Zgłoszenie wierzytelności do Amber Gold.

Pamiętaj, że zgłoszenia wierzytelności należy dokonać w terminie 3 miesięcy od dnia ukazania się ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Termin ten jeszcze się nie rozpoczął.

Ale zaglądaj na ten blog. Jak tylko ukaże się to ogłoszenia zamieszczę tutaj wzór zgłoszenia wierzytelności, który będziesz mógł pobrać i wypełnić.

Całkowicie bezpłatnie.

Ale to jeszcze kilka dni. Odrobina cierpliwości. W prawie upadłościowym nie obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły
Raport o Amber Gold
Sprzedaż z wolnej ręki

23 Komentarze do tego wpisu post

 1. Irena pisze:

  Prosze o informacje co to znaczy , że adwokat poswiadczający dokumenty musi być pełnomocnikiem. TZn. jak wypełnie sama wniosek i nie chce załączac oryg. to co wtwdy? Prosze o wyjasnienie tej kwestii

 2. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Irena, to znaczy właśnie tyle. Jak sama robisz wniosek i chcesz go sama podpisać to dołączasz oryginały lub notarialnie poświadczone kopie.

 3. Sławek pisze:

  Panie Karolu
  Jeśli wyślę oryginał dokumentu „POTWIERDZENIE ZAWARCIA DEPOZYTU TOWAROWEGO” i „CERTYFIKAT n. XXXX” to muszę jeszcze mieć jakieś odpisy potwierdzone notarialnie ?

 4. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Sławek, jak wyślesz oryginał, to nie trzeba wysyłać notarialnej kopii. To dość jasne. Ale oryginał warto zostawić, nie wiadomo do czego jeszcze się przyda. A koszt to raptem 6 zł + VAT za stronę.

 5. Piotr pisze:

  A. Czy trzeba również dolączać 2 kopie informacji odnośnie zlożenia zeznania w Prokuraturze?

  B. Czy dokumenty tzn oryginaly oraz kopie trzeba podpisywac dodatkowo? Czy tylko kopie? Jakis dopisek ze jest zgodne w oryginalem?

  C. Przesylka ma byc jedna w ktorej maja znajdowac sie te wszystkie dokumenty? Czy maja byc 2 przesylki w jednej kopie, a w drugiej oryginaly?

 6. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Piotr: A – było, nie trzeba. B. nie trzeba, to było omawiane, C. skąd ten pomysł? W jednej kopercie.

 7. Elżbieta pisze:

  Do której kategorii powinna zostać zaliczona wierzytelność depozytów z amber gold

 8. Witold pisze:

  Córka moja przebywa poza krajem i nie będzie mogła złożyć wierzytelności osobiście .Czy może to zrobić ktoś z rodziny upoważniony ,czy np adwokat i w jaki sposób.

 9. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Witold, dobre pytanie. Pełnomocnikiem może być radca prawny lub adwokat. Ale może to też być członek rodziny: rodzice, małżonek, rodzeństwo lub zstępni strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia.

 10. Witold pisze:

  W jaki sposób członek rodziny może stać się pełnomocnikiem ,musi to być notarialne czy w inny sposób, np. tylko upoważnienie dla członka rodziny.Dziękuję za informację .

 11. Witold pisze:

  Czy takie pełnomocnictwo należy dołączyć do zgłoszenia wierzytelności?

 12. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Witold, pełnomocnictwo w formie pisemnej, bez notariusza. Oczywiście MUSI być zaąłczone do zgłoszenia – jak we wzorze. Do tego opłata skarbowa 17 zł.

 13. Witold pisze:

  Reasumując ,zgłoszenie na córkę ,podpisane przez pełnomocnika z załączonym pełnomocnictwem ze znaczkiem, plus kopia( ksero )jako drugi komplet dokumentów.?.

 14. Witold pisze:

  Czy forma pełnomocnictwa ogólnego będzie odpowiednia w tym przypadku?

 15. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Witold, prawie. Znaczków już nie ma, trzeba zrobić przelew. Powinno to być pełnomocnictwo procesowe, najlepiej rodzajowe, czyli do reprezentowania w tym postępowaniu upadłościowym. No i trzeba udowodnić to pokrewieństwo, np. aktem urodzenia, ale to musi być oryginał lub notarialna kopia (nie może być kopia poświadczona przez pełnomocnika nie będącego prawnikiem).

 16. Witold pisze:

  Tak ,słusznie znaczki to historia ,ale na czyje konto zrobić ten przelew.?Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

 17. Witold pisze:

  Czyli Urząd miasta Gdańsk.

 18. @Karol, Witold: Panowie, powoli.
  Pełnomocnictwo procesowe udzielone małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu jest wolne od opłaty skarbowej!

 19. Witold pisze:

  Sprawdziłem,to prawda.Podziękowania dla pana Przemka.

 20. Karol Sienkiewicz pisze:

  @Przemek, dzięki, z rozpędu potraktowałem wszystkich pełnomocników jednakowo 🙂 Zwolnienie wynika z załącznika do ustawy. Podobnie mają dyplomaci, którzy inwestowali w AG (ale pod warunkiem wzajemności).

 21. @Karol, zawodowcy są tak przyzwyczajeni do opłacania pełnomocnictwa, że naturalnym skojarzeniem jest, że wszyscy muszą 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *