Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Zgłoszenie wierzytelności do Amber Gold.

Pamiętaj, że zgłoszenia wierzytelności należy dokonać w terminie 3 miesięcy od dnia ukazania się ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Termin ten jeszcze się nie rozpoczął.

Ale zaglądaj na ten blog. Jak tylko ukaże się to ogłoszenia zamieszczę tutaj wzór zgłoszenia wierzytelności, który będziesz mógł pobrać i wypełnić.

Całkowicie bezpłatnie.

Ale to jeszcze kilka dni. Odrobina cierpliwości. W prawie upadłościowym nie obowiązuje zasada “kto pierwszy ten lepszy”.

{ 23 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Irena Listopad 7, 2012 o 11:49

Prosze o informacje co to znaczy , że adwokat poswiadczający dokumenty musi być pełnomocnikiem. TZn. jak wypełnie sama wniosek i nie chce załączac oryg. to co wtwdy? Prosze o wyjasnienie tej kwestii

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Listopad 7, 2012 o 17:40

@Irena, to znaczy właśnie tyle. Jak sama robisz wniosek i chcesz go sama podpisać to dołączasz oryginały lub notarialnie poświadczone kopie.

Odpowiedz

Sławek Listopad 18, 2012 o 18:24

Panie Karolu
Jeśli wyślę oryginał dokumentu “POTWIERDZENIE ZAWARCIA DEPOZYTU TOWAROWEGO” i “CERTYFIKAT n. XXXX” to muszę jeszcze mieć jakieś odpisy potwierdzone notarialnie ?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Listopad 19, 2012 o 08:58

@Sławek, jak wyślesz oryginał, to nie trzeba wysyłać notarialnej kopii. To dość jasne. Ale oryginał warto zostawić, nie wiadomo do czego jeszcze się przyda. A koszt to raptem 6 zł + VAT za stronę.

Odpowiedz

Piotr Grudzień 4, 2012 o 22:45

A. Czy trzeba również dolączać 2 kopie informacji odnośnie zlożenia zeznania w Prokuraturze?

B. Czy dokumenty tzn oryginaly oraz kopie trzeba podpisywac dodatkowo? Czy tylko kopie? Jakis dopisek ze jest zgodne w oryginalem?

C. Przesylka ma byc jedna w ktorej maja znajdowac sie te wszystkie dokumenty? Czy maja byc 2 przesylki w jednej kopie, a w drugiej oryginaly?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 5, 2012 o 11:50

@Piotr: A – było, nie trzeba. B. nie trzeba, to było omawiane, C. skąd ten pomysł? W jednej kopercie.

Odpowiedz

Elżbieta Grudzień 10, 2012 o 20:53

Do której kategorii powinna zostać zaliczona wierzytelność depozytów z amber gold

Odpowiedz

Przemek || http://egzekucyjne.blogspot.com - blog o postępowaniu egzekucyjnym Grudzień 10, 2012 o 21:41

@Elżbieta, było już tysiące razy na tym blogu – IV.

Odpowiedz

Witold Grudzień 11, 2012 o 21:57

Córka moja przebywa poza krajem i nie będzie mogła złożyć wierzytelności osobiście .Czy może to zrobić ktoś z rodziny upoważniony ,czy np adwokat i w jaki sposób.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 12, 2012 o 08:14

@Witold, dobre pytanie. Pełnomocnikiem może być radca prawny lub adwokat. Ale może to też być członek rodziny: rodzice, małżonek, rodzeństwo lub zstępni strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia.

Odpowiedz

Witold Grudzień 12, 2012 o 19:07

W jaki sposób członek rodziny może stać się pełnomocnikiem ,musi to być notarialne czy w inny sposób, np. tylko upoważnienie dla członka rodziny.Dziękuję za informację .

Odpowiedz

Witold Grudzień 12, 2012 o 19:08

Czy takie pełnomocnictwo należy dołączyć do zgłoszenia wierzytelności?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 12, 2012 o 19:47

@Witold, pełnomocnictwo w formie pisemnej, bez notariusza. Oczywiście MUSI być zaąłczone do zgłoszenia – jak we wzorze. Do tego opłata skarbowa 17 zł.

Odpowiedz

Witold Grudzień 12, 2012 o 23:39

Reasumując ,zgłoszenie na córkę ,podpisane przez pełnomocnika z załączonym pełnomocnictwem ze znaczkiem, plus kopia( ksero )jako drugi komplet dokumentów.?.

Odpowiedz

Witold Grudzień 12, 2012 o 23:47

Czy forma pełnomocnictwa ogólnego będzie odpowiednia w tym przypadku?

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 13, 2012 o 09:41

@Witold, prawie. Znaczków już nie ma, trzeba zrobić przelew. Powinno to być pełnomocnictwo procesowe, najlepiej rodzajowe, czyli do reprezentowania w tym postępowaniu upadłościowym. No i trzeba udowodnić to pokrewieństwo, np. aktem urodzenia, ale to musi być oryginał lub notarialna kopia (nie może być kopia poświadczona przez pełnomocnika nie będącego prawnikiem).

Odpowiedz

Witold Grudzień 13, 2012 o 19:13

Tak ,słusznie znaczki to historia ,ale na czyje konto zrobić ten przelew.?Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 13, 2012 o 20:00

@Witold, na konto urzędu miasta w którym jest sąd upadłościowy.

Odpowiedz

Witold Grudzień 13, 2012 o 20:35

Czyli Urząd miasta Gdańsk.

Odpowiedz

Przemek || http://egzekucyjne.blogspot.com - blog o postępowaniu egzekucyjnym Grudzień 13, 2012 o 22:50

@Karol, Witold: Panowie, powoli.
Pełnomocnictwo procesowe udzielone małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu jest wolne od opłaty skarbowej!

Odpowiedz

Witold Grudzień 14, 2012 o 22:41

Sprawdziłem,to prawda.Podziękowania dla pana Przemka.

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Grudzień 14, 2012 o 22:48

@Przemek, dzięki, z rozpędu potraktowałem wszystkich pełnomocników jednakowo 🙂 Zwolnienie wynika z załącznika do ustawy. Podobnie mają dyplomaci, którzy inwestowali w AG (ale pod warunkiem wzajemności).

Odpowiedz

Przemek || http://egzekucyjne.blogspot.com - blog o postępowaniu egzekucyjnym Grudzień 16, 2012 o 11:20

@Karol, zawodowcy są tak przyzwyczajeni do opłacania pełnomocnictwa, że naturalnym skojarzeniem jest, że wszyscy muszą 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: