Prezes skazany z art. 586 ksh

Pisałem już kilka razy o karach wynikających z art. 586 ksh czy z art. 70 ustawy o rachunkowości, jakie grożą niesolidnym prezesom czy innym członkom zarządów. Czasami sięgamy po środki karne, by przekonać dłużnika do zapłaty.

Ale czasami dłużnicy są tak oporni, że pozwalają się skazać. I tak było właśnie w tej sprawie. Sąd podzielił nasz pogląd i skazał prezesa za kilka występków. Kary może nie są dotkliwe, ale wyrok jest skazujący. A to nie są żarty. Przez lata będzie figurował w Krajowym Rejestrze Karnym.

Na własne życzenie.

wyrok 586

Karol Sienkiewicz
Podobne artykuły

 1. gip pisze:

  Dobrze, że da się wywalczyć sprawiedliwość

 2. Kasia pisze:

  Kocham te Twoje wpisy, no doslownie kocham 🙂 jestem pod wielkim wrazeniem niemal kazdego z nich, ponieważ kazdy z nich jest lepszy od poprzedniego, a żaden z nich nie jest zly 🙂 Nie no, to się nazywa posiadanie talentu, a talent jest darem, który dostaja tylko nieliczny, choć nie watpie, ze pisanie to także ciezka praca 🙂 Pozdrawiam

 3. Kuba pisze:

  Fajnie, że sa miejsca takie jak te gdzie za darmo można choć trochę poznać świat prawa i zaczerpnąć wiele przydatnych informacji. To już nie pierwszy raz kiedy udaje mi się uzyskać pomoc na Twoim blogu – bardzo dziękuję i z pewnoscią jeszcze nie raz się tu pojawię! Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

 4. Glenn pisze:

  “Przez lata będzie figurował w Krajowym Rejestrze Karnym.”

  Będzie figurował przez cały rok, więc karę uznać należy za symboliczną, tym bardziej, że orzeczono grzywny w śmiesznym rozmiarze. Do kitu z takim wyrokiem 🙂 Można było chociaż zabiegać o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu sprawowania funkcji lub prowadzenia działalności.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem danych osobowych jest Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń).

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem radcowie@radcowie.biz.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.