Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Prezes skazany z art. 586 ksh

Pisałem już kilka razy o karach wynikających z art. 586 ksh czy z art. 70 ustawy o rachunkowości, jakie grożą niesolidnym prezesom czy innym członkom zarządów. Czasami sięgamy po środki karne, by przekonać dłużnika do zapłaty.

Ale czasami dłużnicy są tak oporni, że pozwalają się skazać. I tak było właśnie w tej sprawie. Sąd podzielił nasz pogląd i skazał prezesa za kilka występków. Kary może nie są dotkliwe, ale wyrok jest skazujący. A to nie są żarty. Przez lata będzie figurował w Krajowym Rejestrze Karnym.

Na własne życzenie.

wyrok 586

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

gip Czerwiec 28, 2015 o 20:11

Dobrze, że da się wywalczyć sprawiedliwość

Odpowiedz

Kasia Lipiec 1, 2015 o 18:39

Kocham te Twoje wpisy, no doslownie kocham 🙂 jestem pod wielkim wrazeniem niemal kazdego z nich, ponieważ kazdy z nich jest lepszy od poprzedniego, a żaden z nich nie jest zly 🙂 Nie no, to się nazywa posiadanie talentu, a talent jest darem, który dostaja tylko nieliczny, choć nie watpie, ze pisanie to także ciezka praca 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz

Kuba Lipiec 1, 2015 o 19:29

Fajnie, że sa miejsca takie jak te gdzie za darmo można choć trochę poznać świat prawa i zaczerpnąć wiele przydatnych informacji. To już nie pierwszy raz kiedy udaje mi się uzyskać pomoc na Twoim blogu – bardzo dziękuję i z pewnoscią jeszcze nie raz się tu pojawię! Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Odpowiedz

Glenn Luty 6, 2016 o 11:33

“Przez lata będzie figurował w Krajowym Rejestrze Karnym.”

Będzie figurował przez cały rok, więc karę uznać należy za symboliczną, tym bardziej, że orzeczono grzywny w śmiesznym rozmiarze. Do kitu z takim wyrokiem 🙂 Można było chociaż zabiegać o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu sprawowania funkcji lub prowadzenia działalności.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: