Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

.biz

Gdy po odejściu jednego ze wspólników 3 lata temu zmienialiśmy adres internetowy naszej kancelarii, zaproponowałem, by było to www.radcowie.biz To „.biz” to oczywiście od biznes, ale nie wszystkim to się podobało. Wtedy było mało popularne. Ale miałem rację 🙂 Domena ta staje się coraz bardziej popularna.

Tak o domenie .biz pisze Wikipedia:

internetowa domena najwyższego poziomu przeznaczona do użytku wyłącznie dla biznesu, ogłoszona 16 listopada 2000 r., w pełni operacyjna od czerwca 2001 r. Adres w tej domenie nie stawia żadnych prawnych ani geograficznych uwarunkowań. Przyczyną wprowadzenia domeny jest wyczerpywanie się zasobu adresów z tradycyjną domeną .com. Domena jest administrowana przez Neulevel.

Dla biznesu, czyli dla kancelarii prawnej jak znalazł.

Dlatego bardzo ucieszyła mnie propozycja nawiązania współpracy z gospodarczym portalem Gazety Wyborczej, prowadzonym pod adresem www.wyborcza.biz To duża wartość dodana całego web.lex

I współpraca ta właśnie stała się faktem. Na razie będą tam opublikowane znane Ci już teksty z bloga, a z czasem teksty będą pisane specjalnie dla tego portalu. Zresztą nie jestem pierwszy z prawniczej blogosfery i na pewno nie ostatni…

Bardzo często  korzystam jeszcze z portalu www.podatki.biz

A Ty z jakich jeszcze stron biz. korzystasz?

 

{ 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech | blog o wekslach Marzec 15, 2012 o 23:25

Końcówka .biz, mimo że jest końcówką globalną, to dużej popularności w Polsce nie zyskała. Tak na szybko trudno mi sobie odszukać w pamięci znane serwisy, które by na niej działały. Może właśnie dlatego, że ich nie ma?

Z tego powodu w tej końcówce warte są tylko najlepsze keywordy. Adres radcowie.biz dla kancelarii uważam za dobry, choć nie ma co ukrywać, że adres radca.pl, radcowie.pl, czy radcaprawny.pl byłby chyba lepszym 😉 [a proszę spojrzeć, jak te trzy domeny aktualnie się marnują, pierwsza i trzecia – na sprzedaż, a pod drugą strona jak z lat dziewięćdziesiątych…]

Odpowiedz

Rafał Chmielewski | e-Marketing Prawniczy Marzec 16, 2012 o 01:06

Wspaniale Karolu!

Gratuluję!
Rafał

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Marzec 16, 2012 o 08:35

@Lechu, ja właśnie myślę globalnie, dlatego ten .biz 8)

Odpowiedz

Jan Marzec 16, 2012 o 10:07

@Karol Sienkiewicz
.biz może kojarzyć się z odpłatnością za korzystanie z serwisu -kiedyś spotkałem się z takimi opiniami.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Marzec 16, 2012 o 11:30

@Jan, to w końcu strona BIZnesowa 8)

Odpowiedz

Lech | blog o wekslach Marzec 16, 2012 o 12:46

Tak się z wrodzonej ciekawości spytam, jak weszliście w posiadanie tej domeny? Była wolna?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Marzec 16, 2012 o 12:54

@Lech, tak, o dziwo, ale to był rok 2009, więc to dopiero się u nas pojawiało.

Odpowiedz

Jan Marzec 16, 2012 o 15:35

@Karol Sienkiewicz
Badania sondażowe wskazują, iż połowa internautów akceptuje nawet reklamy, o ile pozwalają im na darmowe treści w serwisie.
Oczywiście usługa powinna być płatna ale sama strona ją promująca już chyba nie…
Stąd moja sugestia odnośnie skojarzenia końcowki .biz z odpłatnością.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Marzec 17, 2012 o 16:57

@Jan, rozumiem. Na szczęście polskie strony .biz są bezpłatne. I oby takie pozostały 8)

Odpowiedz

Jan Kwiecień 1, 2012 o 12:35

@Karol Sienkiewicz
Podpowiadam temat, który jak myślę zainteresuje wiele osób odwiedzających bloga : warunki odnowienia długu oraz co można innego zrobić z przedawnioną wierzytelnością.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: