Emerytura to też roszczenie. Nasz nowy serwis

Jak zapewne wiedzą Czytelnicy mojego bloga zajmuję się nie tylko dochodzeniem roszczeń. Moją drugą specjalizacją są zagadnienia prawne dotyczące szeroko pojętego prawa pracy. Co więcej, przez pewien czas prowadziłem nawet bloga www.prawodlapracodawcy.pl, który został przejęty przez moją koleżankę z Kancelarii mec. Agatę Kicińską.

Roszczenia z zakresu prawa pracy

Oczywiście w sprawach z zakresu prawa pracy występują też roszczenia. Najczęściej to pracownicy pozywają pracodawców (a raczej byłych pracodawców) o zapłatę np. zaległych wynagrodzeń. Czasami również firmy dochodzą roszczeń od byłych pracowników, np. za jakieś szkody. Ale istnieje pewna grupa roszczeń nie przeciwko pracodawcom czy pracownikom.

Odmowa emerytury

Od kilku lat działy kadr spółek energetycznych z którymi współpracujemy, odsyłały do nas swoich pracowników czy byłych pracowników. Pracownicy ci mieli bowiem problemy z uzyskaniem prawa do wcześniejszej emerytury lub emerytury pomostowej.  Po prostu ZUS odmawiał im prawa do emerytury, bo np. świadectwo pracy w warunkach szczególnych nie odwoływało się w sposób wystarczająco precyzyjny do przepisów. Zaczęliśmy więc takie sprawy skutecznie prowadzić w Toruniu, głównie reprezentując pracowników energetyki, bo tam warunki szczególne występują.

Po jakimś czasie dostawaliśmy już sygnały z całej Polski, że problem z uzyskaniem tej emerytury jest duży, a ZUS niemal hurtowo odmawia jej przyznania. Postanowiliśmy więc przygotować serwis dotyczący tylko tego zagadnienia.

Nasz nowy serwis internetowy

Ustaliliśmy z Fundacją, z którą współpracujemy, że pomożemy w utworzeniu specjalistycznego serwisu prawnego. Na stronie tej opisujemy warunki przyznania takiej emerytury, ważne orzeczenia czy też sprawy sądowe prowadzone przez prawników Kancelarii (w tym przeze mnie).

Jeżeli więc interesuje Cię ta kwestia albo ktoś z rodziny ma podobny problem, zapraszam do odwiedzenia naszego serwisu.

www.odmowaemerytury.pl

Baza wiedzy

Serwis możesz też śledzić na FB.

Zapraszam!

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

Komentarz do tego wpisu post

  1. Malgorzata31 pisze:

    Serwis zapowiada się interesująco i chętnie będę zaglądała.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *