Wzór wniosku o nadanie klauzuli wykonalności. Wydanie drugie poprawione

Klauzula wykonalności w dalszym ciągu jest w obszarze Twojego zainteresowania. Dlatego – chcąc ułatwić Ci dochodzenie Twoich wierzytelności – uaktualniłem nieco poradnik. Inspiracją był zresztą jeden z Was, Drodzy Czytelnicy, który taką aktualizację mi zasugerował. A zatem wersja z grudnia 2014 r. dostępna do pobrania obok.

 

I niech to będzie prezent świąteczny 🙂 Wszystkiego Najlepszego!

 

Karol Sienkiewicz

Od prawie 20 lat z pasją pomagam przedsiębiorcom w poruszaniu się po zawiłych przepisach prawa i korytarzach sądowych. Działam skutecznie i sprawnie.

Podobne artykuły

 1. Lech pisze:

  Co się zmieniło, Panie Mecenasie?

 2. Norbert pisze:

  właśnie tego szukałem, po nowym roku będę składał do sądu, dziękuję

 3. robert pisze:

  Witam,
  Mam zapytanie odnośnie swojej sprawy .
  Mam dłużnika na którego został wystawiony nakaz zapłaty i oczywiście sprawa trafił do komornika sądowego.

  Dowiedziałem się że jestem 9 w kolejce do zapłaty jak i dowiedziałem się że dłużnik nie posiada nic a jedyne wynagrodzenia dostaje od ZUS-u .

  Chcę wnieść do Sądu wniosek o wyjawienie majątku dłużnika . Spodziewam się że Dłużnik na pewno takiego majątku nie posiada ale warto sprawdzić .

  W trakcie kiedy odbywały się posiedzenia Sądowe między Wierzycielem – Dłużnikiem .
  Dłużnik w 2012r przepisał nieruchomość na wnuczkę . Pragnę wskazać że sprawę Sądową założyłem 2011r a zakończyła się 2014r .

  I tu moje zapytanie ?

  Czy mogę wnieść skargę Pauliańską ?

  Czy taki proces jest długotrwały

 4. klaudiarolok pisze:

  Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i informacje jakie Pan tu zamieszcza. Nawet nie zdaje Pan sobie sprawy jak mi to życie ułatwiło!

 5. […] Czy jednak skarga na przewlekłość przysługuje w każdym postępowaniu? Okazuje się, że nie. Otóż co do zasady sądy nie godzą się na wnoszenie skarg w sprawach niesamodzielnych, niejako „technicznych”. A właśnie do takich spraw zalicza się czasami postępowanie zmierzające do nadania klauzuli wykonalności. Samo postępowanie opisywałem już wielokrotnie, napisałem nawet poradnik. […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *