Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Jest okazja do małego pochwalenia się…

Z okazji wakacji (oraz dużej ilości praktykantów) porządkujemy akta naszych klientów. Jednym z nich jest dość spora firma w branży reklamowej – duża ilość klientów na różne kwoty, małe i duże.

Poprosiłem moich nieocenionych kolegów aplikantów o statystyki z tych akt (obejmują sprawy wszczęte w 2012 r. zakończone do czerwca tego roku). Wyszło na tyle dobrze, że można się pochwalić 🙂

46 spraw w sądzie (EPU w mniejszości, jest wolniejsze od “normalnego” sądu).

45 spraw zakończonych pozytywnie ugodą sądową, nakazem lub wyrokiem.

102.903,66 zł odzyskanych kwot należności głównej (bez kosztów i odsetek).

1 sprawa przegrana  – na 1.825,- zł

1 bezskuteczna egzekucja, na kwotę 2.305,80 zł. Dłużnik wyjechał na Kajmany. Kiedyś pewnie jednak wróci…

Okazuje się, że praca z sensem przynosi jednak dobre efekty.

{ 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech Sierpień 7, 2012 o 15:08

Napisz coś więcej o tej przegranej sprawie.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Sierpień 7, 2012 o 15:55

@Lechu, odmienna ocena sądu co do dowodów w sprawie 🙂

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym Sierpień 7, 2012 o 22:41

A w jakim procencie były sprzeciwy? Bo aż się nie chce wierzyć, że sądy rozpoznały wszystkie te sprawy merytorycznie w ciągu pół roku. Kolejne pytanie – w jakim procencie było postępowanie egzekucyjne?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Sierpień 8, 2012 o 08:37

@Paweł, Twoje pytania za bardzo wkraczają w “kuchnię”. Mogę tylko napisać, że toruńskie sądy należą do najsprawniejszych w kraju.

Odpowiedz

Przemek | http://egzekucyjne.blogspot.com Sierpień 8, 2012 o 22:20

@Karol, o tym to akurat nie słyszałem, raczej słynie z tego Wielkopolska 🙂 Będę musiał wypróbować ich tempo “nakazowania”.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Sierpień 9, 2012 o 13:56

@Przemek, ale reklamacji nie przyjmuję 🙂

Odpowiedz

Przemek | http://egzekucyjne.blogspot.com Sierpień 9, 2012 o 20:59

@Karol, zapamiętam. Nie martw się, nie zapcham Ci sądu. Raz, że sąd zbyt duży, ażebym zdołał to zrobić, a dwa, mam kilka niezmiennie ulubionych, a to to tylko tytułem eksperymentu 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: