Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Komorników będzie jeszcze więcej

W dzisiejszej Rzeczpospolitej rozmowa ze Zbigniewem Ćwiąkalskim, karnistą, byłym Ministrem Sprawiedliwości (wcale niezłym).

Okazuje się, że młodzież garnie się do zawodu…. komornika. Na aplikację będzie zdawać prawie 650. młodych prawników. Jak to wyjaśnia Pan Profesor?

Dla nich po prostu jest dziś praca. Wręcz jej przybywa. Kiedyś firmy się głównie zakładało, teraz jest to już rzadsze. Sporo za to jest upadłości. Coraz więcej jest też orzeczeń do wykonania, które trafiają w ręce komorników. Nie bez znaczenia jest i to, że nasze sądy zasądzają coraz wyższe kwoty.

Trafne uwagi. Może dzięki większej ilości komorników pojawi się konkurencja, a co za tym idzie (lub powinno iść) zwiększenie jakości ich usług? A może nawet wzrośnie skuteczność egzekucji?  

Wiem, wiem, marzenia, ale czasami warto pomarzyć…

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Krzysztof Wilk Sierpień 16, 2011 o 13:56

Jest to chyba jedyny pozytywny aspekt z całej, generalnie bardzo pesymistycznej wypowiedzi Pana Ministra 🙂

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Sierpień 16, 2011 o 14:04

Fakt, chociaż wzrost zapotrzebowania na komorników też w sumie pozytywem nie jest….

Odpowiedz

Marcin Kwiecień 8, 2013 o 18:18

W zawodzie komornika zarówno wzrost popytu na komornika jak i zwiększona ich podaż nie jest dobra. Z pustego i Salomon nie naleje. Dopóki pieniędzy nie będzie w rękach dłużników, albo nie będą one na wyciągnięcie rąk dłużników, to nawet rzesza 8 milionów komorników nic nie pomoże. Ba! Wręcz pogorszy! Należy się wtedy spodziewać większego współczynnika samobójstw wśród dłużników.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Kwiecień 8, 2013 o 20:01

Marcin, odważna teza….

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: