Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

System ZIW już działa!

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło ZIW, czyli zintegrowany informator wierzyciela. Każdy zainteresowany będzie mógł teraz sprawdzić w Internecie, ile komornik wyegzekwował na jego rzecz i jakie podjął czynności.

Niesamowite!

Ale niestety nie jest to prawda.

Powstał system, ale ZIP, czyli zintegrowany informator pacjenta. Szczegóły w prasie.

A szkoda, bo przecież taki system leży już – jak widać – w zasięgu możliwości cyfrowego państwa. Działa w najgorszym na świecie obszarze, czyli w służbie zdrowia.

Czyżby wymiar sprawiedliwości był jeszcze gorszy?

{ 12 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

michal Lipiec 4, 2013 o 12:06

dobre 🙂 pomysl ciekawy ale malo realny narazie ……..zaczal bym od centralnego rejestru egzekucji w Polsce to na dzisiaj najwazniejsze …..a ile komornik wyegzekowowal wystarczy sprawdzic na koncie 🙂

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 4, 2013 o 12:11

michal, jak będziemy żądać ZIW, to może chociaż rejestr zrobią 🙂

Odpowiedz

dan Lipiec 5, 2013 o 10:28

Panie Karolu styl tej notki jest rodem z onetu albo se……. tytuł (chwytliwy, krzykliwy), ma się nijak do treści notki – to z leksza wkurzające. “Zabieg” od strony statystyk pewnie udany ale niech Pan nie idzie tą drogą.pozdrawiam!

Odpowiedz

Lech | blog o wekslach Lipiec 8, 2013 o 09:38

W takim stylu króluje wp.pl – nie polecam 🙂

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 5, 2013 o 10:33

dan, jestem fanem cyfryzacji i każdy sposób, żeby zwrócić uwagę na braki w tym zakresie jest dobry 🙂 a tytuł to parafraza tytułu z Wyborczej.

Odpowiedz

expertum credere potes Lipiec 7, 2013 o 22:29
Lech | blog o wekslach Lipiec 8, 2013 o 09:39

Już po samej zajawce można się było zorientować, że to jakaś ściema. Integracja informatyczna setek kancelarii komorniczych to nie bułka z masłem i przygotowanie do niej na pewno nie uszło by mi niepostrzeżenie 🙂

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 8, 2013 o 10:02

Lechu,
Jasne, mi chodzi tylko o to, żeby zwrócić uwagę, że kolejny obszar działalności państwa się cyfryzuje. A wymiar sprawiedliwości – choćby w części egzekucyjnej – to ciągle XX wiek. Z jednej strony są już narzędzia, jednak z drugiej brak chęci… Ale kropla drąży skałę!

Odpowiedz

michal Lipiec 8, 2013 o 10:09

bron przed bledami komornika ??? piekny tendencyjny artykuł ….esad to bledy komornika , to komornicy wymyslili ????? chyba prof Golaczynski z ministrem …..a ktos czyli ( p) oslowie t przeglosowali….najlepsza jest a propos peselu i bardzo dobrze ze wchodzi do obrotu prawnego ….

Odpowiedz

Przemek | Blog o postępowaniu egzekucyjnym Lipiec 8, 2013 o 10:54

Poastami expertum credere potes nie ma co się przejmować. Co kilka artykułów wchodzi i pisze w komentarzach jakieś pierdoły o tym, jak to Państwo (sądy, komornicy, Bóg wie kto jeszcze) go niesamowicie krzywdzi 🙂 A tak przy okazji, orientuje się ktoś może o ile wzrósł wpływ do EPU przed 7 lipca? Wielu zależało na tym, ażeby zdążyć ze starymi wierzytelnościami przed nowelą.

Odpowiedz

michal Lipiec 8, 2013 o 10:16

partia milosci wymyslila nowy projekt http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/716871,wynagrodzenia-komornikow-powinny-byc-nizsze.html
dla otrzezwienia proponuje
http://www.joemonster.org/filmy/46040

a zwolennikom otwarcia zawodow prawniczych

Co mówi bezrobotny absolwent prawa do absolwenta prawa, który ma pracę?
– Zapiekankę poproszę.

Odpowiedz

Przemek | Blog o postępowaniu egzekucyjnym Lipiec 9, 2013 o 00:00

3%..? Nie, to zdecydowanie za dużo, przecież komornicy mogą pracować za darmo. Albo – jak kiedyś proponowałeś – z własnej kieszeni wypłacać wierzytelności wierzycielowi, a jak odzyskają od dłużnika, to wyjdą na zero… Już mamy przecież miarkowanie wynagrodzenia, które miało być stosowane do niezabijania kosztami zadłużonych szpitali i tych wyjątkowych sytuacji, gdzie wyegzekwowanie kilkumilionowej wierzytelności ogranicza się do zajęcia rachunku (wtedy rzeczywiście można stwierdzić, że 800.000 to troszkę dużo i 500.000 też jest ok, ale to egzekucja “jedna na milion”), ale ciut nie wyszło, bo sędziowie miarkują (często i o połowę) w odpowiedzi na niemal każdy wniosek umotywowany aBoJaJestemBiedny.

Zresztą, można było się spodziewać po rażącym nadużywaniu art. 102 k.p.c. w odpowiedzi na wniosek aBoJaJestemBiedny i albo w ogóle nie zasądzaniu zastępstwa, albo w jakiś megaokrojonych kwotach. Bo przecież 600 zł kosztów zastępstwa to za dużo przy dwutysięcznym procesie, powodowi wystarczy jak aBoJaJestemBiedny pozwany zapłaci z tego 1/4.

To co, teraz jeszcze czekamy na powrót (z czasów przed ’89) zakazu wynagrodzenia ponad stawkę minimalną dla adw. i rpr. i rzeczywiście Sędzia to będzie korona zawodów prawniczych – jako jedyny zarobi więcej niż najniższa krajowa…

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: