Nowy minister sprawiedliwości

Jako radca prawny jestem członkiem samorządu radcowskiego, zaś nadzór nad tym samorządem sprawuje Minister Sprawiedliwości. Dlatego ma dla mnie duże znaczenie, kto pełni tę funkcję. Cieszę się zatem, że teka „mojego” ministra ponownie została powierzona radcy prawnemu, bo do tej właśnie korporacji należy Borys Budka.

Prasa już pisze o tym, czego różne środowiska oczekują od nowego ministra. Ja oczekuję właściwie jednego: aby widział szeroki kontekst każdej sprawy, zwłaszcza tych medialnych i nie podejmował decyzji „pod publiczkę”. Jest to szczególnie ważne w sprawach egzekucyjnych, które media wprost uwielbiają. Mam nadzieję, że radcy prawnemu przyjdzie to łatwiej.

I przyłączam się jednocześnie to postulatów, by nowy minister „sfinalizował wreszcie prace nad znowelizowaniem anachronicznych, pochodzących z 2002 r., przepisów dotyczących wynagrodzeń radców prawnych i adwokatów z tytułu zastępstwa procesowego”.

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

 1. Kasia pisze:

  Twoj blog jest naprawdę jednym z najlepszych blogow w Polsce 🙂 Bezapelacyjnie nie mogę stwierdzic inaczej 🙂 posiadasz talent, a posiadanie talentu do pisania nie jest kwestia przypadku, lecz daru, czy przeznaczenia 🙂 Wierzysz w przeznaczenie? Naprawde to musi być to, hehe 🙂 Pozdrawiam ciepło w te chłodne wieczory 🙂

 2. No cóż, wielkich oczekiwań nie mam ale mini-kredyt zaufania na początek daje.

 3. magdamoczek pisze:

  Ciekawe czy będzie jakieś projekty konkretne wnosił

 4. Marco pisze:

  A ja jakoś sceptycznie podchodzę do objęcia stanowiska przez p. Budkę… Wiem, że w ostatnich dniach na tapecie głównie były wybory, ale pomimo tego, jakoś nie dało się go zauważyć nigdzie. Mam nadzieję, że to nie zapowiedź sprawowania władzy w cieniu innych ministrów. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

 5. Kurcewicz pisze:

  Ja się zawsze cieszę na nową twarz, jestem pełen nadziei na lepsze.. Cóż, fakt, że w większości przypadków się rozczarowuję, ale nadal jestem optymistą. Powodzenia dla Pana Borysa, oby z rozwagą i otwartym umysłem pełnił swoją funkcję.

 6. Awodent pisze:

  Moim zdaniem powinno się dać szansę panu Budcę. Nie widzieliśmy go jeszcze na takim stanowisku. Należy wierzyć w zmianę.

 7. NewNails pisze:

  Szansę powinno się dać, choć nie mam jakiś wielkich nadziei

 8. Dariusz pisze:

  O, to wyjątkowo dobra wiadomość. Czesto mam wrażenie, że urzędy ministrów piastują takie osoby, które nie mają prawie nic wpsolnego z resortem, jakim się zajmują. No ale skoro ty piszesz, że taka osoba teraz będzie piastować tę funkcję, to pozostaje mi się cieszyć.

  Pozdrawiam.

 9. Kamulec pisze:

  Ja też daję kredyt zaufania, niczym szczególnym mi ten Pan nie podpadł, więc zobaczymy jak się sprawdzi..

 10. Grzegorz pisze:

  Już raz radca prawny był ministrem sprawiedliwości (r.pr. Andrzej Kalwas) i szału nie było.
  Więc z tym kredytem zaufania to osobiście bym się nie śpieszył.
  O ile sobie przypominam to rzutem na taśmę tuż przed odejściem znowelizował rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń radców prawnych, więc może obecny minister weźmie przykład z kolegi.

 11. Lipowa Dolina pisze:

  O całkiem dobra wiadomość 😉 zmiany są dobre

 12. Linor pisze:

  Myślę że jakiegoś spektakularnego działania nie będzie, ale trzeba dać szansę

 13. Amar pisze:

  Dokładnie ważne że jest jakaś zmiana, a rezultaty się zobaczy

 14. MarcinJ pisze:

  Zobaczymy jak to będzie, oby lepiej niż jesr

 15. lenabratel pisze:

  No cóż, warto jakiś kredyt zaufania na początek dać – gorzej raczej nie będzie 😉

 16. Matari pisze:

  no ciekawe co pokaże

 17. Oficyna pisze:

  oby dał radę

 18. mlody pisze:

  Minister nowy ale wszystko po staremu.

 19. […] February 6, 2016seweryn70k Leave a comment Nowy minister sprawiedliwości […]

 20. […] 6 Luty 2016Bez kategoriimarekwalczek Nowy minister sprawiedliwości […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *