Ogłoszenie upadłości Amber Gold

Dzisiaj Sąd w Gdańsku ogłosił upadłość likwidacyjną Amber Gold. No tak, w zasadzie to była tylko kwestia czasu…

Ciekawe jest to, że sam upadły chciał zawarcia układu… Więcej tutaj.

Teraz trzeba poczekać na ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym a następnie w terminie 3 miesięcy zgłosić wierzytelność. O szczegółach tutaj.

 

 

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

 1. Mariusz pisze:

  Witam Pan Mecenasa

  Dziękuje za pomoc zw. ze sprawa AG, czytałem Pana art: http://m.wyborcza.biz/Firma/1,116167,12340454.html
  dużo rozwiewa wątpliwości, nie mniej mam pytania:
  Jak policzyć odsetki ustawowe dla lokaty której zapadalność kończy się 15 października 2012 a juz została ogłoszona upadłość i czy należy uwzględnić kwotę (nasz kapitał+odsetki gwarantowane w umowie) czy tylko kapitał i odsetki ustawowe – których teoretycznie brak bo 20wrzesnia 2012 nastąpiła upadłość a lokata kończy sie 15października2012?
  Znalazłem kalkulator odsetek ustawowych: http://www.bankier.pl/firma/podatki/narzedzia/kal_podatkowy/
  Czy należy liczyć liczbę dni lokaty zakończonych nie wypłaconych do dnia 20września2012 (upadłości AG)?
  Z poważaniem Mariusz L.

 2. Nie jestem adresatem tego pytania, ale moim zdaniem: kapitał+odsetki_umowne i od tego wszystkiego odsetki ustawowe od dnia 20 września.

 3. Piotr pisze:

  Witam,

  a co z osobami które w obawie przed niewypłacalnością AG oraz na skutek doniesień prasowych zerwały lokaty w tej firmie? Dla lokaty przykładowo 10tys zł po jej zerwaniu AG miał zwrócić ok 6tys zł. Czy należy zgłosić wierzytelność 6tys zł czy pełną kwotę? Samo zerwanie lokaty nie wynikało z winy wpłacających tylko z uzasadnionej obawy przed oszustwem.

  dziękuję i pozdrawiam

 4. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Przemek, a na jakiej podstawie odsetki od 20 września?

 5. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Piotr, zerwanie było sankcjonowane umownie. Co do zasady zatem 6000 zł. Chociaż pojawiły się głosy, że takie umowy nie były ważne, bo zbyt rygorystyczne dla klientów. A może „zerwanie” nie było skuteczne? To trzeba ocenić indywidualnie.

 6. @Karol: art. 91 ust. 1 puin;
  @Piotr: osobiście mam duże wątpliwości co do możliwości wywalczenia czegokolwiek ponad te 6000. Wszak nie było żadnego przymusu zerwania umowy.

 7. @Karol: stop, głupoty gadam. Wymagalność 20 września, więc odsetki od 21.

 8. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Przemek, a w stosunku do upadłego w ogóle odsetki biegną?

 9. A na jakiej podstawie miałyby nie biec? Nie są zaspokajane z masy upadłościowej, ale nie sprawia to, że nie istnieją.

 10. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Przemek, tym razem ja uprościłem. A chodzi przecież o to co zgłosić. A przecież odsetek po ogłoszeniu upadłości nie można zgłosić do upadłego, bo nie podlegają zaspokojeniu z masy upadłości.

 11. @Karol: i tu się zgadzamy. Odsetek po ogłoszeniu upadłości można się domagać jednak np w trybie art. 299 ksh. Trzeba tylko wykazać, że wniosek upadłościowy został zgłoszony zbyt późno.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *