Nowy system informacyjny Prześwietl.pl

Pisałem jakiś czas temu o systemach informacyjnych dla prawników. Generalnie wniosek był taki, że bez profesjonalnego programu trudno coś znaleźć ciekawe informacje o np. dłużnikach czy kontrahentach. Ale to się zmieniło!Otóż na rynku informacji pojawił się niedawno nowy gracz – interesujący, bardzo dobrze zapowiadający się i wprowadzający dużo nowości serwis prześwietl.pl, który znacznie ułatwia poszukiwanie informacji dotyczących spółek, swoich kontrahentów czy też dłużników. Nie jest przy tym wbudowany w żaden z systemów informacji prawniczej, a więc dostęp do niego ma każdy.

homepage_logo

To stosunkowo nowy portal internetowy, którego celem jest dostarczanie użytkownikom informacji o podmiotach gospodarczych. I gromadzi nie tylko informacje urzędowe publikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, KRS czy CEiDG. Przeswietl.pl robi coś więcej – gromadzi także informacje prasowe dotyczące podmiotów, wskazuje na powiązania biznesowe z innymi osobami (zarówno kapitałowe, jak i osobowe), podaje informacje publikowane przez Komisję Nadzoru Finansowego a nawet pokazuje, czy przedsiębiorstwo pobiera dotacje oraz jakie decyzje wydał wobec niego UOKiK! Niekiedy widoczne są także informacje dot. zadłużenia spółek (co szczególnie istotne w kontekście dochodzenia wierzytelności). Możemy nawet sprawdzić wszystkie podmioty gospodarcze, które zostały zarejestrowane pod jednym adresem. Takie zestawienia uważam za bezcenne.

To wszystko podane jest w atrakcyjnej, przystępnej, oraz niezwykle czytelnej formie graficznej. Widać to zwłaszcza jeśli chodzi o powiązania kapitałowe i osobowe- co zostało przedstawione w formie grafu. Interesujące Cię informacje możesz dzięki temu znaleźć bardzo szybko, a prostota i czytelność jest jednym z tych elementów, który wyróżnia prześwietl.pl na tle innych serwisów publikujących informacje o podmiotach biznesowych.

Oczywiście, można powiedzieć, że to wszystko było już wcześniej dostępne w Internecie. Wystarczy wejść na witrynę KNF, UOKiK, albo jakąś stronę internetową publikującą informacje biznesowe. Powiązania kapitałowe i informacje rejestrowe były już wcześniej gromadzone np. w ramach systemów informacji prawniczej. Ale od teraz, właśnie na prześwietl.pl wszystkie te informacje mamy dostępne w jednym miejscu. W dodatku przedstawione o wiele estetyczniej.

Ogromnie ułatwia to sprawdzenie potencjalnego kontrahenta lub dłużnika.

I jeszcze jedno. Przeswietl.pl zostało wyróżnione w konkursie Startup Fest Agora 2014 na najlepszy start-up 2014 roku,  organizowany przez Agora S.A.

To dowód na to, że w branży usług dostarczania informacji biznesowych jest dużo miejsca na innowacje i wprowadzanie nowości, które naprawdę znaczne ułatwiają pracę prawników czy przedsiębiorców. Jestem pewien, że na tym nie koniec i ludzie stojący za prześwietl.pl nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wierzę również, że i w branży świadczenia usług prawnych (w tym z zakresu dochodzenia wierzytelności) jest również dużo miejsca na innowacje i nowatorskie podejście. W ostatecznym rozrachunku, będą one przynosiły korzyści przede wszystkim tym, dla których te usługi świadczymy – naszym klientom.

Korzystanie z serwisu jest odpłatne. To w sumie zrozumiałe. Nie się to jednak ogromne kwoty, a zważywszy na wartość takich informacji powinny to być dobrze zainwestowane pieniądze.

Z tych właśnie względów nawiązaliśmy partnerską współpracę z prześwietl.pl. Serwis ten zagości więc na stałe na moim blogu.

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły
Zajęcie nadpłaty podatku

 1. […] Nowy system informacyjny Prześwietl.pl […]

 2. BrmMed pisze:

  Forma graficzna świetna

 3. […] Karol Sienkiewicz Pisałem jakiś czas temu o systemach informacyjnych dla prawników. Generalnie wniosek […]

 4. Lexim pisze:

  Zapowiada się ciekawie ale czas pokażę czy przyjmie się i będzie faktycznie użyteczny. Tak czy siak zabieram się do testowania – dzięki za newsa.

 5. antygen pisze:

  zenujacy portal, ktory skopiowal baze danych przedsiebiorcow z CEIDG i udoostepia pod innym adresem www. Nie reaguje na prosby usuniecia danych personalnych przedsiebiorcy z bazy danych. powinien sie tym zajac prokurator!

 6. sylur pisze:

  człowiek o zerowych kompetencjach. opublikował bazę danych lekarzy, którzy podpisali klauzulę sumienia z błędami, a potem głupio się tłumaczył że błędy powstały podczas automatycznego przetwarzania dokumentów (czy coś takiego). odszkodowania powinny puścić takiego partacza z torbami.

 7. you make running a blog glance easy. The full look of your site is excellent,

 8. It’s very useful information. valuable for life and everyone should be able to read it.

 9. Reddy anna pisze:

  The Reddy Anna Online Book is an excellent resource for anyone looking to learn more about Indian culture and literature. It contains a wide variety of works from various regions of India, including stories, poems, essays, critiques, and other works. Additionally, the online book provides users with the convenience of accessing the book from any device and any location through a Reddy Anna ID. This comprehensive guide has provided an overview of what the book is all about, its contents, and the benefits of having access to it online.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *