Patriotyzm à rebours

Niedawno zdradziłem się z pewnymi sympatiami do naszych zachodnich sąsiadów. I ówczesna wizyta w Berlinie zaowocowała zaproszeniem do współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie.

Chodziło mianowicie o pewien wkład merytoryczny w XV Międzynarodowe Targi Nieruchomości Inwestycyjnych, jakie odbyły się w Monachium w dniach 8-10 października 2012 r.

Na tej imprezie nasz kraj reprezentuje właśnie Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie.

W ramach tej współpracy „popełniłem” małą broszurkę o ograniczeniach w nabywaniu nieruchomości w Polsce (tematem nieruchomości zajmuję się od 15 już lat). Jeżeli kiedyś będziesz potrzebował prostego materiału w tej sprawie i do tego w języku niemieckim, zapraszam tutaj.

A dlaczego piszę o tym na blogu? Czasami zdarza się Wam szukać nabywców na nieruchomości dłużników za granicą. Ale wtedy te ograniczenia też obowiązują.

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem danych osobowych jest Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń).

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem radcowie@radcowie.biz.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.