Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Po co prawnikowi blog?

Niewiele osób wie, że przez pewien czas myślałem o karierze naukowej. Na IV i V roku studiów byłem nawet „społecznym asystentem” mojego promotora. Jako prawnika (przyszłego) interesowały mnie wówczas ubezpieczenia – wszak Toruń to prawdziwe zagłębie brokerów ubezpieczeniowych (serio). Ale wyszło inaczej, nie dla mnie prelekcje na uniwersyteckich salach wykładowych, nie dla mnie profesorskie togi. Wybrałem sale rozpraw i togę radcowską. A zakłady ubezpieczeń znam raczej jako pozwanych w procesach.

Dlatego było mi bardzo miło, gdy otrzymałem zaproszenie od Karoliny Rokickiej (także blogerki), opiekunki Koła Naukowego Marketingu Prawniczego do wygłoszenia prelekcji pt. Po co prawnikowi blog? To być może jedyna okazja, by stanąć po „drugiej stronie” katedry na moim macierzystym Wydziale Prawa. Rafał Chmielewski zainaugurował działalność Koła (jakże by inaczej), zatem studenci wiedzą, jak ważne jest pozytywne myślenie o przyszłości zawodu.

Oczywiście, zaproszenie przyjąłem. I zapraszam na spotkanie w imieniu organizatorów. Link do wydarzenia znajdziesz tutaj.

Aha, i jeszcze informacje podstawowe: 12 stycznia, godz. 17.00, sala 97 WPiA UMK. Do zobaczenia!

plakat

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Tomasz Styczeń 5, 2016 o 08:55

Zapowiada się całkiem ciekawie.

Odpowiedz

Adwokat Styczeń 5, 2016 o 10:26

Własny blog prawniczy to nie tylko okazja do promocji własnej działalności, ale też szansa na “oswojenie” z osobą prawnika. Tym bardziej prelekcja dla przyszłych adeptów tego zawodu może okazać się pomocna dla niejednego z nich w budowaniu zawczasu pozytywnego wizerunku zwłaszcza w środowisku potencjalnych klientów.

Odpowiedz

magda Styczeń 12, 2016 o 10:03

Witam, a ja mam takie pytanko jeśli prawnik zajmował się sprawą i został wydany tytuł wykonawczy (podobno)bo nigdy w nasze ręce nie trafił i nic nie udało sie uzyskać bo dłużnik nie ma majątku a prawnik też “zniknął” nie ma z nim kontaktu to w jaki sposób mogę sprawdzić ewentualnie odzyskać ten tytuł?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Styczeń 12, 2016 o 10:20

magda, prawnik nie mógł “zniknąć”. Poszukaj kontaktu przez samorząd zawodowy.

Odpowiedz

Agentka Wrzesień 18, 2016 o 16:04

Blog u prawnika może być doskonałym narzędziem marketingowym, wizerunkowym. Sposobem na utrzymanie kontaktu z klientami. Budowanie z nimi relacji w komentarzach etc.

Odpowiedz

Antoni Luty 8, 2017 o 12:23

Nie da się ukryć, że blog wiele daje 😉 przede wszystkim można zdobyć zaufanie przyszłych ewentualnych klientów, a to na pewno dużo

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: