Czy FORUM WIERZYCIELI to dobry pomysł?

Szanowni czytelnicy bloga, niedługo minie rok od kiedy powstał blog (spokojnie, na życzenia przyjdzie jeszcze czas). Cały czas myślę jednak o tym, co można by zmienić, by blog był dla każdego z Was bardziej przydatny.

I pomyślałem o stworzeniu strony z FORUM WIERZYCIELI. Dlaczego?

 1. Istniejące fora prawnicze i gospodarcze zajmują się głównie dłużnikami. Zauważyłem, że 90% pytań sprowadza się do tego jak uniknąć odpowiedzialności za długi.
 2. Jesteście dość aktywni – na blogu pojawiło się prawie 1000 komentarzy, niektóre wpisu mają po kilkadziesiąt, a jeden nawet pond 100. Trudno się w tym poruszać.
 3. Nie mam monopolu na wiedzę prawniczą w zakresie windykacji. Warto więc, byście także Wy podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi czytelnikami. Sądząc po komentarzach macie sporą praktykę w egzekucji. A pomysłów, jak dobrać się do dłużnika, przybywa.
 4. Forum będzie żyło swoim życiem, wpisy można będzie zamieszczać na bieżąco, a nie tylko z okazji mojego postu na blogu.
 5. Chciałbym także ulepszać ten blog – może więc coś mnie zainspiruje?

Jeżeli uważasz, że to dobry pomysł, napisz. To ma być FORUM dla Ciebie, więc od tego, ile osób będzie zainteresowanych zależeć będzie, czy FORUM ruszy. Napisz co o tym sądzisz, nie obrażę się!

Może za rok popularne będzie hasło

Wierzyciele z wszystkich tytułów, łączcie się!

[contact_form]

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

 1. Zawsze piszę, że forum to bardzo wdzięczne narzędzie, dające wiele satysfakcji również samemu blogerowi 😉 Przy okazji zapraszam na moje forum dotyczące głównie weksli, ale też i ogólnie pojętej windykacji:) http://forum.remitent.pl

 2. Jan pisze:

  @Karol Sienkiewicz
  Bardzo dobry pomysł-na pewno zapiszę się:)
  Uważam, że trzeba ruszyć z forum a użytkownicy sami się znajdą.

 3. Jan pisze:

  @Karol Sienkiewicz
  Obawiam się tylko jednego a mianowicie skomercjalizowania serwisu. Dam przykład było kiedyś bardzo dobre forum -www.forumprawnikow.pl ( odpowiedzi na pytania udzielano dosłownie w kilka minut-związanych z nim było sporo adwokatów, radców prawnych. Któregoś dnia właściciel zaapelował aby złożyć się na nowy serwer bo jest taki ruch na forum ( ponad 40 tys użytkowników ), że stary nie daje rady…Wysłałem na drugi dzień przelewem 50 zł, a za pół roku serwis został sprzedany komercyjnemu molochowi wieszjak.pl i teraz praktycznie ruch zamarł 🙁 więc wypisałem się bo dalsze zaglądanie tam straciło sens.
  Panie Karolu-robi Pan “kawał dobrej roboty” prowadząc ten blog ale wierzę, że nie sprzeda go Pan z użytkownikami j.w. bo wtedy byłby to koniec serwisu…

 4. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Jan, zapewniam, nie mam takich planów 8) I dziękuję za miłe słowo.

 5. Przemek pisze:

  Jestem jak najbardziej za, uważam to za świetny pomysł… Boję się tylko, żeby forum nie zalało się lamentującymi dłużnikami, bo tych jest w sieci znacznie więcej…

 6. @Przemek: to się dla nich utworzy osobny dział i po kłopocie 🙂

 7. Przemek pisze:

  @Lech: właśnie nie do końca… Mam pewne doświadczenie na forach prawniczych (forumprawne.info, nie robiąc reklamy 😉 )i wiem, że wielce-poszkodowani-przez-złych-wierzycieli-i-wymiar-sprawiedliwości mają dziwną manię do wrzucania spraw cywilnych np. do “Prawa Ubezpieczeń Społecznych”, czy “Prawa Karnego Wykonawczego” 😀 Miejmy jednak nadzieje, że forum będzie na tyle… “mało popularne”, że PT Administrator da sobie z tym radę 😉

 8. Jan pisze:

  @Przemek
  Wystarczy precyzyjny Regulamin – dożywotnie banowanie IP osób, które w złośliwy sposób go łamią i takie sytuacje nie będą miały miejsca.

 9. Karol Sienkiewicz pisze:

  Tak, sądzę, że regulamin wyjaśni sprawę. Admin będzie starał się czuwać nad jego przestrzeganiem. Dłużnicy też mają swoje prawa ale nie muszą wszędzie o tym mówić.

 10. Jan pisze:

  @Karol Sienkiewicz
  A więc czekamy na start 🙂

 11. Przeświadczenie, że ktoś czyta regulamin forum przed napisaniem postu jest raczej złudne 🙂

 12. Jan pisze:

  @Lech
  Kasowanie postów ” dłużników pokrzywdzonych przez wierzycieli” załatwi sprawę 🙂
  ( w końcu przecież to sąd i komornik odpowiadają za prawidłowość egzekucji a nie wierzyciel ale najczęściej wszelkie pretensje i tak są pod jego adresem stąd też coraz częściej samo określenie “wierzyciel” ma pejoratywne zabarwienie-wystarczy obejrzeć np. program Jaworowicz itp ).

