Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Profesor Andrzej Marek (1940-2012)

W wieku 71 lat zmarł profesor Andrzej Marek. Był karnistą, kierownikiem Katedry Prawa Karnego i Kryminologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wybitny prawnik.

W 1995 r. zdawałem u Niego egzamin z prawa karnego. Pamiętam, że pytał mnie o recydywę. Dostałem 5. Pod wpływem Jego wykładów przez pewien okres chciałem nawet być prokuratorem…

Jestem dumny z tego, że uczył mnie profesor Marek.

 

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Anna Tarczyńska | Intercyza Blog Luty 14, 2012 o 20:26

Ty wiesz Karol, że mnie też uczył prof. Andrzej Marek i też pod wpływem jego wykładów chciałam być prokuratorem. Aż do drugiego roku, kiedy poszłam na praktyki do prokuratury (kiedyś praktyki na studiach były obowiązkowe). Tam zderzyła się praktyka z teorią i potem już nie chciałam być prokuratorem. Profesora Marka pamiętam ciągle uśmiechniętego i z fajką.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Luty 15, 2012 o 16:23

@Anna, wspomnienia to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie mamy…

Odpowiedz

Katarzyna - Temida Jest Kobietą Luty 15, 2012 o 18:02

Mnie też uczył prof. Marek. Jak ta jego fajka pachniała! I nie trzeba było stać w kolejce żeby zapisać się na egzamin 😉

Odpowiedz

Rafał Chmielewski | e-Marketing Prawniczy Luty 15, 2012 o 18:04

Karol, Ania, doskonale mogę sobie wyobrazić Wasze uczucia. Wybitny wykładowca może oprócz wiedzy przekazać coś jeszcze, właśnie to coś, co powoduje, że z pozoru nudny temat może doprowadzić do wrzenia w studenckiej duszy.

Mnie tak podatkami zafascynował prof. Modzelewski, ale jak u Was: teoria i wyobrażenia zderzyły się z twardą rzeczywistością i czar prysł.

Ale na dobre 🙂

PS.: Mnie karnego uczył Kruszyński. Również przyjemny facet 🙂

Odpowiedz

Przemek Luty 22, 2012 o 10:56

Niestety, nie miałem styczności z prof. Markiem. Korzystałem za to z jego podręcznika “Prawo karne”. Uważam tą książkę za milion razy lepszą od tak wychwalanego podręcznika Gardockiego.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski | e-Marketing Prawniczy Luty 22, 2012 o 12:49

A jednak pomyłka: Kruszyński to mnie uczył KPK. A karnego ktoś inny, ale egzamin u Gardockiego zdawałem. No i rzecz jasna z jego podręcznika całe UW się uczyło… i pewnie uczy do dziś.

Dzięki Przemek za nieświadome wyprowadzenie mnie z błędu 🙂
Rafał

Odpowiedz

Przemek Luty 22, 2012 o 13:19

A mógłbym wiedzieć, z jakiego to błędu wyprowadziłem? 🙂

Odpowiedz

Rafał Chmielewski | e-Marketing Prawniczy Luty 22, 2012 o 13:27

Kruszyński vs Gardocki

RCH+

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: