Gdy po odejściu jednego ze wspólników 3 lata temu zmienialiśmy adres internetowy naszej kancelarii, zaproponowałem, by było to www.radcowie.biz To „.biz” to oczywiście od biznes, ale nie wszystkim to się podobało. Wtedy było mało popularne. Ale miałem rację 🙂 Domena ta staje się coraz bardziej popularna.

Tak o domenie .biz pisze Wikipedia:

internetowa domena najwyższego poziomu przeznaczona do użytku wyłącznie dla biznesu, ogłoszona 16 listopada 2000 r., w pełni operacyjna od czerwca 2001 r. Adres w tej domenie nie stawia żadnych prawnych ani geograficznych uwarunkowań. Przyczyną wprowadzenia domeny jest wyczerpywanie się zasobu adresów z tradycyjną domeną .com. Domena jest administrowana przez Neulevel.

Dla biznesu, czyli dla kancelarii prawnej jak znalazł.

Dlatego bardzo ucieszyła mnie propozycja nawiązania współpracy z gospodarczym portalem Gazety Wyborczej, prowadzonym pod adresem www.wyborcza.biz To duża wartość dodana całego web.lex

I współpraca ta właśnie stała się faktem. Na razie będą tam opublikowane znane Ci już teksty z bloga, a z czasem teksty będą pisane specjalnie dla tego portalu. Zresztą nie jestem pierwszy z prawniczej blogosfery i na pewno nie ostatni…

Bardzo często  korzystam jeszcze z portalu www.podatki.biz

A Ty z jakich jeszcze stron biz. korzystasz?

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

 1. Końcówka .biz, mimo że jest końcówką globalną, to dużej popularności w Polsce nie zyskała. Tak na szybko trudno mi sobie odszukać w pamięci znane serwisy, które by na niej działały. Może właśnie dlatego, że ich nie ma?

  Z tego powodu w tej końcówce warte są tylko najlepsze keywordy. Adres radcowie.biz dla kancelarii uważam za dobry, choć nie ma co ukrywać, że adres radca.pl, radcowie.pl, czy radcaprawny.pl byłby chyba lepszym 😉 [a proszę spojrzeć, jak te trzy domeny aktualnie się marnują, pierwsza i trzecia – na sprzedaż, a pod drugą strona jak z lat dziewięćdziesiątych…]

 2. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Lechu, ja właśnie myślę globalnie, dlatego ten .biz 8)

 3. Jan pisze:

  @Karol Sienkiewicz
  .biz może kojarzyć się z odpłatnością za korzystanie z serwisu -kiedyś spotkałem się z takimi opiniami.

 4. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Jan, to w końcu strona BIZnesowa 8)

 5. Tak się z wrodzonej ciekawości spytam, jak weszliście w posiadanie tej domeny? Była wolna?

 6. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Lech, tak, o dziwo, ale to był rok 2009, więc to dopiero się u nas pojawiało.

 7. Jan pisze:

  @Karol Sienkiewicz
  Badania sondażowe wskazują, iż połowa internautów akceptuje nawet reklamy, o ile pozwalają im na darmowe treści w serwisie.
  Oczywiście usługa powinna być płatna ale sama strona ją promująca już chyba nie…
  Stąd moja sugestia odnośnie skojarzenia końcowki .biz z odpłatnością.

 8. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Jan, rozumiem. Na szczęście polskie strony .biz są bezpłatne. I oby takie pozostały 8)

 9. Jan pisze:

  @Karol Sienkiewicz
  Podpowiadam temat, który jak myślę zainteresuje wiele osób odwiedzających bloga : warunki odnowienia długu oraz co można innego zrobić z przedawnioną wierzytelnością.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem danych osobowych jest Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń).

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem radcowie@radcowie.biz.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.