Zgłoszenie wierzytelności do Amber Gold.
Pamiętaj, że zgłoszenia wierzytelności należy dokonać w terminie 3 miesięcy od dnia ukazania się ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
Termin ten jeszcze się nie rozpoczął.
Ale zaglądaj na ten blog. Jak tylko ukaże się to ogłoszenia zamieszczę tutaj wzór zgłoszenia wierzytelności, który będziesz mógł pobrać i wypełnić.
Całkowicie bezpłatnie.
Ale to jeszcze kilka dni. Odrobina cierpliwości. W prawie upadłościowym nie obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.
Prosze o informacje co to znaczy , że adwokat poswiadczający dokumenty musi być pełnomocnikiem. TZn. jak wypełnie sama wniosek i nie chce załączac oryg. to co wtwdy? Prosze o wyjasnienie tej kwestii
@Irena, to znaczy właśnie tyle. Jak sama robisz wniosek i chcesz go sama podpisać to dołączasz oryginały lub notarialnie poświadczone kopie.
Panie Karolu
Jeśli wyślę oryginał dokumentu „POTWIERDZENIE ZAWARCIA DEPOZYTU TOWAROWEGO” i „CERTYFIKAT n. XXXX” to muszę jeszcze mieć jakieś odpisy potwierdzone notarialnie ?
@Sławek, jak wyślesz oryginał, to nie trzeba wysyłać notarialnej kopii. To dość jasne. Ale oryginał warto zostawić, nie wiadomo do czego jeszcze się przyda. A koszt to raptem 6 zł + VAT za stronę.
A. Czy trzeba również dolączać 2 kopie informacji odnośnie zlożenia zeznania w Prokuraturze?
B. Czy dokumenty tzn oryginaly oraz kopie trzeba podpisywac dodatkowo? Czy tylko kopie? Jakis dopisek ze jest zgodne w oryginalem?
C. Przesylka ma byc jedna w ktorej maja znajdowac sie te wszystkie dokumenty? Czy maja byc 2 przesylki w jednej kopie, a w drugiej oryginaly?
@Piotr: A – było, nie trzeba. B. nie trzeba, to było omawiane, C. skąd ten pomysł? W jednej kopercie.
Do której kategorii powinna zostać zaliczona wierzytelność depozytów z amber gold
@Elżbieta, było już tysiące razy na tym blogu – IV.
Córka moja przebywa poza krajem i nie będzie mogła złożyć wierzytelności osobiście .Czy może to zrobić ktoś z rodziny upoważniony ,czy np adwokat i w jaki sposób.
@Witold, dobre pytanie. Pełnomocnikiem może być radca prawny lub adwokat. Ale może to też być członek rodziny: rodzice, małżonek, rodzeństwo lub zstępni strony oraz osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia.
W jaki sposób członek rodziny może stać się pełnomocnikiem ,musi to być notarialne czy w inny sposób, np. tylko upoważnienie dla członka rodziny.Dziękuję za informację .
Czy takie pełnomocnictwo należy dołączyć do zgłoszenia wierzytelności?
@Witold, pełnomocnictwo w formie pisemnej, bez notariusza. Oczywiście MUSI być zaąłczone do zgłoszenia – jak we wzorze. Do tego opłata skarbowa 17 zł.
Reasumując ,zgłoszenie na córkę ,podpisane przez pełnomocnika z załączonym pełnomocnictwem ze znaczkiem, plus kopia( ksero )jako drugi komplet dokumentów.?.
Czy forma pełnomocnictwa ogólnego będzie odpowiednia w tym przypadku?
@Witold, prawie. Znaczków już nie ma, trzeba zrobić przelew. Powinno to być pełnomocnictwo procesowe, najlepiej rodzajowe, czyli do reprezentowania w tym postępowaniu upadłościowym. No i trzeba udowodnić to pokrewieństwo, np. aktem urodzenia, ale to musi być oryginał lub notarialna kopia (nie może być kopia poświadczona przez pełnomocnika nie będącego prawnikiem).
Tak ,słusznie znaczki to historia ,ale na czyje konto zrobić ten przelew.?Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
@Witold, na konto urzędu miasta w którym jest sąd upadłościowy.
Czyli Urząd miasta Gdańsk.
@Karol, Witold: Panowie, powoli.
Pełnomocnictwo procesowe udzielone małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu jest wolne od opłaty skarbowej!
Sprawdziłem,to prawda.Podziękowania dla pana Przemka.
@Przemek, dzięki, z rozpędu potraktowałem wszystkich pełnomocników jednakowo 🙂 Zwolnienie wynika z załącznika do ustawy. Podobnie mają dyplomaci, którzy inwestowali w AG (ale pod warunkiem wzajemności).
@Karol, zawodowcy są tak przyzwyczajeni do opłacania pełnomocnictwa, że naturalnym skojarzeniem jest, że wszyscy muszą 🙂