Karol Sienkiewicz

radca prawny

Doradzam wierzycielom, którzy chcą podać dłużnika do sądu i odzyskać swoje pieniądze. Pomagam też w innych postępowaniach przeciwko nieuczciwym dłużnikom. [Więcej >>>]

Nowy minister sprawiedliwości

Jako radca prawny jestem członkiem samorządu radcowskiego, zaś nadzór nad tym samorządem sprawuje Minister Sprawiedliwości. Dlatego ma dla mnie duże znaczenie, kto pełni tę funkcję. Cieszę się zatem, że teka „mojego” ministra ponownie została powierzona radcy prawnemu, bo do tej właśnie korporacji należy Borys Budka.

Prasa już pisze o tym, czego różne środowiska oczekują od nowego ministra. Ja oczekuję właściwie jednego: aby widział szeroki kontekst każdej sprawy, zwłaszcza tych medialnych i nie podejmował decyzji „pod publiczkę”. Jest to szczególnie ważne w sprawach egzekucyjnych, które media wprost uwielbiają. Mam nadzieję, że radcy prawnemu przyjdzie to łatwiej.

I przyłączam się jednocześnie to postulatów, by nowy minister „sfinalizował wreszcie prace nad znowelizowaniem anachronicznych, pochodzących z 2002 r., przepisów dotyczących wynagrodzeń radców prawnych i adwokatów z tytułu zastępstwa procesowego”.

{ 19 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Kasia Maj 8, 2015 o 18:55

Twoj blog jest naprawdę jednym z najlepszych blogow w Polsce 🙂 Bezapelacyjnie nie mogę stwierdzic inaczej 🙂 posiadasz talent, a posiadanie talentu do pisania nie jest kwestia przypadku, lecz daru, czy przeznaczenia 🙂 Wierzysz w przeznaczenie? Naprawde to musi być to, hehe 🙂 Pozdrawiam ciepło w te chłodne wieczory 🙂

Odpowiedz

korneliabaryza Maj 9, 2015 o 18:05

No cóż, wielkich oczekiwań nie mam ale mini-kredyt zaufania na początek daje.

Odpowiedz

magdamoczek Maj 10, 2015 o 22:53

Ciekawe czy będzie jakieś projekty konkretne wnosił

Odpowiedz

Marco Maj 11, 2015 o 20:56

A ja jakoś sceptycznie podchodzę do objęcia stanowiska przez p. Budkę… Wiem, że w ostatnich dniach na tapecie głównie były wybory, ale pomimo tego, jakoś nie dało się go zauważyć nigdzie. Mam nadzieję, że to nie zapowiedź sprawowania władzy w cieniu innych ministrów. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Odpowiedz

Kurcewicz Maj 12, 2015 o 13:10

Ja się zawsze cieszę na nową twarz, jestem pełen nadziei na lepsze.. Cóż, fakt, że w większości przypadków się rozczarowuję, ale nadal jestem optymistą. Powodzenia dla Pana Borysa, oby z rozwagą i otwartym umysłem pełnił swoją funkcję.

Odpowiedz

Awodent Maj 12, 2015 o 13:50

Moim zdaniem powinno się dać szansę panu Budcę. Nie widzieliśmy go jeszcze na takim stanowisku. Należy wierzyć w zmianę.

Odpowiedz

transport Maj 18, 2015 o 12:52

Taaa, minister nowy, ale niskie standardy pozostaną

Odpowiedz

NewNails Maj 12, 2015 o 23:07

Szansę powinno się dać, choć nie mam jakiś wielkich nadziei

Odpowiedz

Dariusz Maj 14, 2015 o 00:22

O, to wyjątkowo dobra wiadomość. Czesto mam wrażenie, że urzędy ministrów piastują takie osoby, które nie mają prawie nic wpsolnego z resortem, jakim się zajmują. No ale skoro ty piszesz, że taka osoba teraz będzie piastować tę funkcję, to pozostaje mi się cieszyć.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Kamulec Maj 14, 2015 o 18:45

Ja też daję kredyt zaufania, niczym szczególnym mi ten Pan nie podpadł, więc zobaczymy jak się sprawdzi..

Odpowiedz

Grzegorz Maj 15, 2015 o 00:25

Już raz radca prawny był ministrem sprawiedliwości (r.pr. Andrzej Kalwas) i szału nie było.
Więc z tym kredytem zaufania to osobiście bym się nie śpieszył.
O ile sobie przypominam to rzutem na taśmę tuż przed odejściem znowelizował rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń radców prawnych, więc może obecny minister weźmie przykład z kolegi.

Odpowiedz

Lipowa Dolina Maj 15, 2015 o 23:10

O całkiem dobra wiadomość 😉 zmiany są dobre

Odpowiedz

Linor Maj 17, 2015 o 23:07

Myślę że jakiegoś spektakularnego działania nie będzie, ale trzeba dać szansę

Odpowiedz

Amar Maj 18, 2015 o 07:49

Dokładnie ważne że jest jakaś zmiana, a rezultaty się zobaczy

Odpowiedz

MarcinJ Maj 18, 2015 o 18:58

Zobaczymy jak to będzie, oby lepiej niż jesr

Odpowiedz

lenabratel Maj 26, 2015 o 14:31

No cóż, warto jakiś kredyt zaufania na początek dać – gorzej raczej nie będzie 😉

Odpowiedz

Matari Czerwiec 2, 2015 o 23:28

no ciekawe co pokaże

Odpowiedz

Oficyna Czerwiec 9, 2015 o 18:40

oby dał radę

Odpowiedz

mlody Czerwiec 19, 2015 o 16:26

Minister nowy ale wszystko po staremu.

Odpowiedz