Nowelizacja kc wejdzie w życie przed półfinałem Mundialu

Czytam, czytam i nie mogę się nadziwić, że tak w sumie prostą sprawę można tak pokręcić (podobnie jak nie mogę się nadziwić niektórym wynikom piłkarskich zmagań). A chodzi mi o przepisy przejściowe do ustawy zmieniającej zasady przedawnienia roszczeń, która wejdzie w życie 9 lipca. Na szczęście 9 lipca to dzień bez piłki nożnej – 7 lipca Polska zagra w ćwierćfinale, a 10tego w półfinale (korekta z 24 czerwca – trochę przesadziłem z tym optymizmem).

Przepisy przejściowe – o czym informuję przy każdej okazji – są niezmiernie ważne, ponieważ dotyczą wpływu nowej ustawy na bieżące sprawy. A w tym przypadku wpływu ustawy na biegnące już terminy przedawnienia. A wpływ ten jest spory.

Nasze uwagi do tej ustawy postanowiliśmy zebrać w poradniku, który właśnie opracowujemy (w przerwach mundialowych rozgrywek). Poradnik ten pewnie za jakiś czas pojawi się na blogu. Ale jeżeli chcesz go otrzymać wcześniej – oczywiście jeszcze przed 9 lipca – zapisz się na nasz Biuletyn. Bo to właśnie subskrybenci tego Biuletynu otrzymają nasz poradnik w pierwszej kolejności.

A zatem – jeżeli interesuje Cię temat przedawnienia „po nowemu” kliknij tutaj:

Biuletyn Kancelarii

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły
Roszczenia wobec upadłego
Pozew z weksla od konsumenta

Komentarz do tego wpisu post

  1. Kaziu Deyna pisze:

    Polska w półfinale 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *