Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Profesor Andrzej Marek (1940-2012)

W wieku 71 lat zmarł profesor Andrzej Marek. Był karnistą, kierownikiem Katedry Prawa Karnego i Kryminologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wybitny prawnik.

W 1995 r. zdawałem u Niego egzamin z prawa karnego. Pamiętam, że pytał mnie o recydywę. Dostałem 5. Pod wpływem Jego wykładów przez pewien okres chciałem nawet być prokuratorem…

Jestem dumny z tego, że uczył mnie profesor Marek.

 

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Anna Tarczyńska | Intercyza Blog Luty 14, 2012 o 20:26

Ty wiesz Karol, że mnie też uczył prof. Andrzej Marek i też pod wpływem jego wykładów chciałam być prokuratorem. Aż do drugiego roku, kiedy poszłam na praktyki do prokuratury (kiedyś praktyki na studiach były obowiązkowe). Tam zderzyła się praktyka z teorią i potem już nie chciałam być prokuratorem. Profesora Marka pamiętam ciągle uśmiechniętego i z fajką.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Luty 15, 2012 o 16:23

@Anna, wspomnienia to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie mamy…

Odpowiedz

Katarzyna - Temida Jest Kobietą Luty 15, 2012 o 18:02

Mnie też uczył prof. Marek. Jak ta jego fajka pachniała! I nie trzeba było stać w kolejce żeby zapisać się na egzamin 😉

Odpowiedz

Rafał Chmielewski | e-Marketing Prawniczy Luty 15, 2012 o 18:04

Karol, Ania, doskonale mogę sobie wyobrazić Wasze uczucia. Wybitny wykładowca może oprócz wiedzy przekazać coś jeszcze, właśnie to coś, co powoduje, że z pozoru nudny temat może doprowadzić do wrzenia w studenckiej duszy.

Mnie tak podatkami zafascynował prof. Modzelewski, ale jak u Was: teoria i wyobrażenia zderzyły się z twardą rzeczywistością i czar prysł.

Ale na dobre 🙂

PS.: Mnie karnego uczył Kruszyński. Również przyjemny facet 🙂

Odpowiedz

Przemek Luty 22, 2012 o 10:56

Niestety, nie miałem styczności z prof. Markiem. Korzystałem za to z jego podręcznika “Prawo karne”. Uważam tą książkę za milion razy lepszą od tak wychwalanego podręcznika Gardockiego.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski | e-Marketing Prawniczy Luty 22, 2012 o 12:49

A jednak pomyłka: Kruszyński to mnie uczył KPK. A karnego ktoś inny, ale egzamin u Gardockiego zdawałem. No i rzecz jasna z jego podręcznika całe UW się uczyło… i pewnie uczy do dziś.

Dzięki Przemek za nieświadome wyprowadzenie mnie z błędu 🙂
Rafał

Odpowiedz

Przemek Luty 22, 2012 o 13:19

A mógłbym wiedzieć, z jakiego to błędu wyprowadziłem? 🙂

Odpowiedz