  A ja mam na takie “biadolenie” krótką odpowiedź odnoszącą się do większości przypadków ( oprócz zdarzeń losowych ” :

  “Było nie brać” :)))))

 13. To jest bardzo dobry pomysł! Ja się obawiam i podzielam zdanie Lecha, że owi dłużnicy i tak nie będą czytali regulaminu, a stałe banowanie adresów też nie jest dobrym pomysłem, gdyż po prostu zabiera czas.

  Zatem proponowałbym wyraźne zaznaczenie w tytule (podtytule), że forum jest przeznaczone WYŁĄCZNIE dla wierzycieli. Chociaż i tak znajdą się tacy, którzy tam napiszą, to być może będzie ich mniej.

  Rafał

 14. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Rafał, tak właśnie ma być, a wątki nie związane będą po prostu usuwane.

 15. @Karol: widzę, że już podjąłeś decyzję 😉

 16. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Tak, i liczę na Waszą pomoc!

 17. Jan pisze:

  @Karol Sienkiewicz
  Z przyjemnością odwdzięczę się za okazaną mi przez Pana pomoc.

 18. Łukasz Bąk pisze:

  Witam
  Z przyjemnością od niedawna śledzą Pańskiego bloga, Panie Karolu. Szczerze kibicuję pomysłowi forum. Myślę, że wąska specjalizacja forum, czyli problematyka windykacji i zaadresowanie go do określonej grupy – wierzycieli będzie istotnym atutem tej platformy. Ważne dla adresatów informacje nie zginą w gąszczu licznych wątków dotyczących różnych dziedzin prawa, tak jak to bywa na innych forach. Życzę powodzenia i deklaruję włączanie się w dyskusje na forum.

 19. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Łukasz, dziękuję. Teraz wszystko w rękach Rafała Chmielewskiego, właściciela web.lex, który opiekuje się techniką tego bloga.

 20. @Karol: Jak pewnie wiesz od pewnego czasu testuję taką możliwość na blogu – na razie jest w powijakach. Jak sądzę głównym problemem jest rozruszanie forum, nasycenie go treścią – dlatego zbieram się od pewnego czasu do wymyślania i zakładania tematów na moim forum, celem rozpropagowania szerszego.

  Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej byłoby zrobić jedno duże forum pod patronatem WEB.LEX i działy powiązane tematycznie z poszczególnymi specjalizacjami klientów Rafała 🙂

 21. @K, @B: Rozruszanie forum to rzeczywiście nie lada działanie. Są na to różne sposoby. Niektórzy zamieszczają na początek trochę “fałszywych” wątków, aby trochę zindeksować się w google, nie jestem jednak tego zwolennikiem, ponieważ zazwyczaj jakość takich “dyskusji” jest niewielka.

  Z mojego doświadczenia mogę napisać, iż aby rozruszać naturalnie forum, potrzeba dwóch rzeczy:

  1. Ruchu – ten pochodzi oczywiście na początku z bloga, a następnie z googla i z linków zewnętrznych.

  2. Czytelnicy muszą faktycznie mieć problemy i pytania związane z tematyką, a potrzeba ich rozwiązania powinna być na tyle silna (np. brak możliwości znalezienia już odpowiedzi w google), aby zmotywowało to ich do zarejestrowania się i założenia wątku.

  Tylko te dwa czynniki spowodowały, że moje forum zaczęło naturalnie się rozwijać i rozwija się do tej pory z tempem około 3 nowych wątków w głównym dziale forum na tydzień (plus wątki poboczne takie jak Hydepark, czy nie związane z wekslami, ale z windykacją).

  Jest to obecnie ilość/częstotliwość większa, niż pojawiająca się w temacie weksli na przykład na popularnym forumprawne.org

  Trochę ubolewam, że zdecydowaną większość odpowiedzi piszę ja, tzn. że nie stworzyła się społeczność nie tylko “pytaczy”, ale i “odpowiadaczy”. Może dlatego, że mało komu się chce, a może dlatego, że moje odpowiedzi są udzielane szybko i w miarę wyczerpująco 😉

 22. Jan pisze:

  @Lech
  To prawda-muszę pochwalić Lecha-odpowiedzi są udzielane błyskawicznie oraz są bardzo kompetentne i wyczerpujące-właśnie dzięki poleceniu Lecha trafiłem na blog dochodzeniewierzytelności.pl 🙂

 23. Karol Sienkiewicz pisze:

  No cóż, wiem, że to angażuje, ale na szczecie mam wsparcie zespołu Kancelarii 🙂 też mam wątpliwości, czy to się przyda i czy się przyjmie. Ale tak naprawdę to bardzo spodobał mi się pomysł forum web.lexowego. Daje przewagę w ilości tematów – jest kilka blogów i można to jakoś połączyć. Może wypali w kontekście innych pomysłów aktualnie rozważanych? Trzeba by podpytać Rafała…

 24. Jan pisze:

  @Karol Sienkiewicz
  Panie Karolu-czy wiadomo już co dalej z Pana pomysłem -mam na myśli forum?
  Z dnia na dzień coraz trudniej odnajdywać treści na blogu…bo ich stale przybywa:)

 25. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Jan, to nie takie proste. Pomysł jest wart realizacji, ale próbuję to połączyć z czymś jeszcze innym. Niestety nieco to potrwa.

 26. Panie Karolu, czy temat forum “ukatrupion”? 🙂

  • Karol Sienkiewicz pisze:

   Idea мертва jak mawiają przyjaciele zza wschodu. Zainteresowanie byłoby chyba mniejsze niż oczekiwałem….

 27. Zakdep pisze:

  Zajmujemy się skuteczną windykacją, swoją skuteczność opieramy na działaniach prokuratury. Windykacja na koszt dłużnika. Prowizja tylko za sukces. Chcesz odzyskać swoje pieniądze? Zadzwoń 517-921-326

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *