 🙂

 9. Monika pisze:

  Przez zasiedzenie właścicielami moga stać się samoistni użytkownicy gruntów 🙂

 10. werek pisze:

  Witam Pana,

  czytałem dziś w GW http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,16871757,Emocje_z_dlugami__rejestrami_i_windykacja__Jak_sprzedac.html#BoxBizTxt, Pana wypowiedź o możliwości sprzedaży wierzytelności alimentacyjnych.
  czy cesja wierzytelności aliemtacyjnych zaległych jest możliwa? Jest masa wyroków SN i innych sądów które stwierdzają przecież, że cesja wierzytelności z alimentów jest niedopuszczalna .
  Czy coś się zmieniło? Czy mógłbym np. od siostry w chili obecnej odkupić wierzytelność alimentacyjną i sam ścigać dłużnika ? Czy taka wierzytelność nadaje się ew. do potrącenia?

 11. Katarzyna pisze:

  Witam Pana,
  czy jest Pan w stanie przygotować Pozew w sprawie o zapłatę i odszkodowanie na wtorek??
  Nic wielkiego, ale termin upływa w najbliższy wtorek – wszystko jest gotowe – złożonw w sądzie z dniem 29 kwietnia 2016 roku, jednak nie na formularzu -…- otrzymałam Pismo z Sądu, że do najbliższego wtorku muszę złożyć na formularzu.
  Już rozumiem za co prawnicy pobierają honoraria -…- zapoznawanie się z orzecznictwem, przepisami prawa, kazusami i td. i tp. to jakiś koszmarny koszmar!!!
  Proszę o odpowiedź i pozdrawiam,
  z poważaniem: Katarzyna Węgrzyn.

 12. Katarzyna pisze:

  Bardzo Pana proszę o odpowiedź na powyższe zapytanie na mój adres mailowy.
  prześlę Panu również mój nr telefonu SMSem.
  Bardzo prosze o pomoc, bo niby już wszystko wiem, ale nie wiem, jak zmieścić w formularzu stosowną treść.
  W punkcie 8 mam przyzwolenie na dołączenie dodatkowej kartki A4 – a co z resztą punktów formularza SR”P” -?
  Proszę o pomoc i wycenę usługi oraz podanie mi tej wyceny SMSem na mój telefon.
  Z poważaniem: Katarzyna Węgrzyn.

 13. Romuald pisze:

  Dzień Dobry Panu
  Mam takie pytanie dotyczące przejęcia nieruchomości przez wierzyciela egzekwującego.
  Podczas drugiej licytacji ktoś wylicytował nieruchomość i sąd mu ją przybił.
  Ale licytant nie wpłacił różnicy między rękojmią a wartością wylicytowaną więc
  rękojmia mu przepadła.
  Moje pytanie to czy można przejąć tę nieruchomość po drugiej licytacji która się odbyła ale nie doszła do skutku.

 14. Elcia pisze:

  Witam. Mam ogromny problem z odzyskaniem pieniedzy(9300 zł) od oszusta, który miał wykonać ogrodzenie u mojego niepełnosprawnego brata, którym się opiekuje. Mam wyrok sądu z 2019 roku-jednak to nic nie zmieniło. Komornik też nic nie odzyskał. Dłużnik pracuje,, na czarno” a jedynym jego majątkiem jest dom we współwłasności z żoną. Wystąpiłam o egzekucję z nieruchomości, ale się wycofałam, bo okazało się, że to są ogromne koszty (a mnie nie stac.)i bez szansy na powodzenie,bo kto kupi połowę domu? Do komornika też złożyłam pismo o umorzenie. Pomagał mi prawnik z funduszu sprawiedliwości, ale nie uprzedził, że ta sprawa jest bez szans i że to będą takie koszty. Już straciłam 1,5 tys i nic nie wskórałałm. I w dodatku ten pan prawnik wycofał się po cichu i nie odbiera ode mnie telefonów. Zostałam sama w tym,, bagnie”. Nie wiem co robić. Szukam pomocy wszędzie, bo nie mogę pogodzić się z tym, że taki oszust jest zupełnie bezkarny. On oszukał jeszcze innych. A prokuratura umarza śledztwo. Napisałam też do Prokuratury Generalnej i oni rzekomo przekazali sprawę do ponownego rozpatrzenia do Prokuratury Rejonowej, ale minął miesiąc i nic się nie dzieje. To są pieniądze mojego chorego brata, który musiał je odkładać z renty a ten drań śmieje się nam w twarz, bo jak mówi,, jest bezkarny, bo takie jest polskie prawo,,.
  Jestem w totalnej rozpaczy. Może Pan mi coś doradzi? Czy mogę coś jeszcze z tym zrobić?
  Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *