Nowy system informacyjny Prześwietl.pl

Pisałem jakiś czas temu o systemach informacyjnych dla prawników. Generalnie wniosek był taki, że bez profesjonalnego programu trudno coś znaleźć ciekawe informacje o np. dłużnikach czy kontrahentach. Ale to się zmieniło!Otóż na rynku informacji pojawił się niedawno nowy gracz – interesujący, bardzo dobrze zapowiadający się i wprowadzający dużo nowości serwis prześwietl.pl, który znacznie ułatwia poszukiwanie informacji dotyczących spółek, swoich kontrahentów czy też dłużników. Nie jest przy tym wbudowany w żaden z systemów informacji prawniczej, a więc dostęp do niego ma każdy.

homepage_logo

To stosunkowo nowy portal internetowy, którego celem jest dostarczanie użytkownikom informacji o podmiotach gospodarczych. I gromadzi nie tylko informacje urzędowe publikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, KRS czy CEiDG. Przeswietl.pl robi coś więcej – gromadzi także informacje prasowe dotyczące podmiotów, wskazuje na powiązania biznesowe z innymi osobami (zarówno kapitałowe, jak i osobowe), podaje informacje publikowane przez Komisję Nadzoru Finansowego a nawet pokazuje, czy przedsiębiorstwo pobiera dotacje oraz jakie decyzje wydał wobec niego UOKiK! Niekiedy widoczne są także informacje dot. zadłużenia spółek (co szczególnie istotne w kontekście dochodzenia wierzytelności). Możemy nawet sprawdzić wszystkie podmioty gospodarcze, które zostały zarejestrowane pod jednym adresem. Takie zestawienia uważam za bezcenne.

To wszystko podane jest w atrakcyjnej, przystępnej, oraz niezwykle czytelnej formie graficznej. Widać to zwłaszcza jeśli chodzi o powiązania kapitałowe i osobowe- co zostało przedstawione w formie grafu. Interesujące Cię informacje możesz dzięki temu znaleźć bardzo szybko, a prostota i czytelność jest jednym z tych elementów, który wyróżnia prześwietl.pl na tle innych serwisów publikujących informacje o podmiotach biznesowych.

Oczywiście, można powiedzieć, że to wszystko było już wcześniej dostępne w Internecie. Wystarczy wejść na witrynę KNF, UOKiK, albo jakąś stronę internetową publikującą informacje biznesowe. Powiązania kapitałowe i informacje rejestrowe były już wcześniej gromadzone np. w ramach systemów informacji prawniczej. Ale od teraz, właśnie na prześwietl.pl wszystkie te informacje mamy dostępne w jednym miejscu. W dodatku przedstawione o wiele estetyczniej.

Ogromnie ułatwia to sprawdzenie potencjalnego kontrahenta lub dłużnika.

I jeszcze jedno. Przeswietl.pl zostało wyróżnione w konkursie Startup Fest Agora 2014 na najlepszy start-up 2014 roku,  organizowany przez Agora S.A.

To dowód na to, że w branży usług dostarczania informacji biznesowych jest dużo miejsca na innowacje i wprowadzanie nowości, które naprawdę znaczne ułatwiają pracę prawników czy przedsiębiorców. Jestem pewien, że na tym nie koniec i ludzie stojący za prześwietl.pl nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wierzę również, że i w branży świadczenia usług prawnych (w tym z zakresu dochodzenia wierzytelności) jest również dużo miejsca na innowacje i nowatorskie podejście. W ostatecznym rozrachunku, będą one przynosiły korzyści przede wszystkim tym, dla których te usługi świadczymy – naszym klientom.

Korzystanie z serwisu jest odpłatne. To w sumie zrozumiałe. Nie się to jednak ogromne kwoty, a zważywszy na wartość takich informacji powinny to być dobrze zainwestowane pieniądze.

Z tych właśnie względów nawiązaliśmy partnerską współpracę z prześwietl.pl. Serwis ten zagości więc na stałe na moim blogu.

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

 1. […] Nowy system informacyjny Prześwietl.pl […]

 2. BrmMed pisze:

  Forma graficzna świetna

 3. […] Karol Sienkiewicz Pisałem jakiś czas temu o systemach informacyjnych dla prawników. Generalnie wniosek […]

 4. Lexim pisze:

  Zapowiada się ciekawie ale czas pokażę czy przyjmie się i będzie faktycznie użyteczny. Tak czy siak zabieram się do testowania – dzięki za newsa.

 5. antygen pisze:

  zenujacy portal, ktory skopiowal baze danych przedsiebiorcow z CEIDG i udoostepia pod innym adresem www. Nie reaguje na prosby usuniecia danych personalnych przedsiebiorcy z bazy danych. powinien sie tym zajac prokurator!

 6. sylur pisze:

  człowiek o zerowych kompetencjach. opublikował bazę danych lekarzy, którzy podpisali klauzulę sumienia z błędami, a potem głupio się tłumaczył że błędy powstały podczas automatycznego przetwarzania dokumentów (czy coś takiego). odszkodowania powinny puścić takiego partacza z torbami.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *