Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

A jednak ponieśli

Pisałem już o Jerzym Rowickim, prezesie setek spółek. Ktoś z Was w komentarzu pytał, dlaczego nikt się za niego nie weźmie.

Okazało się, że właśnie się wziął. Przy badaniu akt rejestrowych jednej ze spółek trafiliśmy na takie postanowienie (zdjęcie z komórki):

 

No i zakaz działalności orzeczony do wiosny 2017 r.

Parafrazując słowa pewnego Ministra Sprawiedliwości: „Już żadna spółka nigdy przez tego pana zarządzana nie będzie”. (parafrazuję go tylko dla fajnego efektu, a nie z sympatii politycznych).

 

 

{ 18 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech Lipiec 6, 2012 o 12:59

Proszę, proszę… I co teraz się stanie z jego licznymi spółkami? Bo to, że działalność nadal będzie prowadzona na żonę czy innego pociotka pana R., to jest pewne 🙂 I jak przypuszczam, niczego to nie ułatwia wierzycielom jego spółek?

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym Lipiec 6, 2012 o 17:20

Niczego nie ułatwi, a jedynie utrudni dłużnikom. Swoją drogą w świetle orzecznictwa Sądu Najwyższego zakaz można uznać za szeroki, skoro nie prowadził on działalności ani nie działał w spółdzielniach, a tylko zasiadał w zarządach spółek.

Odpowiedz

Przemek Lipiec 6, 2012 o 18:06

A po co, Panie Karolu, zamazywanie numeru wydzialu, skoro w sygnaturze pozostalo i tak X GZd X/10 ?

Odpowiedz

kjonca Lipiec 7, 2012 o 01:40

Ale czegoś nie rozumiem. Ten wyrok jest z 2010 roku, czy to znaczy, że w 2011 jego spółki już były zarządzane przez niego nielegalnie?

Odpowiedz

Przemek Lipiec 8, 2012 o 23:12

1. Wyrok? Konia z rzedem dla tego, kto tu jakis wyrok znajdzie…
2. Moglo sie toczyc postepowanie zazaleniowe. Pieczatka z prawomocnoscia jest z maja 2012 r.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 9, 2012 o 08:40

@Przemek, dla laika wyrok czy postanowienie to w zasadzie to samo… Na pewno było zażalenie, stąd dopiero teraz prawomocność.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 9, 2012 o 08:43

@Lech, Paweł. Mam tylko nadzieję, że podobni „zawodowi prezesi” będą mniej skłonni do hurtowego skupu spółek, a zatem prawdziwi prezesi będą się bardziej starać spłacać długi lub do nich nie doprowadzać. Ale może to tylko marzenia?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 9, 2012 o 08:46

@kjonca. Do nielegalności zarządzania jeszcze daleko. W dniu uprawomocnienia się postanowienia J. R. mógł złożyć wszędzie rezygnacje. Niestety, taka spółka nie ma organu, który mógłby złożyć wniosek do KRS, więc potrwa dobry rok, zanim KRS zorientuje się, że warto by powołać kuratora… Do tego dochodzą jeszcze oryginalne pomysły SR w Warszawie na temat sposobu rezygnacji jedynego członka zarządu…

Odpowiedz

kjonca Lipiec 9, 2012 o 09:21

@Karol Sienkiewicz
Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.
PS. tak, jestem laikiem.

Odpowiedz

Lech Lipiec 10, 2012 o 01:11

@up: marzenia. To nic nie da. Z takim refleksem… 😉 Zresztą, jakby „prawdziwi prezesi” myśleli i mieli odpowiednią wiedzę, to i tak wiedzieliby, że sprzedaż spółki panu R. nie zwalnia ich z dotychczasowych długów spółki, prawda?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 10, 2012 o 09:35

@Lech, masz troche racji… Niestety 🙂

Odpowiedz

keblos Lipiec 17, 2012 o 13:33

To co mam teraz zrobić? Spółka się zadłużyła . Jak się z tego wyplątać ?. Mam około 450 tyś. zadłużenia. Jedna zła decyzja…

Odpowiedz

maxiu Lipiec 19, 2012 o 14:33

Pogadać , tylko tyle możecie , „psy szczekają karawna jedzie dalej” pewnie nie zdajecie sobie sprawy ale takimi wpisami robicie darmową reklamę – z wpisów jasno wynika nikt nic , nie może zrobić , co z tego że jest jakiś tam wyrok sądu , spółkę może kupić inna spółka a prezesem zostanie mój dobry afrykański kolega , żal mi was .

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Lipiec 19, 2012 o 17:08

@maxiu, ciemność widzę, widzę ciemność… Ale na szczęście ludzie z Archeo każdego potrafią odnaleźć 🙂

Odpowiedz

Adam Marzec 18, 2013 o 10:00

Panie Karolu proszę informację jak mogę uzyskać postanowienie o zakazie prowadzenia działalności przez Jerzego R. z góry dziękuję

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Marzec 18, 2013 o 22:28

@Adam, niedługo zrobię o tym wpis, zaglądaj proszę.

Odpowiedz

Beata Październik 21, 2013 o 13:34

Panie Karolu, prosiłabym, by mnie Pan poinformował, formularz jakiego wniosku powinnam złożyć do Sądu w Toruniu i Sądu Gospodarczego w Warszawie, by uzyskać odpis postanowienia zakazu prowadzenia działalności przez J.J.R.

Z poważaniem,

B. Adamczyk

Odpowiedz